Jesteś tutaj:Gospodarka Uregulowano spływ wody deszczowej na ul. Łazienki
środa, 25 maja 2022 12:42

Uregulowano spływ wody deszczowej na ul. Łazienki

  UM (opr)

Droga, schodząca w wąwozie w kierunku Jeziora Winiary, stanowiła naturalny spływ wody opadowej z całego terenu. W ostatnich miesiącach powstała nowa kanalizacja, która poprawi tę sytuację.

Ponad półtora miliona złotych kosztowała nowa kanalizacja na ul. Łazienki. Inwestycja, która realizowana była tam od jesieni, właśnie się zakończyła. Na odcinku o długości 420 m od ul. Kwiatowej do Jeziora Winiary wybudowano kanalizację deszczową wraz z uzbrojeniem w postaci studzienek ściekowych oraz kratek ściekowych z przykanalikami odprowadzających wody opadowe z pasa drogowego.

Na tym odcinku odbudowano również nawierzchnię jezdni z kostki betonowej, która zastąpiła kostkę ażurową, co znacznie poprawi komfort jazdy rowerem czy przemieszczania się z wózkiem dziecięcym na plażę nad jeziorem Winiary.

Wybudowany został również plac do obsługi urządzeń oczyszczających wody opadowe. Nowa kanalizacja deszczowa pozwoli odpowiednio gospodarować wodami opadowymi, zapobiegając zalewaniu plaży, a w przyszłości umożliwi także podłączanie kolejnych ulic do tej kanalizacji.  

4 komentarzy

 • Link do komentarza micio piątek, 27 maja 2022 11:10 napisane przez micio

  Dlaczego nikt nie poruszy tego ze plaza byla zalewana przez garaże które znajduja sie w połowie ulicy? po opadach woda była wypompowywana w dużych ilościach i płyneła strumieniem po ulicy w kierunku jeziora...

 • Link do komentarza Majomir czwartek, 26 maja 2022 16:40 napisane przez Majomir

  Należy nadmienić że Gniezno prawa miejski otrzymało niecałe 1200 lat temu .

 • Link do komentarza Jacol środa, 25 maja 2022 23:02 napisane przez Jacol

  Ale jaja ! Przecież już kiedyś ktoś to robił , ktoś tam kazał położyć ażurową kostkę , a teraz po jakimś czasie poprawki ? To samo z doliną pojednania , przecież niedawno była tam renowacja i teraz znowu? Nie można było od razu tego zrobić? Tu się dzieje ..

 • Link do komentarza mirek środa, 25 maja 2022 14:44 napisane przez mirek

  jak sie powiedzialo a to trzeba powiedzieć b,aby tylko i wyłącznie spływała woda deszczowa bo ja mam obawy woda sama z góry w dół leci jak człowiek zacznie majstrować no to zaczyna kosztować,przed półwiekiem piłem przy plaży wodę ze żródła krystalicznie czysta spływająca do jeziora woda,dziś deszczowka napotyka tyle zanieczyszczeń że może być z tym problem. pozdrawiam

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane