Jesteś tutaj:Gospodarka Trwa rozbudowa SP nr 3. Wkrótce powstanie także sala sportowa
środa, 01 czerwca 2022 11:52

Trwa rozbudowa SP nr 3. Wkrótce powstanie także sala sportowa

 

Powoli wyrastają mury nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Czarnieckiego. Inwestycja o wartości 20 mln złotych powstanie w sporej części dzięki rządowym dofinansowaniom.

Od jakiegoś czasu trwają prace przy rozbudowie placówki na os. Piekary. Szkoła, której historia sięga jeszcze okresu przedwojennego, a obecna siedziba funkcjonuje od ponad 60 lat, doczekała się niezbędnej rozbudowy. Pozwoli ona na skrócenie czasu pracy placówki, ale przy tym poprawi warunki pobytu uczniów. 

Wiosną 2021 roku na inwestycję otrzymano 4 mln złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a dzięki temu jeszcze w tym samym roku ogłoszono przetarg na wykonanie prac. Te ruszyły i obecnie mury nowego skrzydła zaczynają piąć sie w górę spod ziemi. W tej cześci znajdą się sale lekcyjne, pomieszczenia socjalne i zaplecze oraz winda zapewniająca dostęp osobom niepełnosprawnym. 

Dwa dni temu poinformowano także o przyznaniu dodatkowej puli z Polskiego Ładu, z czego 8 mln 550 tys. złotych zostanie przeznaczonych na wybudowanie kolejnej części obiektu - sali sportowej, która będzie położona pomiędzy obecną halą a ul. Promienistą. Na ten cel zawczasu zabezpieczono rezerwę terenową, ale z uwagi na koszty rozbudowę SP nr 3 podzielono na etapy. 

- Dzięki temu będziemy mogli rozpocząć kolejną inwestycję i spiąć klamrą całą rozbudowę szkoły, dzięki czemu powstanie pełnowymiarowa hala sportowa. Płyta będzie miała wymiar 20x40, a więc będzie ona pełnowymiarowa do piłki ręcznej, trybuny na około 200 osób oraz cała infrastruktura, parkingi i plac zabaw. Ponieważ jesteśmy w rejonie dużego osiedla mieszkaniowego i planujemy, że ten plac zabaw będzie dostępny dla mieszkańców po godzinach pracy szkoły - przekazał wiceprezydent Michał Powałowski. Całkowity koszt powstania placówki (jeszcze przed przetargiem dla sali) i jej wyposażenie wyniesie około 20 mln złotych.

- Obecnie w placówce uczy się ok. 600 uczniów i są 23 oddziały. Przypuszczamy, że przede wszystkim pozwoli to na skrócenie czasu pracy szkoły. Według naszych demograficznych badań ta liczba dzieci nie będzie aż tak bardzo drastycznie wzrastała, ale mamy dzięki temu możliwość rozwiązania innego problemu oświatowego. W okolicy mamy jedno przedszkole przy ul. Radosnej i planujemy, że w murach rozbudowywanego skrzydła powstaną 2 lub 3 oddziały przedszkolne - dodał wiceprezydent.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane