Jesteś tutaj:Gospodarka Nowy PSZOK od pół roku gotowy i... czeka
środa, 12 stycznia 2022 11:11

Nowy PSZOK od pół roku gotowy i... czeka

 

Główne prace przy inwestycji, która powstała przy ul. Osiniec i ma docelowo usprawnić odbiór odpadów, już są dawno zakończone. Nowy PSZOK czeka na decyzję, która się przeciąga.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który działa przy ul. Chrobrego obecnie tylko w soboty, już dawno miał zostać przeniesiony. Długie kolejki oczekujących w samochodach, nierzadko z przyczepkami, to widok powszedni w tym miejscu. Do tego dochodzą formalności, które są niezbędne w celu uniknięcia różnych nieprawidłowości - w efekcie oczekiwanie na obsługę wydłuża się. 

PSZOK przy ul. Chrobrego ma zostać zastąpiony przez nowy punkt, który powstał przy ul. Osiniec. W lipcu 2020 roku wyłoniono firmę, która za kwotę 3 mln 411 tys. złotych w trybie "zaprojektuj i wybuduj" wykonała nowy obiekt. Na jego terenie powstał plac manewrowy z niezbędną infrastrukturą, którą ukończono w lipcu 2021 roku (choć drobne prace prowadzono jeszcze w kolejnych miesiącach). Od tej pory obiekt stoi pusty, a PSZOK przy ul. Chrobrego nadal działa. Jednocześnie spółka Urbis poinformowała, że punkt na terenie wysypiska w Lulkowie został już od stycznia br. zamknięty. 

W tej sprawie zwróciliśmy się z zapytaniem do spółki Urbis z wyjaśnieniem tej sytuacji, o którą też pytają mieszkańcy przejeżdżający ul. Osiniec i widzący niewykorzystywaną inwestycję. - Obiekt został dopuszczony do użytku, ale jego otwarcie, z uwagi na charakter, wymaga wydania pozwolenia na odbiór odpadów. Postanowienie w tym zakresie wydaje Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Przedmiotowy wniosek został przez Spółkę złożony niezwłocznie po zakończeniu inwestycji i według informacji, miał zostać zrealizowany do końca grudnia 2021 r. - poinformował nas Dariusz Zamiar, prezes zarządu spółki. Jak przyznał, wydanie decyzji jest poprzedzone niezbędnymi kontrolami, przeprowadzonymi przez określone służby - strażaków oraz Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska: - Straż Pożarna przeprowadziła kontrolę niezwłocznie po otrzymaniu pisma, natomiast WIOŚ, wskazując na sytuację epidemiologiczną, wyznaczył termin załatwienia sprawy dopiero na miesiąc luty 2022 roku - dodaje.

Prezes przyznał, że spółka nie ma wpływu na obowiązujące procedury: - Z niecierpliwością oczekujemy na zakończenie i zamknięcie  postępowania oraz na wydanie zgody w przedmiocie zbierania odpadów, tym bardziej że nowoczesny obiekt, który spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa jest przygotowany do pracy na rzecz mieszkańców Gniezna i zostanie otwarty niezwłocznie po uzyskaniu niezbędnej decyzji - przekazał Dariusz Zamiar. Wszystko więc wskazuje, że PSZOK przy ul. Osiniec może zostać otwarty najpóźniej na wiosnę br.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza Teresa Z. czwartek, 20 stycznia 2022 09:56 napisane przez Teresa Z.

  A co będzie w miejscu po starym PSZOK- u, przy ulicy Chrobrego ? Może boisko z porządnego zdarzenia dla "EKONOMIKA" . Przecież młodzież tej szkoły już powinna mieć własne boisko bądź własną hale sportową !

 • Link do komentarza okoliczni mieszkańcy niedziela, 16 stycznia 2022 19:47 napisane przez okoliczni mieszkańcy

  Panie Prezydencie, tylko tak na forum można do Pana pisać, bo przecież na audiencję się nikt nie dostanie. Otóż na ul. Grzybowo mniej więcej naprzeciw kościoła sw. Jana jest opuszczony drewniany kiosk. Wstyd nam przed przyjezdnymi ale my także chcemy mieszkać w schludnym mieście. Walają się tam puste butelki, puszki i ogólnie brud i bajzel. Czy Straż Miejska nie powinna upomnieć właściciela tego "pałacu" by, jeżeli nie chce go rozebrać, to niech chociaż sprząta? Chyba od czegos jest ta SM?

 • Link do komentarza Marko niedziela, 16 stycznia 2022 09:48 napisane przez Marko

  Drodzy dyskutanci. Owszem postanowienie wydaje marszałek województwa z po. Ale nie może tego zrobić bez kontroli wioś czyli pisowskiej instytucji rządowej. Wystarczy czytać ze zrozumieniem a byście się nie ośmieszali publicznie.

 • Link do komentarza Monika i Dorota sobota, 15 stycznia 2022 19:23 napisane przez Monika i Dorota

  Nasza Straż Miejska mogła by w końcu ustalić właściciela terenu na osiedlu "USTRONIE". Za szczytem bloku przy ulicy Zabłockiego 28. Jest tam, taki mały "lasek".A w tym lasku śmietnisko, jakiego świat nie widział.Śmietnisko w samym środku Gniezna! Dosłownie kilka metrów od wizytówki rekreacyjnej Gniezna - parku XXV lecia. Ten śmietnik w tym lasku, jest już od nastu lat. Ale władze naszego Miasta chyba udają, że nic o tym wysypisku wszelkich śmieci nie wiedzą. A może tą zaśmieconą działkę w końcu ktoś zakupi od Miasta, uporządkuje i zbuduje tam sobie, mały biały domek. Miejsce idealne !!

 • Link do komentarza Nemo sobota, 15 stycznia 2022 16:44 napisane przez Nemo

  Gniezno niestety składa się z takich głupich Marko, wybiera, jak wybiera, miasto wygląda, jak wygląda, a takie osły nie wiedzą, ze marszałek i prezydent Gniezna to jedna i ta sama partia. No ale takie Marko musza dowalić rządowi, bo jakżeby inaczej.

 • Link do komentarza puma piątek, 14 stycznia 2022 22:17 napisane przez puma

  Ignorantów na forach dostatek, jakoś tak się składa, że to zwolennicy Partii Oszustów... Przypadek?

 • Link do komentarza im piątek, 14 stycznia 2022 11:31 napisane przez im

  Komentujące barany jerychońskie, Urząd Marszałkowski podlega pod samorząd, w którym rządzi PO wespół z PSL. Odróżniajcie od Urzędu Wojewódzkiego, który podlega pod centralę, a dopiero potem zabierajcie głos. Znawcy wszystkiego czyli niczego.

 • Link do komentarza Obywatel RP czwartek, 13 stycznia 2022 05:29 napisane przez Obywatel RP

  Ty Marko ten cały wojewoda też jest z waszej niechlubnej parti politycznej i przestań siać ferment, poczytaj a potem komentuj.

 • Link do komentarza Antonio środa, 12 stycznia 2022 22:20 napisane przez Antonio

  @Marko: drogi przyjacielu decyzję wydaje MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA należący do PO!!!

 • Link do komentarza Marko środa, 12 stycznia 2022 19:17 napisane przez Marko

  Samorządy działają a pisowskie rządowe instytucje nic nie robią.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane