Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Wolności - wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu realizacji
piątek, 18 marca 2022 12:14

Ul. Wolności - wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu realizacji

 

Zostało półtora miesiąca do ukończenia prac na ul. Wolności. Każdy, kto mija teren prowadzonych robót domyśli się, że tego czasu nie wystarczy na zrealizowanie całego zadania.

Od roku trwają prace związane z przebudową ul. Wolności. Inwestycja, na którą czekali przede wszystkim mieszkańcy tej drogi oraz części osiedla Grunwaldzkiego, miała być realizowana czterema etapami. Po każdym ukończonym miał być rozpoczynany kolejny, a całość miała zostać wykonana do 29 kwietnia 2022 roku.

To, że terminowość tej inwestycji budzi wątpliwości, było już widać na pierwszym etapie realizacji. Obecnie jest on już ukończony, ale wciąż prace nie zostały zamknięte na drugiej, kiedy rozpoczęła się trzecia faza przebudowy. Droga staje się powoli zmorą mieszkańców. Jeszcze w połowie ub. roku wskazali na wątpliwą jakość wykonania - m.in. studzienek, które były nierówne, a które po kontroli urzędników obłożono... ozdobną betonową kostką.

Zostało półtora miesiąca do zakładanego terminu, podczas gdy przynajmniej połowa drogi wciąż przypomina plac budowy, a jeszcze został do wykonania ostatni etap inwestycji. Pewnym więc jest, że ulica nie zostanie otwarta w zakładanym czasie. Czy zostaną wyciągnięte konsekwencje? - Wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu, na razie jest to sprawdzane. Konsekwencje mogą być wyciągane dopiero po przekroczeniu umownego terminu zakończenia zadania - przekazała Anna Dzionek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego. Jak dalej przekazała, prowadzony jest codzienny nadzór nad postępem robót, ale sposób ich realizacji budzi pewne uwagi: Niestety nie jest w stanie narzucić organizacji pracy wykonawcy. Ubolewamy jednak nad tym, że mimo wielokrotnych sugestii, wykonawca nie pracuje na wydłużonym dniu pracy powyżej 8 godzin i nie pracuje w soboty, mając świadomość wagi inwestycji dla mieszkańców miasta.

Według naszych ustaleń realizacja inwestycji może przeciągnąć się o co najmniej kilka tygodni. Dodajmy też, że już teraz rozpoczęły się wstępne prace związane z wymianą nawierzchni na ul. Witkowskiej (odcinek pomiędzy ul. Słoneczną a rondem), co najpewniej przedłoży się w niedługim czasie na dodatkowe utrudnienia w ruchu. 

15 komentarzy

 • Link do komentarza MiezkaniecW wtorek, 22 marca 2022 10:19 napisane przez MiezkaniecW

  Niestety ale ze smutkiem muszę stwierdzić, że odcinek, który został już oddany jest tragicznej jakości. Przed remontem asfalt był równiejszy niż po remoncie. No chyba, że fale na asfalcie są zamierzone i mają służyć ograniczeniu prędkości.

 • Link do komentarza Kiniu poniedziałek, 21 marca 2022 10:52 napisane przez Kiniu

  Jeżeli pierwszy etap przebudowy był z problemami, drugi etap nie skończony do tej pory, trzeci etap nadal trwa to czwarta część do końca roku byłaby nie skończona. Czy urzędujący są naprawdę ślepi i nie widzą co się dzieje. Nie tak dawno były problemy z rozbudową Estede. Teraz miasto zaczyna dwie kolejne inwestycje, rondo na Witkowskiej w opłakanym stanie. Osoby na stanowiskach w magistracie odpowiedzialne za remonty itd..po prostu się do tego nie nadają...gdzie jest nadzór na remontami, łatwo wydaje się publiczne pieniądze za swoją nieudolność nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji. !!!Żenada i nic więcej, syf syf syf.

 • Link do komentarza Błażej poniedziałek, 21 marca 2022 08:15 napisane przez Błażej

  Brawo bzyk!!

 • Link do komentarza dd niedziela, 20 marca 2022 19:56 napisane przez dd

  Trudno uwierzyć że w latach 2000 są takie wałki. Remont kosztuje fortunę a jest wykonany za ochłapy. W momencie odbioru już do remontu... Sprawa do prokuratury o kradzież a nie fajerwerki że coś zrobione...

 • Link do komentarza Byle było sobota, 19 marca 2022 23:23 napisane przez Byle było

  Nie sądzę, że pracownicy pojawiają się na budowie o 7.00 i zabierają się do pracy. Raczej celebrują poranek od kawy, później 10.00 śniadanie, następnie 12.00 kawa i 15.00 do domu.

 • Link do komentarza Informacje sobota, 19 marca 2022 22:55 napisane przez Informacje

  Firma która podjęła się wykonania tego ma poważne problemy kadrowe.... Ale cicho,sza......

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 19 marca 2022 09:07 napisane przez Mieszkaniec

  Czas najwyższy aby wykonawca zapłacił kary to może zmądrzeje bo poki co coraz wiekszy bałagan po tej stronie miasta i zero kontroli ze strony miasta nad inwestycją przy wolności a wykonawca sie tylko śmieje z nieudolności władz .

 • Link do komentarza Filip sobota, 19 marca 2022 06:45 napisane przez Filip

  Takich mamy ludzi którzy decydują o mieście i firmach wykonujących poważne inwestycje ale jak mówi stare powiedzenie nie masz pojęcia i mało doświadczenia to pchaj się do polityki i szybko do koryta. W remoncie ul. Wolości i już prace na ul. Witkowskiej a mieszkańców ma się w .... ! Nich się martwią jak dojechać do pracy sami.

 • Link do komentarza miesz piątek, 18 marca 2022 23:50 napisane przez miesz

  a kto odbierał odcinek Wolności od stacji paliw do Grunwaldzkiej? Falujący asfalt to sygnał że jakość wykonania jest bardzo niska... ponadto ciągle nie wykonana nawierzchnia na odcinku do Witkowskiej to kolejna kpina z inwestora... może lepiej zamknąć zerwać umowę i wyłonić nowego wykonawcę?

 • Link do komentarza ja piątek, 18 marca 2022 22:53 napisane przez ja

  a kiedy doczekamy się przebudowy odcinka jezdni z Dąbrówki przez Rynek i Farną do Warszawskiej??

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 18 marca 2022 21:49 napisane przez Mieszkaniec

  Parodia tak to wyglada jak przetarg wygrywa najtańsza firma

 • Link do komentarza Arkadiusz piątek, 18 marca 2022 20:38 napisane przez Arkadiusz

  W naszym kochanym mieście każda inwestycja idzie pod górkę. To nie tylko wina Wykonawcy. W procesie budowlanym uczestniczy Inwestor, Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Projektant. Wykonawca jest tylko siłą wytwórczą która realizuje roboty budowlane na podstawie zawartej umowy pod nadzorem osób zaangażowanych w proces. Umowy należy czytać i wyciągać konsekwencje odpowiednio wcześniej . Widać że codzienny nadzór nad budowa i ubolewanie że Wykonawca nie chce pracować dłużej problemu nie rozwiąże. Widocznie umowa została źle zawarta, że nie można było Wykonawcy rozliczyć za tzw. kamienie milowe czyli poszczególne etapy robót i musimy czekać aż Wykonawcy upłynie termin realizacji określony w umowie. Jeśli waga inwestycji jest dla miasta znacząca to umowa nie może być zawierana w kategorii umocnienia pobocza kruszywem.

 • Link do komentarza bzyk piątek, 18 marca 2022 18:33 napisane przez bzyk

  Pani Anna Dzionek jako pracownik Urzędu Miasta, powinna się wstydzić do sugerowania pracy powyżej 8 godzin i pracy w soboty. Urząd Miasta jest ,,przedłużeniem" Rządu RP, i powinien przestrzegać prawa, w tym Kodeksu Pracy. A Kodeks Pracy mówi o ośmiogodzinnym dniu pracy i wolnych sobotach.
  Dlaczego Urząd Miasta razem z panią Dzionek nie pracuje na wydłużonym dniu pracy i w soboty?
  Malo tego, Urząd przed mieszkańcami cały czas zamknięty jak warownia.

 • Link do komentarza Tomasz piątek, 18 marca 2022 13:03 napisane przez Tomasz

  Patrząc na firmę która remontuje ul. Wolności i jakosc wykonania to pewnie szybciej i lepiej będa ukończone pracę ul. Witkowskiej... Szkoda tylko, że to my mieszkańcy płacimy za tak kiepsko wykonana robotę która widać na ul. Wolności a kontroli i poprawek żadnych nie ma.

 • Link do komentarza Radek piątek, 18 marca 2022 12:50 napisane przez Radek

  Żeby pracować na tzw. Wydłużonym czasie pracy, to należy pracownikom zapłacić za godziny nad liczbowe, a z tym prywatne firmy się raczej nie kwapia. A fizyczny nie będzie pracował za bóg zapłacić, bo to ważna inwestycja dla miasta. Niech sobie urzędnicy dluzej po pracują za free...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane