Jesteś tutaj:Gospodarka Działka przy stadionie żużlowym już wystawiona na sprzedaż
wtorek, 05 lipca 2022 13:29

Działka przy stadionie żużlowym już wystawiona na sprzedaż

 

Ogłoszony został przetarg na zbycie działki przy ul. Wrzesińskiej, na której przez lata znajdował się plac nauki jazdy. Nieruchomość ma już warunki zabudowy.

Miasto Gniezno w drugiej połowie września br. zorganizuje przetarg na zbycie działki o powierzchni 1,2 hektara, położonej przy ul. Wrzesińskiej. Sąsiaduje ona bezpośrednio z parkingiem pobudowanym dwa lata temu obok stadionu żużlowego. Na samej działce funkcjonował plac do nauki jazdy, a w czasie zawodów także parking dla samochodów. 

Temat sprzedaży tej nieruchomości wzbudził swojego czasu wiele dyskusji na posiedzeniach Rady Miasta z uwagi na lokalizację (zobacz więcej). O determinacji co do sprzedaży tej działki świadczy iż specjalnie dla niej Miasto jeszcze przed podjęciem uchwały ustaliło warunki zabudowy. Zgodnie z nimi w tym miejscu może powstać zespół pięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, mających maksymalnie trzy kondygnacje i halę garażową w podpiwniczeniu oraz ok. 60 miejsc postojowych dla aut na zewnątrz. 

Przetarg został wyznaczony na 22 września br., a cena wywoławcza nieruchomości wynosi 4 mln 55 tys. złotych. To nie jedyna działka pod bloki, jaką planuje w tym miejscu sprzedać Miasto. Kolejna znajduje się przy ul. Konopnickiej, na dawnym boisku Stelli - przetarg zostanie ogłoszony najpewniej w najbliższych tygodniach.

Warunki zabudowy terenu przy ul. Wrzesińskiej - źródło: UM

8 komentarzy

 • Link do komentarza emerytowany nauczyciel poniedziałek, 18 lipca 2022 15:32 napisane przez emerytowany nauczyciel

  Obecne rządy w Gnieźnie są najgorsze od lat. Żadnego rozwoju, żadnych nawet perspektyw w planach czy marzeniach. Upadek Gniezna jest widoczny na każdym kroku. Trochę zieleni za ciężkie pieniądze nie czyni temu miastu wiosny. Wypracowane onegdaj plany zagospodarowania miasta w trosce o polepszenie życia mieszkańców biorą w łeb, jeden po drugim. Gnieźnianin i jego potrzeby są dla władz zerem. Wysadzenie trochę krzewów jest chwalebne, ale wygląda to tak, jak by upiększyć bezdomnego ubranego w łachmany kolorowymi kwiatkami. Tak wyglądają te wszystkie cudeńka przy sklepach do wynajęcia, odrapanych domach, dziurawych i byle jak łatanych chodnikach i ulicach choćby tylko w centrum., a wyrastające w chodnikach chwasty są oceną tej władzy. Dziwaczne ławki, niehigieniczne leżaki, za ciężkie społeczne pieniądze funduje się ludziom antysanitaryzm. Ale to wszystko wygląda tak," byle na dziś dziś, byle może jeszcze jutro nas chwalili, a po nas choćby i potop". I tak w kółko brak dalekowzrocznych widoków. No cóż, do władz dostają się politycy, a nie mężowie stanu, choćby nawet tego lokalnego kalibru.

 • Link do komentarza Etna niedziela, 17 lipca 2022 23:09 napisane przez Etna

  Parking miał być parkingiem buforowym, a od 2 lat nic się w tym kierunku nie dzieje. Służy on wyłącznie studentom Millennium w weekendy, wtedy wypełniony jest po brzegi, powinna być pobierana opłata. W ciągu tygodnia parkują tu 2-3 samochody i czasem jakaś ciężarówka się pojawi. Tyle kasy wydane w błoto...

 • Link do komentarza Tacy eko zobaczymy środa, 06 lipca 2022 18:24 napisane przez Tacy eko zobaczymy

  I pewnie dęby, które tam rosną zostaną usunięte. Co na to pan prezydent i pan radny od jajek?

 • Link do komentarza Krzychu środa, 06 lipca 2022 14:19 napisane przez Krzychu

  To już teraz wiecie po co za publiczne pieniądze wybudowano wcześniej parking.

 • Link do komentarza Marek ZTGMUNT środa, 06 lipca 2022 07:54 napisane przez Marek ZTGMUNT

  Marek Zygmunt
  Tragiczna decyzja Władz Miasta Gniezna. Taki duzy stadion miejski powinien mieć duzo, ale to duzo wiekszą ilośc miejsc parkingowych. A poza tym to powinien być też teren np. na Tor gokardowy czy na imprezy typu cyrk czy Lunapark. Ta częśc Gniezna tez sie coraz bardziej rozrasta i zasługuje na goszczenie takich atrakcji dla dzieci ! Bo teren dla Lunaparków i cyrków przy restauracji Mc Donald juz staje się po malutku niedostepny !

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 06 lipca 2022 07:41 napisane przez mieszkaniec

  Senior. Nic dodać, nic ująć
  Został rok rządzenia więc jest presja

 • Link do komentarza Rowerzysta środa, 06 lipca 2022 07:01 napisane przez Rowerzysta

  Za chwile się okaże, że teren kupił deweloper, postawi bloki a mieszkańcy zaprotestują o hałas ze stadionu żużlowego co doprowadzi do jego zamknięcia...cóż za piękny interes miasto planuje. Historia osądzi.

 • Link do komentarza senior wtorek, 05 lipca 2022 14:11 napisane przez senior

  Posprzedawać wszystkie wolne place, placyki, skwery itd., resztę wybetonować i spokój na setki lat. Nie będzie potrzeba kwiatków podlewać, więc zaoszczędzi się także deficytowej wody, znikną wszystkie miejsca parkingowe, zatem ruch samochodowy w mieście będzie prawie zerowy. Jeszcze tylko pozostałe przy życiu sklepy w centrum pozamykać, i żyć nie umierać. Będzie spokój, jak na wsi. Nawet pies ze złamaną nogą tutaj nie zawita.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane