Jesteś tutaj:Gospodarka Droga z Jankowa Dolnego w kierunku Wierzbiczan zostanie poszerzona
piątek, 22 kwietnia 2022 15:13

Droga z Jankowa Dolnego w kierunku Wierzbiczan zostanie poszerzona

 
Droga z Jankowa Dolnego w kierunku Wierzbiczan zostanie poszerzona źródło: Google Street View

Gmina Gniezno ogłosiła przetarg na przebudowę drogi, której stan od dawna spędzał sen z powiek zmotoryzowanych. Póki co zrealizowany ma zostać pierwszy etap.

Droga z Jankowa Dolnego w stronę wsi Wierzbiczany znana jest wielu kierowcom przede wszystkim z tego, że jest nie tylko wąska, ale jej pobocza są co roku pełne wyrw. Obecnie gmina Gniezno ogłosiła przetarg na wykonanie przebudowy pierwszego etapu drogi na długości 1640 metrów tj. od skrzyżowania z dawną krajową "15" w Jankowie Dolnym do zakrętu przed zagajnikiem (jeszcze przed torami kolejowymi). 

Obecnie droga posiada szerokość jezdni asfaltowej wynoszącą od 3,5 do 8,3 metra: - Jezdnia posiada liczne spękania podłużne, porzeczne i siatkowe. Nawierzchnia jezdni uległa degradacji z uwagi na istniejące obciążenia ruchem. Stan techniczny nawierzchni jezdni kwalifikuje je do przeprowadzenia inwestycji - zawarto w dokumentacji. 

Przebudowa drogi obejmuje wykonanie poszerzenia jezdni do szerokości 5,50 m (na długości ponad 1200 metrów), wykonanie nakładki na jezdni z betonu asfaltowego, zjazdów do posesji z kostki betonowej oraz z betonu asfaltowego i utwardzenie poboczy. Wody opadowe za pomocą spadków odprowadzone zostaną na istniejące pobocza, poprzez projektowane wpusty ściekowe do projektowanych studni chłonnych lub rowu. 

Zakłada się, że realizacja zadania ma nastąpić w okresie od lipca do listopada 2022 roku. Wykonawca ma zostać wyłoniony w maju 2022 roku, a sama inwestycja realizowana ma być w ramach Polskiego Ładu.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 23 kwietnia 2022 14:54 napisane przez Mieszkaniec

    To przykre, że w Polsce gdzie wydaje się pieniądze za darmo na niby pomoc mamy takie drogi. Gdzie ten rozwój co go tak opisują główne media.

  • Link do komentarza Arwi sobota, 23 kwietnia 2022 03:55 napisane przez Arwi

    No wszystko super tylko kiedy i dla czego nie teraz dalszy odcinek drogi aż do odcinka już naprawionego w kierunku szczytniki? Ponadto należy zamknąć ta drogę dla samochodów ciężarowych. Codziennie jeżdżę tą drogą i pędzą tam tiry a taki nawet nie zjedzie na pobocze. Jak coś robić to do końca a nie półśrodki. No chyba że nowym odcinkiem dojeżdża ktoś ważny. Ważne by dla niego starczyło wygody a reszta niech urywa zawieszenie aż dojdzie do tragedii. A sama wies wierzbiczany to dopiero tragedia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane