Jesteś tutaj:Gospodarka Zrujnowany budynek koszarowy jeszcze taniej
poniedziałek, 10 stycznia 2022 09:42

Zrujnowany budynek koszarowy jeszcze taniej

 

Na 70% bonifikatę będą mogli liczyć potencjalni zainteresowani kupnem budynku dawnej stajni, znajdującej się na terenie koszar przy ul. Wrzesińskiej.

Jeszcze w grudniu podczas posiedzenia Rady Miasta zapadła decyzja o objęciu specjalną obniżką cenową budynku koszarowego, który był już wystawiony na sprzedaż. Mowa o dawnym gmachu stajni, położonej w północnej części kompleksu, który kilka lat temu uległ pożarowi. 

Obiekt został wystawiony na przetarg jakiś czas temu za kwotę 1 mln 808 tys. złotych z obniżką dla obiektów zabytkowych o 50%. Stawka wywoławcza wynosiła 904 tys. złotych, ale nie znalazł się nikt zainteresowany, choć wpłacono wadium. Jednocześnie nad zarządcą budynku, tj. Urzędem Miejskim, od dłuższego czasu spoczywa obowiązek zabezpieczenia obiektu przed dalszą degradacją, nałożony przez konserwatora. Koszty takiego działania, nawet prowizorycznego, są wysokie, dlatego zdecydowano się sprzedać obiekt "za wszelką cenę". 

W tym celu, podczas przedostatniego posiedzenia Rady Miejskiej, podjęto uchwałę o zbyciu nieruchomości z 70% bonifikatą, która może pozwolić wystawić obiekt za kwotę w granicach około 542 tys. złotych i tym samym znalezienie nowego nabywcy, na którego przejdzie obowiązek zabezpieczenia budynku, a w przyszłości jego nowego zagospodarowania.

Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi 4830 metrów kwadratowych i zabudowana jest budynkiem z klinkierowej cegły. Na tym terenie obowiązuje zagospodarowanie pod usługi. Przetarg na zbycie nieruchomości odbędzie się najpewniej w najbliższych tygodniach. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski wtorek, 11 stycznia 2022 12:34 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

    Całość zrównać z ziemią. Coś nowego postawić na całej działce.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane