Jesteś tutaj:Gospodarka Rondo w miejscu skrzyżowania ul. Żwirki i Wigury oraz Chudoby w 2023 roku
poniedziałek, 16 maja 2022 09:49

Rondo w miejscu skrzyżowania ul. Żwirki i Wigury oraz Chudoby w 2023 roku

 

Według porozumienia, w tym roku miała nastąpić przebudowa skrzyżowania ulicy Żwirki i Wigury oraz Chudoby oraz Bł. Jolenty i Św. Michała. Póki co jeszcze trwają prace projektowe.

Trzy lata temu zawarto porozumienie pomiędzy Miastem Gnieznem a Powiatem Gnieźnieńskim w sprawie wspólnych realizacji zadań drogowych. Wśród nich na 2022 rok zapisana została przebudowa ww. skrzyżowania, które obecnie obejmuje sygnalizacja świetlna. Docelowo miałoby tu powstać rondo. Dzięki temu z ul. Żwirki i Wigury oraz Chudoby skomunikowana zostałaby także ul. Bł. Jolenty, która obecnie prowadzi tylko w ul. Św. Michała.

Zgodnie z porozumieniem, inwestycja miała zostać finansowana w 70% przez Miasto i 30% przez Powiat, jednak do tej pory o realizacji zadania niewiele słychać. 

- Doszliśmy do porozumienia, że odłożyliśmy to w czasie nie ze względów innych niż techniczne i technologiczne. W trakcie tworzenia projektu technicznego na przebudowę tego skrzyżowania, okazało się iż pod drogą jest tyle infrastruktury telekomunikacyjnej, energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i innych, które do tej pory nie były uwidocznione w planie i o których wykonawcy nie wiedzieli. Wykonanie dokumentacji technicznej w ubiegłym roku stało się niemożliwe i w tym roku jest ona kontynuowana - poinformował nas Mariusz Mądrowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Na to zadanie środki są zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej do realizacji w 2023 roku.

7 komentarzy

 • Link do komentarza tamtejszy mieszkaniec środa, 18 maja 2022 22:12 napisane przez tamtejszy mieszkaniec

  Czy wreszcie ktoś mądry w tym mieście pójdzie po rozum do głowy i w jakikolwiek sposób umożliwi mieszkańcom Libelta (bloki) , Parkowej , przyległych wyjazd z tej ulicy w Libelta w kierunki miasta? Obecny prezydent zablokował planowany od lat przejazd z Marcinkowskiego między Lidlem i Kauflandem, gdzie by był wyjazd bezkolizyjny, bo są światła. A teraz jest horror i kierowcy dosłownie czają się między pojazdami na Roosevelta, by się wcisnąć w kierunek na miasto.

 • Link do komentarza Anna środa, 18 maja 2022 15:35 napisane przez Anna

  Całe szczęście że tam nie można zrobić ronda.... są światła i tylko inteligencja i zdrowy rozsądek dla kierowców wskazany

 • Link do komentarza micio środa, 18 maja 2022 12:38 napisane przez micio

  @MArtyniuk- rozwiń proszę swoje przemyślenia? wg przepisów na rondzie używa sie tylko kierunkowskazu w prawo- sygnalizujac zjazd z ronda (dotyczy rond o 1 pasie ruchu)...

 • Link do komentarza Marek wtorek, 17 maja 2022 22:53 napisane przez Marek

  Powiat zabezpieczył już środki w swojej prognozie finansowej ( 30 %) na tą przebudowę skrzyżowania w 2023 roku. A co zrobiło w tym temacie Miasto Gniezno ? Bo to Miasto Gniezno będzie musiało zgodnie z umową ponieść aż 70 % kosztów tej przebudowy tego skrzyżowania.

 • Link do komentarza Martyniuk wtorek, 17 maja 2022 10:40 napisane przez Martyniuk

  Błagam nie róbcie tam kolejnego mikroronda. Na rondach gnieźnianie nie potrafią jeździć. Nie wiedzą kto ma pierwszeństwo, nie potrafią sygnalizować kierunku jazdy.

 • Link do komentarza Madry poniedziałek, 16 maja 2022 22:18 napisane przez Madry

  Super pomysł... jeszcze tylko kawałek dalej na skrzyżowaniu z Roosevelta i będzie git...

 • Link do komentarza szofer poniedziałek, 16 maja 2022 13:27 napisane przez szofer

  wielki czas, by pomyśleć o skrzyżowaniu wjazdu na Wiadukt Solidarności skrzyżowany z główną (!!!) ulicą dojazdową z dawnych tzw. śmiotków! To jest najbardziej kolizyjne miejsce w Gnieźnie! Kierowcy jadący z Winiar na obu pasach "czają się" czy nie nadjedzie jakiś "mistrz kierownicy" od strony cmentarza, lub skręcający w lewo z przeciwnej strony trasy od wieży wodociągowej skręcający w kierunku cmentarza!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane