Jesteś tutaj:Gospodarka 22,5 mln złotych za trzy sprzedane działki na Winiarach
wtorek, 22 marca 2022 15:35

22,5 mln złotych za trzy sprzedane działki na Winiarach

 

Kilka dni temu odbył się przetarg na zbycie nieruchomości niezabudowanych, położonych w północnej części Winiar przy ul. Władysława Jagiełły. 

Mowa o działkach położonych tuż za osiedlem Kazimierza Wielkiego, pomiędzy nieukończoną galerią handlową a ul. Północną. Na tym obszarze wytyczone były trzy działki o nieregularnym kształcie oraz różnej powierzchni. Wszystkie zostały wystawione przez Miasto Gniezno na przetarg, który odbył się kilka dni temu i każda z nich znalazła swojego nabywcę. Do samego postępowania wystartowało kilku zainteresowanych kupnem. Wszystkie działki przeznaczone są pod zabudowę wielorodzinną.

Najmniejsza z działek o powierzchni 14961 metrów kwadratowych miała 5 potencjalnych kupców, przy czym cena wywoławcza wynosiła 2 mln 584 tys. złotych, a została sprzedana za 5 mln 297 tys. złotych. Nabywcą został AGROBEX SP. z o.o. - firma deweloperska z Poznania.

Kolejną nieruchomością była działka o powierzchni 36522 metrów kwadratowych, która została wyceniona na kwotę 4 mln 658 tys złotych. W wyniku przetargu (4 zainteresowanych) została ona sprzedana za kwotę 4 mln 704 tys. złotych i nabywcą została Bud - Dar Bis.

Trzecia działka o powierzchni 40753 metrów kwadratowych, była wyceniona na kwotę 6 mln 53 tys. złotych, a sprzedana została ponad dwukrotnie drożej - za 12 mln 590 tys. złotych (5 zainteresowanych). Nabywcą została Bud - Dar Bis. W przypadku tej, jak i poprzedniej sprzedaży, chodzi o inwestora, który w zachodniej części miasta zrealizował m.in. Nowe Skiereszewo oraz wykonuje kolejną podobną inwestycję mieszkaniową w pobliżu. 

Oznacza to, że z zaplanowanych początkowo (na podstawie wycen) 13 mln 295 tys. złotych, do budżetu Miasta trafi 22 mln 591 tys. złotych. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Krzysztof Jażyna piątek, 25 marca 2022 19:13 napisane przez Krzysztof Jażyna

  No i widzicie, po co za publiczne pieniążki buduje się ścieżki rowerowe, nowe drogi...itd. w tych okolicach hehe. Byznes to byznes.

 • Link do komentarza Liczyrzepa piątek, 25 marca 2022 19:06 napisane przez Liczyrzepa

  Tą ulicę Północną dopiero zbudowali. Położyli na niej ładny, asfaltowy dywanik. Ale nie zbyt gruby. Poza tym podbudowa tej drogi nie jest zbyt głęboka. W efekcie jak zaczną po niej jeździć ciężkie, 25 tonowe ciężarówki dowożące betony i żwiry na budowę nowego osiedla, to ulica Północna szybko ulegnie zniszczeniu. Kto wtedy zapłaci za jej porządne, fachowe obudowanie ? Chyba znowu My, mieszkańcy "starego" Gniezna? Wobec tego pytam się po raz wtóry. Czy to na pewno był dobry interes dla Miasta Gniezna ? Czy którykolwiek radny, np pan budowlaniec - Brzuszkiewicz spróbował policzyć wszystkie koszty, jakie przyjdzie ponieść Miastu Gniezno z tytułu budowy osiedla mieszkaniowego na tych właśnie działkach ? Czy nie lepiej było by przeznaczyć te działki pod budowę nowych zakładów pracy ????? Hale produkcyjne buduje się z lekkich materiałów i zapewne przy ich budowie nikt by nie zniszczył nowej ulicy Północnej. A i media, nowe zakłady pracy doprowadziły by sobie same !!

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 24 marca 2022 20:59 napisane przez urzędas

  Ad. Ela - pytasz o media na tej działce. Otóż te media za te uzyskane pieniądze będzie musiał zapłacić Budasz, bo przecież na pewno nie wybudują ich ci nowi nabywcy! Czyli ten interes funta kłaków wart!

 • Link do komentarza Dorota czwartek, 24 marca 2022 07:21 napisane przez Dorota

  Czy na tej działce deweloper będzie mógł pobudować wieżowiec?

 • Link do komentarza ciekawy środa, 23 marca 2022 18:20 napisane przez ciekawy

  A w którym miejscu ? Na której działce miały być wiercenia głębinowe w poszukiwaniu pokładów geotermalnych ( pokładów z gorącą wodą )? Czyż nie za działką niedokończonej "Galerii Handlowej" pana Hoffmana ?

 • Link do komentarza Roman wtorek, 22 marca 2022 21:36 napisane przez Roman

  Szybko sprzedawać i sprzedawać . Co tylko się da, sprzedawać ! Bez zastanowienia się, sprzedawać ! Czy Prezydent Gniezna pan Grobelny i Budasz jeszcze w ogóle myślą logicznie?

 • Link do komentarza Ela wtorek, 22 marca 2022 21:28 napisane przez Ela

  Takie hektary ziemi a urzędnikom nie chciało się ich podzielić na mniejsze działki. Po co ? By w sprzedaży osiągnąć jeszcze wyższe ceny. Jestem ciekawa jak Miasto Gniezno zabezpieczy dla tych blokowisk wodę i kanalizację. Dojazd wąską ulicą Biskupińską i jeszcze węższą ulicą Północną też zapewne nie będzie spełniał żadnych norm , dla ogromnej ilości samochodów, które będą wjeżdżały i wyjeżdżały z tych blokowisk. A zapewne i szkoła podstawowa nr 12 nie da rady przyjąć pod swój dach kolejnych 1000 dzieciaków. A jeżeli przyjmie, to znowu nauka w tej szkole będzie trwała do godziny 18 tej. W domkach jednorodzinnych nie zamieszkałoby aż tyle dzieci i nie byłoby aż tak dużo samochodów . Przy blokach tych samochodów będzie cztery razy więcej !.Wyobrażacie to sobie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane