Jesteś tutaj:Gospodarka Ukończono skatepark nad „Wenecją”
piątek, 27 maja 2022 14:02

Ukończono skatepark nad „Wenecją”

 

Zamknięto kolejny etap rewitalizacji Parku Piastowskiego - tym razem mowa o fragmencie dawnego tarasu, na którym powstał skatepark.

Niewielki fragment terenu przez lata był zaniedbany, a miłośnicy deskorolek i rowerów wykonali na nim własnym sumptem kilka przeszkód do ćwiczeń.

W ramach rewitalizacji Parku Piastowskiego, na tym miejscu powstał skatepark, na którym zrealizowano trwałe elementy do ćwiczeń, dzięki którym użytkownicy zyskali profesjonalne wyposażenie (w miarę możliwości, na jakie pozwalała dostępna przestrzeń).

Dodatkowo wykonano także nowe schody prowadzące z promenady na wniesienie oraz inne elementy małej architektury. Wśród nich znajduje się napis "Gniezno", widoczny dla przejeżdżających ul. Poznańską. 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Miro poniedziałek, 30 maja 2022 12:20 napisane przez Miro

  Rower pod schody będzie można podepchnąć a wózek z dzieckiem nie.

 • Link do komentarza Mieszkanka niedziela, 29 maja 2022 14:46 napisane przez Mieszkanka

  Bardzo super!!!! Wreszcie ładnie na Wenecji

 • Link do komentarza zenon niedziela, 29 maja 2022 10:32 napisane przez zenon

  Dla ciebie " beton, asfalt , kostka" powinny być pewnie zastąpione błotem, gliną i zarośniętymi chaszczami bo to takie super ekologiczne. "Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził".

 • Link do komentarza Wawrzyniec sobota, 28 maja 2022 22:16 napisane przez Wawrzyniec

  Do "Obiektywnie" o ile pamiętamy to poprzedni prezydent betonował wszystko. Wystarczy przypomnieć sobie rynek. Jak myślisz czy ścieżki rowerowe, ciągi piesze oraz skatepark można zrobić z piasku i gliny. Popatrz jak z kupy krzaków setki samosiejek zrobiono park w którym jest przestrzeń do odpoczynku i zabawy. Czy widziałeś kilka lat temu tylu ludzi nad Weneją, poza menelami. Pozdrawiam i zapraszam na spacer.

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 28 maja 2022 21:49 napisane przez rezigiusz

  Zapraszam @Adik na spacer po tym co już zostało oddane i jak jest dbane. Chwasty,chwasty i jeszcze raz chwasty. Ale dzieci zarządzające w ZZM bawią sie w "zafców" a chwasty jak zarstają schody tak zarastają.

  Zrobić nie problem ale trzeba to jeszcze sprzątać i pielengnować !!!

  Ze o uzupełnianiu "psich pakietów" nie wspomnę.

 • Link do komentarza Gustaw sobota, 28 maja 2022 18:24 napisane przez Gustaw

  Obiektywny, zamiast marudzić wykaż się indywidualną inicjatywą. Zrób coś !! Poprzednicy nie ruszyli przysłowiowym palcem w bycie, by Gniezno wyglądało ładniej. Łatwo krytykować gdy się ukrywa w sieci.

 • Link do komentarza Adik sobota, 28 maja 2022 16:25 napisane przez Adik

  Bardzo fajna inicjatywa. Widać, że coś się dzieje w tych okolicach. A czy wiadomo kiedy otwarta zostanie całościowo "Wenecja" ?

 • Link do komentarza obiektywnie piątek, 27 maja 2022 19:14 napisane przez obiektywnie

  Beton ,asfalt ,kostka - nowoczesny "Park Budasza" z pełno ;) .Pamiętajcie wyborcy - najważniejsze jest ładne ,kolorowe opakowanie !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane