Jesteś tutaj:Gospodarka Ścieżki rowerowe na ul. Roosevelta - wybrano wykonawcę
czwartek, 19 maja 2022 09:05

Ścieżki rowerowe na ul. Roosevelta - wybrano wykonawcę

 
Ścieżki rowerowe na ul. Roosevelta - wybrano wykonawcę źródło: Google Street View

Trzy przetargi trwało poszukiwanie wykonawcy, który weźmie na siebie zadanie zrealizowania ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Roosevelta. Cena jest wyższa od zarezerwowanej, ale Miasto zamierza na to zadanie dołożyć środki, byle tylko je wykonać.

O planie wykonania ścieżek rowerowych, a w zasadzie wydzielenia pasów ruchu dla rowerów wzdłuż ul. Roosevelta, mówiło się już przeszło dwa lata temu. Mowa o odcinku od ul. Żwirki i Wigury do przejazdu kolejowego (z fragmentami także w kierunku ul. Fabrycznej).

Na tym przeszło kilometrowym fragmencie mają powstać ścieżki poprowadzone wzdłuż krawędzi jezdni, zgodnie z kierunkiem ruchu na pasie. Wydzielone zostaną na jezdni, a dodatkowo mają powstać także azyle dla pieszych oraz spowalniacze ruchu w rejonie skrzyżowań z ul. Libelta, Staszica, Słowackiego, Żeromskiego i Paderewskiego (zobacz projekt). Ponadto wykonane mają zostać tzw. przystanki wiedeńskie przy Parku Trzech Kultur tzn. podniesione fragmenty jezdni dla ułatwienia wsiadania pasażerów do autobusu MPK.

Już rok temu trwało poszukiwanie wykonawcy dla tego zadania, ale koszty realizacji w stosunku do kwoty zarezerwowanej na to zadanie bardzo się różniły. Rok temu Miasto zaplanowało na to zadanie kwotę 353 tys. złotych, a jedyna oferta wpływająca była wyższa przeszło trzykrotnie. Realizację odłożono w czasie na rok obecny i w przetargu ogłoszonym pod koniec kwietnia br. zgłosiło się kilka firm. Tym razem Miasto zarezerwowane miało już kwotę dwa razy wyższą tj. 650 tys. złotych. Propozycje złożone w postępowaniu miały sporą rozpiętość - od 818 tys. złotych do 1 mln 239 tys. złotych. 

Ostatecznie, jak poinformował Urząd Miejski, wybrano najtańszą z ofert za kwotę przeszło 818 tys. złotych, przedłożoną przez Zakład Robót Drogowych i Melioracyjnych DROGMEL z Pobiedzisk. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy. 

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza wilk sobota, 28 maja 2022 12:57 napisane przez wilk

  Kto wymyśla w urzędzie ścieżki rowerowe w takich miejscach ???? Powinien dostać karę 10 lat bezwzględnego więzienia!!!

 • Link do komentarza Kierowca niedziela, 22 maja 2022 20:15 napisane przez Kierowca

  Najpierw z szerokiego chodnika na ulicy Roosevelta na ktorym moglaby powstać bezpieczna sciezka rowerowa robi się pas zieleni (specjalnie). A z drogi o bardzo dużej przepustowości robi się ścieżkę rowerowa na siłę wciśnięta w stary projekt który ktoś dawno temu z magistratu zaproponował a wszyscy mu przytaknęli. Moim zdaniem jest to bezsensowne i niebezpieczne planowanie trasy na tym odcinku drogi (tydzien temu był wypadek z udziałem rowerzysty).

 • Link do komentarza Paweł sobota, 21 maja 2022 22:30 napisane przez Paweł

  Jestem mieszkańcem Gniezna, jestem rowerzystą, jestem kierowcą. Te drogi dla rowerów to bzdura. Drogi dla rowerów trzeba budować wśród zieleni, między jeziorami, lasami a nie w centrum miasta. Wytną drzewa i będą ściemniać że dla mieszkańców bloków to lepiej.

 • Link do komentarza szofer sobota, 21 maja 2022 12:49 napisane przez szofer

  Ad. Marek Zygmunt-duze samochody typu TIR i podobne nie powinny jeździć po osiedlowych ulicach. One wcale nie dostarczają towaru, po prostu kierowcy skracają sobie często drogę lub podjeżdżaja blisko swego miejsca zamieszkania. Organizacja ruchu komunikacyjnego w Gnieźnie jest chaotyczna i od lat nie ma mądrych na regulacje tego tematu.

 • Link do komentarza miejscowy sobota, 21 maja 2022 12:30 napisane przez miejscowy

  Pewnie z ul. Roosevelta nie korzysta żaden z urzędników. Większość zresztą mieszka w południowej części miasta:)

 • Link do komentarza Marek piątek, 20 maja 2022 22:01 napisane przez Marek

  Przewiduję kolosalne spowolnienie ruchu samochodowego na ulicy Roosevelta. Jadąc do miasta od strony Trzemeszna chyba lepiej będzie "uciec"samochodem w ulicę Reymonta, a dalej jechać ulicą Konikowo. Chyba? Po ulica Konikowo też ma swoje wąskie "gardła".

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT piątek, 20 maja 2022 07:57 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Nim zacznie sie wydzielać z ulicy Roosevelta ścieżki rowerowe, powinno się wykonać reorganizację skrzyżowań ulicy Roosevelta z ulicą Słowackiego i z ulicą Staszica. Te skrzyzowania powinno sie połaczyć w jedno wielkie "rondo" o kształcie owalnym. Takie funkcjonują już w niektórych polskich miasta. Dlaczego nie mogą powstać w Gnieźnie? Dlaczego w Gnieźnie robi sie tylko okragłe mini ronda, przy których co chwile kierowczy wiekszych pojazdów, wjeżdżają w barierki ochronne. Przykładem jest rondo przy siedzibie Zarzadu Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Czy w tej sprawie Radny wybrany z tego terenu może skutecznie zadziałać u odpowiednich władz czy zarzadcy tych ulic? Proszę !

 • Link do komentarza Osa czwartek, 19 maja 2022 10:30 napisane przez Osa

  Ile drzew zniknie znowu z mapy miasta ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane