Jesteś tutaj:Gospodarka Kiszkowo ze Sroczynem połączyła ścieżka rowerowa
środa, 06 kwietnia 2022 09:40

Kiszkowo ze Sroczynem połączyła ścieżka rowerowa

 
Kiszkowo ze Sroczynem połączyła ścieżka rowerowa źródło: Powiat Gniezno i Gmina Kiszkowo

Cztery lata trwała etapowa realizacja przeszło 5-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej, która pozwoli na bezpieczniejsze poruszanie się mieszkańców kilku wsi do Kiszkowa.

W miniony wtorek miało miejsce otwarcie ścieżki rowerowej z Kiszkowa do Sroczyna, położonej przy drodze powiatowej prowadzącej do Pobiedzisk. 

Realizacja zadania rozpoczęła się jeszcze w 2017 roku od stworzenia dokumentacji projektowej, a już w 2018 roku rozpoczęła się budowa pierwszego odcinka o długości 650 metrów. Kolejny odcinek powstał w 2019 roku na dystansie 891 metrów, a trzeci w 2020 roku - 2425 metrów. Ostatni fragment wykonano w 2021 roku i liczył 1490 metrów. W sumie powstało niemal 5,5 kilometra ścieżki rowerowej, prowadzącej z Kiszkowa w kierunku granicy z gminą Pobiedziska. 

Łączna wartość zrealizowanej inwestycji – „Przebudowy drogi powiatowej nr 2147P – ścieżka rowerowa Kiszkowo – Sroczyn” wybudowanej ścieżki rowerowej  wyniosła 4 mln 367 tys. złotych z czego środki powiatu wyniosły 2 mln 423 tys. złotych, a gminy Kiszkowo 1 mln 944 tys. złotych.

Nowa ścieżka rowerowa połączyła Sroczyn z Kiszkowem, a gdy uwzględni się jeszcze fragment łączący Kiszkowo z Rybnem Wielkim (otwarty w 2014 r.), otrzymujemy 9 km odcinek oświetlonej ścieżki rowerowej (obecnie oświetlonej na długości 7,5 km, a docelowo na całej długości), biegnącej wzdłuż drogi powiatowej Charbowo – Pobiedziska. Jak się okazuje, mieszkańcy gminy Kiszkowo długo czekali na takie przedsięwzięcie, a najlepiej świadczy o tym fakt, że trasa jest użytkowana przez miłośników rowerowych wycieczek, a także spacerowiczów i biegaczy.

- Rowerowe połączenie Sroczyna – Kiszkowa – Rybna Wielkiego stało się faktem. Doczekaliśmy się nowoczesnej oraz atrakcyjnej infrastruktury. Z jednej strony pozwoli ona w łatwy i bezpieczny sposób na odkrywanie naszej pięknej z natury gminy, ale też ułatwi mieszkańcom docieranie do ważnych miejsc - podkreśla wójt gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski.

3 komentarzy

  • Link do komentarza micio czwartek, 07 kwietnia 2022 11:27 napisane przez micio

    dlaczego z uporem maniaka przy nowo powstałych drogach rowerowych montuje sie te niebezpieczne barierki- zahaczy sie i czlowiek leży.... Gdyby to oddzielalo ruchliwą droge to jeszcze ok, ale oddziela pole bez zadnej skarpy czy rowu...

  • Link do komentarza cyklista środa, 06 kwietnia 2022 12:54 napisane przez cyklista

    Ładna ścieżka i to z asfaltu.

  • Link do komentarza Osa środa, 06 kwietnia 2022 11:00 napisane przez Osa

    Ogromne brawa za to, że udało się zrealizować ten pomysł bez wycinania przydrożnych drzew! Nie ma nic gorszego dla cyklisty jak jazda po betonowej pustyni - ani to przyjemne dla ciała, ani dla ducha, ani dla oczu... więc BRAWO!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane