Jesteś tutaj:Gospodarka Przejazd kolejowy na ul. Południowej już z rogatkami
piątek, 28 stycznia 2022 13:38

Przejazd kolejowy na ul. Południowej już z rogatkami

 

Na przejeździe, na którym w ostatnich latach doszło do kilku zdarzeń z udziałem samochodu i pociągu, ustawione zostały rogatki. 

Zgodnie z letnią zapowiedzią, władze miasta wraz z PKP PLK doprowadziły do finalizacji rozmowy w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym na ul. Południowej. W ramach inwestycji zrealizowana została sygnalizacja świetlna oraz dźwiękowa, a także półrogatki. 

- Mimo iż przejazd ten nie jest najbardziej uczęszczanym w naszym mieście, doszło w ostatnim czasie do kilku zdarzeń drogowych. Na szczęście nie zakończyły się one ofiarami śmiertelnymi, natomiast postanowiliśmy podjąć działania - przede wszystkim rozmowy z PKP PLK i to doprowadziło do tego, że ta instytucja odpowiedzialna za ruch na torach kolejowych, zdecydowała się zrealizować tę niezwykle potrzebną inwestycję - mówił wiceprezydent Jarosław Grobelny.

- Przejazd został przeklasyfikowany do kategorii B, do kategorii tzw. przejazdów strzeżonych. Widoczność była tu zachowana, ale ze względu na powtarzające się wypadki, nasze analizy gdzie mamy program poprawy bezpieczeństwa na przejeździe, wspólnie po rozmowach z miastem doszliśmy do wniosku, że jest to osiedle perspektywicznie rozwijające się, dlatego wprowadziliśmy to do programu i wykonaliśmy całą instalację - mówił Andrzej Skarbiński z PKP PLK.

Przejazd jest zamykany automatycznie w momencie, kiedy do przejazdu będzie się zbliżać pociąg. Wartość całego zadania wyniosła 1 mln 800 tys. złotych.

Pamiętajmy jednak, że czujności na przejeździe - czy to strzeżonym czy niestrzeżonym - nigdy nie ma za wiele.

 

11 komentarzy

 • Link do komentarza takie miasto niedziela, 30 stycznia 2022 22:22 napisane przez takie miasto

  ad. Monika i Dorota, no cóż, nasze władze potrafią tylko myśleć o świecidełkach i kolejnych galeriach handlowych. A miasto traci życie z dnia na dzień.

 • Link do komentarza Monika i Dorota sobota, 29 stycznia 2022 23:48 napisane przez Monika i Dorota

  Kierowca ..! O przejeździe nad linią kolejową Gniezno Rejowiec (na drodze Gniezno - Trzemeszno) pomyślano już przed wojną budując wiadukt nad torami w ciągu ulicy Zabłockiego. Można było ? Ano można było. Ale socjalistyczne, SLD- owskie władze Gniezna nawet nie umiały tego wykorzystać , choć nasypy tam już są od dawna. A wystarczyło pobudować drugi mały wiadukt obok, by przejazd w tym miejscy był możliwy w obie strony. . Poza tym Ulica Zabłockiego powinna być na Arkuszewie dalej tak zaprojektowana, by łączyła się gdzieś tam z ulicą Roosevelta I BYŁO BY BEZPIECZNIE I PŁYNNIE !

 • Link do komentarza Z okolicy sobota, 29 stycznia 2022 12:12 napisane przez Z okolicy

  Kąt najazdu oraz pola widzenia nie sprawiał problemów? Normy PKP są chyba nieco oderwane od rzeczywistości, bo przecież przejazdy powinny być dostosowywane do tego by być nie tylko bezpieczne, ale najbezpieczniejsze. Przykładem jest przejazd w Gębarzewie, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca, by poprawić kąt dojazdu i widoczności, ale zostawiono tak jak jest. Szlabany też są, ale co z tego jak co jakiś czas pojawiają się filmy, że były otwarte kiedy nadjeżdżał pociąg? Ostrożność jest wymagana u kierowców ale co jeśli i tak utrudnia jej respektowanie stan infrastruktury?

 • Link do komentarza tamtejsza sobota, 29 stycznia 2022 12:03 napisane przez tamtejsza

  Bardzo dobra decyzja i poprawa bezpieczeństwa!

 • Link do komentarza Kilo sobota, 29 stycznia 2022 11:59 napisane przez Kilo

  Za 1.800.000 zł można wybudować 3 ładne domy. O co w tym chodzi. To jest dla mnie nie do pojęcia. Debilizm kompletny i wyciąganie kasy.

 • Link do komentarza miejscowy sobota, 29 stycznia 2022 09:31 napisane przez miejscowy

  Tylko czekać do pierwszego wyłamania... :/ Tam powinien przy tej okazji powstać także monitoring przejazdu.

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 28 stycznia 2022 22:50 napisane przez rowerzysta

  Dobra decyzja.
  Droga tam idzie po ukosie oraz przejazd jest na wzniesieniu co ograniczało widok nadjeżdżającego pociągu.

 • Link do komentarza malkontent piątek, 28 stycznia 2022 21:22 napisane przez malkontent

  Czy to jest przejazd strzeżony czy nie strzeżony?

 • Link do komentarza Batman piątek, 28 stycznia 2022 18:42 napisane przez Batman

  Widać ze dziś milion czy dwa nie ma żadnej wartości,bo za to tylko światełka można zamontować...

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 28 stycznia 2022 16:48 napisane przez Kierowca

  Ciekawe ile kosztowałby tunel lub wiadukt? Myśląc przyszłościowo. Podobnie przejazd na drodze Gniezno Trzemeszno. Tam aż się prosi o tunel.

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 28 stycznia 2022 14:22 napisane przez Kierowca

  To teraz na ul. Skrajnej jakiś monitoring albo więcej patroli bo ludzie notorycznie przelatują na światłach a znaku STOP nie widzą

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane