Jesteś tutaj:Gospodarka Powiat wystawił budynek po domu dziecka na sprzedaż
poniedziałek, 24 stycznia 2022 08:29

Powiat wystawił budynek po domu dziecka na sprzedaż

 
Powiat wystawił budynek po domu dziecka na sprzedaż źródło: Google Street View

Ogłoszony został pierwszy przetarg na zbycie nieruchomości, która przez lata stanowiła siedzibę Zespołu Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie. Cena jest wysoka.

Temat trzemeszeńskiego domu dziecka swojego czasu wzbudził wiele kontrowersji. Wszystko z powodu jego likwidacji, przeprowadzonej przez obecne władze powiatu. W tej samej sytuacji znalazła się placówka przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie. Powodem takiego postępowania, jak wówczas tłumaczono, była konieczność dostosowania tej instytucji do obowiązujących przepisów, które zakładają istnienie placówek posiadających tylko 14 podopiecznych. Dlatego też zdecydowano iż przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie wybudowane zostaną dwa obiekty dla takiej grupy dzieci, a dotychczasowe nieruchomości zostaną sprzedane. Docelowy kierunek polityki prorodzinnej ma być taki, by zapewniać podopiecznym pobyt w rodzinie zastępczej, zamiast w domu dziecka. Nie zawsze jest to jeszcze możliwe.

Od momentu otwarcia nowych domów dziecka, budynek przy ul. Wyszyńskiego w Trzemesznie opustoszał. Nie doszła do skutku propozycja, by to gmina przejęła ten budynek od powiatu. 

- Nieruchomość zabudowana  składająca się z dwóch części połączonych łącznikiem: pierwsza to budynek główny trzykondygnacyjny całkowicie podpiwniczony z poddaszem nieużytkowym, druga to budynek dwukondygnacyjny typu „pawilon” - zawarto w opisie przetargu. Sam budynek liczy sobie 2,5 tys. metrów kwadratowych. Znajduje się on przy głównej drodze wyjazdowej z tej miejscowości w kierunku drogi krajowej nr 15. 

Przetarg wyznaczono na drugą połowę kwietnia 2022 roku. Nieruchomość wyceniono na kwotę 2 mln 800 tys. złotych. Według planu zagospodarowania przestrzennego, znajduje się ona w obszarze przeznaczonym pod usługi oświatowe.

Dodać należy, że drugi z domów dziecka przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie w pierwszym przetargu był wystawiony za kwotę 1 mln 761 tys. złotych, ale pomimo obniżenia ceny w czwartym postępowaniu (kilka tygodni temu) do 1 mln 585 tys. złotych, nadal nie znalazł nabywcy. 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Sławek środa, 26 stycznia 2022 17:22 napisane przez Sławek

    Włodarze Trzemeszna prowadzą tą gminę na dno ! Zmieńcie władze bo są kompletnie nie udolne !

  • Link do komentarza Trzemeszno wtorek, 25 stycznia 2022 23:39 napisane przez Trzemeszno

    Powiat niszczy Trzemeszno. Gniezno zazdroscilo Trzemesznu i je zniszczyło. Zabralo wszystko tylko wykorzystując gminę. Miliony zarobili, a nic nie zainwestował do tej pory. Drogi powiatowe to koszmar, brak chodników do Rudek, Zielenia, Miat. Ten budynek był Trzemeszeński, powiat to przywlaszczyl na dzieci, ateraz chce się wzbogacić. Gdzie inwestycje za zamknięcie LO z tradycjami.? W ubiegłym roku miało być rondo i chodnik do Rudek, nie zrobili nic.

  • Link do komentarza Trzemeszno wtorek, 25 stycznia 2022 18:43 napisane przez Trzemeszno

    Telewizja powinna zająć się sprawą. Gniezno sprzedaje własność Trzemeszna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane