Jesteś tutaj:Gospodarka Miasto sprzeda działkę pod bloki z warunkami zabudowy
piątek, 18 lutego 2022 12:49

Miasto sprzeda działkę pod bloki z warunkami zabudowy

 

Na najbliższej sesji podjęta zostanie uchwała o woli sprzedaży terenu przy ul. Wrzesińskiej, na którym została już wydana decyzja o warunkach zabudowy.

Sprzedaż gruntów miejskich jest standardowym działaniem, ale jeśli nie znajdują się one w obszarze objętym planem zagospodarowania przestrzennego, nowy właściciel musi starać się o wydanie warunków zabudowy. Teraz Miasto wystawia na sprzedaż działkę, która zlokalizowana jest przy ul. Wrzesińskiej i od lat wykorzystywana jako plac manewrowy do nauki jazdy (przy stadionie żużlowym). 

Nieruchomość ma powierzchnię 12176 metrów kwadratowych i rozciąga się od ulicy aż do linii kolei wąskotorowej. Choć teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, to jego przyszłe rozplanowanie zostało już ustalone: - Miasto Gniezno uzyskało warunki zabudowy w celu lepszej wyceny tego terenu. Generalnie teren przy naszym założeniu powinien być założeniu powinien być przeznaczony pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Najlepiej, gdyby była to zabudowa mieszkaniowa z usługami na parterze, ale o tym ostatecznie zdecyduje inwestor, który teren zakupi - mówił wiceprezydent Jarosław Grobelny podczas Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. 

Na terenie zaplanowano budowę 5 budynków wielorodzinnych o maksymalnie trzech kondygnacjach nadziemnych oraz parkingiem podziemnym. Na każde mieszkanie mają zostać stworzone przynajmniej 2 stanowiska dla samochodów. Pozostały obszar ma zostać zagospodarowany pod komunikację, zieleń, plac zabaw i strefę do rekreacji. 

Na najbliższej sesji radni podejmą decyzję o woli sprzedaży, a sam przetarg mógłby zostać ogłoszony w ciągu najbliższych miesięcy.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Thylikos środa, 23 lutego 2022 07:41 napisane przez Thylikos

  może będzie kolejna inwestycja stadion ogrodzą ekranami dżwiękochłonnymi . Podatnicy zapłacą

 • Link do komentarza Mieszkaniec winiar niedziela, 20 lutego 2022 23:42 napisane przez Mieszkaniec winiar

  Powstaną domki i za jakiś czas będą chcieli przenieść stadion i go zamknąć bo będzie za głośno!!! Jakąś paranoja

 • Link do komentarza Gośka niedziela, 20 lutego 2022 18:38 napisane przez Gośka

  W kościele Bł. Bogumiła na USTRONIU już od czterech lat milczą wszystkie dzwony bo ktoś głupio mądry doniósł do sanepidu, że dzwony są za głośne i przeszkadzają mu w niedzielę długo spać. Proboszcz Bogumiła się przestraszył ewentualnych wysokich kar od sanepidu i wszystkie dzwony uciszył . Nawet ten najmniejszy! I Co, prezydent Grobelny i Budasz myślą, że ludzie jak zamieszkają z małymi dziećmi w tych blokach przy stadionie nie zwrócą się do sanepidu w wstrzymanie przeprowadzania meczy żużlowych z uwagi na hałas, jaki robią ryczące maszyny żużlowe? Robił ktoś badania natężenia hałasu w czasie meczów żużlowych w odległości 100 metrów od stadionu ? Ale idiotyczny pomysł z tymi blokami w tym miejscu ! Zastanówcie się jeszcze raz w tym magistracie co wy robicie !!

 • Link do komentarza Jankes niedziela, 20 lutego 2022 10:27 napisane przez Jankes

  Najlepiej postawić tam wieżowiec mieszkańcy za darmo oglądać będą mecze żużla a w tygodniu zakorkują i tak zapchaną Wrzesińską a kibiców na parking do zydowa

 • Link do komentarza Ana sobota, 19 lutego 2022 01:11 napisane przez Ana

  Może jakąś kontrolę lub audyt załatwić...

 • Link do komentarza Zenon piątek, 18 lutego 2022 16:40 napisane przez Zenon

  Nasz stadion żużlowy by mógł przyjąć pełny skład kibiców powinien mieć w pobliżu cztery razy więcej miejsc parkingowych niż ma obecnie. Stadion należy do Miasta Gniezna. Jest więc pod opieką Prezydenta Miasta. I co robi ten pseudo gospodarz miasta? Zamiast pozostawić ten teren pod budowę kolejnych miejsc postojowych dla kibiców, by zrealizować ten parking, jak już miasto pozyska na ten cel pieniądze, Sprzedaje te miejsca pod parkingi DEWELOPEROWI. Za ile ? czasu dowiemy się, że ten obecny prezydent popełnił kolejny "błąd" ? A właściwie kto podjął tą decyzję ? Budasz czy Grobelny ? A może ktoś z wydziału urbanistyki ? A poza tym za chwilę zobaczymy jaki deweloper "wygra" przetarg na tą działkę i od razu wszystko będzie jasne.

 • Link do komentarza Zatroskany mieszkaniec piątek, 18 lutego 2022 15:40 napisane przez Zatroskany mieszkaniec

  Teren powinien zostać przeznaczony na centralny parking, aby samochody nie musiały wjeżdżać do miasta. Budowa mieszkań w tym miejscu, obok stadionu to duży błąd. Będzie duży hałas od strony stadionu i ulicy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane