Jesteś tutaj:Gospodarka Ruszyła budowa nowego obiektu handlowego przy ul. Składowej
środa, 05 stycznia 2022 16:43

Ruszyła budowa nowego obiektu handlowego przy ul. Składowej

 
Ruszyła budowa nowego obiektu handlowego przy ul. Składowej zdjęcie nadesłane

Kilka dni temu teren został ogrodzony, a obecnie ruszyły już pierwsze prace gruntowe - przy ul. Składowej zaczął powstawać nowy wielkopowierzchniowy obiekt handlowy.

Do końca 2022 roku planowana jest realizacja "parku handlowo-usługowego", który wypełni pozostałą część terenu po dawnej fabryce Polokna. Na działce o powierzchni około 17 tys. 700 metrów kwadratowych, znajdującej się u zbiegu ul. Składowej i Surowieckiego ruszyły już prace związane z realizacją całej inwestycji.

Inwestorem na tym terenie jest PKB Inwest Budowa - ten sam, który zrealizował sąsiednią Galerię Piastova. Projekt zakłada powstanie obiektu o powierzchni najmu około 8 tys. metrów kwadratowych, który składać się będzie z trzech budynków połączonych ze sobą, przy czym pomieszczenia handlowe mają być indywidualne z wejściami prowadzącymi od strony parkingu. Lokale mają mieć od ok 95 do 1385 metrów kwadratowych. 

Cały obiekt pobudowany zostanie na planie litery "U". Pośrodku, od strony sąsiedniej działki z parkingiem (od istniejącej już galerii handlowej), powstanie plac postojowy na ponad 200 samochodów. Docelowo inwestor planuje zakończyć budowę w IV kwartale 2022 roku. 

23 komentarzy

 • Link do komentarza realista sobota, 22 stycznia 2022 07:43 napisane przez realista

  Gnieźnianin. Bądź realistą. A kto zakupi stare lokomotywy do tego muzeum ? A kto potem utrzyma to muzeum ? Budżet Miasta Gniezna nie ma takich pieniędzy i jak znam życie nigdy takich funduszy od Warszawy też nie otrzyma. A o przeniesieniu Narodowego Muzeum Kolejnictwa z Warszawy do Gniezna też nie ma co marzyć ! Gnieźnieńskie PO i SLD jest za słabe by u Trzaskowskiego w Warszawie coś takiego "załatwić" !!! Senator Arndt ostatnio całkowicie przygasł. A poseł Tomaszewski też już jest tylko swoim cieniem. Na kogo więc ma miasto Gniezno liczyć ? Na Prymasa Polski ? Nie w tych przyziemnych sprawach !!

 • Link do komentarza Olek piątek, 21 stycznia 2022 23:52 napisane przez Olek

  Zdisława brawo. Może w katedrze zrobimy sprzedaż drobiu? Parowozownia to obiekt zabytkowy. Jedyny taki w Europie, a Ty chcesz z tego zrobić targowisko? Tylko w Polsce takie pomysły i brak dbania o zabytki. Natomiast na start gniezno miliony są.

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 21 stycznia 2022 10:16 napisane przez Gnieźnianin

  W parowozowni tylko i wyłącznie muzeum kolejnictwa (Jest to piękny niespotykany obiekt zabytkowy z 1875 roku) a nie jakieś garaże dworzec czy hala targowa
  Wtedy do Gniezna by przybywało wielu turystów nie tylko z Polski ale na pewno z całej Europy
  Gniezno wreszcie by było miastem turystycznym

 • Link do komentarza Zdisława czwartek, 20 stycznia 2022 10:11 napisane przez Zdisława

  W PAROWOZOWNI powinna powstać nowoczesna hala targowa dla rolników , którzy już od tego roku będą mogli sami sprzedawać swoje zdrowe produkty . Taka wielka, gnieźnieńska "HALA ECO". Na ta halę dawnymi bramami dla parowozów mogli by wjeżdżać ROLNICY swoimi samochodami , by sprzedawać swoje zdrowe produkty bezpośrednio z samochodów ! To by było, gnieźnieńskie super EKO MIEJSCE !! A obok rolników powinna tam się znaleźć giełda kwiatów i giełda roślin dla działkowiczów !

 • Link do komentarza janciovodnik wtorek, 18 stycznia 2022 13:09 napisane przez janciovodnik

  Ad. Daniel... a jakie Gniezno ma atuty.
  Chętnie przeczytamy.

 • Link do komentarza Elżbieta piątek, 14 stycznia 2022 07:24 napisane przez Elżbieta

  A ja bym zrobiła w starej Parowozowni piękny dworzec autobusowy. Pod dachem były by i autobusy i pasażerowie. Wiatr i deszcze by tam nikomu nie dokuczały. A i dofinansowanie na taką modernizację Parowozowni napewno by się w Warszawie znalazły. Bo bądźmy szczere. Na narodowe muzeum kolejnictwa w Gnieźnie nie ma szans. A na takim dworcu autobusowym to i przeróżne sklepy i restauracje znalazły by fajne miejsce

 • Link do komentarza Pomyslodawca piątek, 14 stycznia 2022 07:19 napisane przez Pomyslodawca

  A może by tak w Parowozowni zdemontować torowiska i przerobić ją na garaże dla naszych Miejskich Autobusów?? Przecież zmieszczą się na miejscu parowozów nawet te najdłuższe autobusy.!!

 • Link do komentarza Daniel czwartek, 13 stycznia 2022 00:32 napisane przez Daniel

  Ad. Andrzej Janka - jak widać gnieźnianie to stan umysłu. Taki Andrzej Janka ściągał by tylko jakichś "inwestorów", do miasta, które nigdy nie będzie miastem przemysłowym. Degradacja Gniezna poprzez brak dalekowzrocznej koncepcji jego rozwoju jest katastrofalna. Tutaj władze myślą tak, jak za komuny: byle jeszcze jeden zakład produkcyjny, może jakaś mała nowa huta etc. A Gniezno ma inne atuty i powinno rozwijać się w całkiem innym kierunku. Niestety, nie z tymi władzami i tą drużyną. jeszcze rok, a w centrum wszystkie sklepy będą "DO WYNAJĘCIA". To nie jest agonia? To klęska, to przegrana, to śmierć miasta, które już dawno powinno być perłą turystyczną. Takiej porażki dawno nie było w tym mieście.

 • Link do komentarza Zuzanna sobota, 08 stycznia 2022 17:37 napisane przez Zuzanna

  Czy równocześnie z budową centrum usługowego będzie także budowana dalsza część ulicy Składowej aż do ulicy Słonecznej przy zakładzie sprzedaży gazów technicznych ? Było by takie przedłużenie bardzo potrzebne, dla nas dojeżdżających z okolicznych wsi do fabryki okien dachowych VELUX 2.

 • Link do komentarza Marek Z. piątek, 07 stycznia 2022 13:48 napisane przez Marek Z.

  A kiedy powstanie przedłużenie ulicy Składowej aż do ulicy Słonecznej wtedy nowe przystanki komunikacji miejskiej przy ul. Składowej będą bardzo potrzebne !! A i przystanek rowerów miejskich dla pracowników dojeżdżających z Dworca PKP do zakładów pracy usytuowanych wokół dawnego PKS u przyda się bardzo w tym miejscu, Bo te rowery miejskie będą miały bardzo wielu użytkowników ! Mieszkańcy takiego Gębarzewa po przyjeździe pociągiem do Gniezna pojada nimi dalej aż do Kirchhoffa.

 • Link do komentarza Marek Z. piątek, 07 stycznia 2022 13:41 napisane przez Marek Z.

  Wracając do przedstawionego wcześniej pomysłu z przejściem podziemnych z terenu tego nowego centrum handlowo - usługowego do peronu nr 3 to jeżeli nie można by było zrobić przejścia podziemnego z przyczyn technicznych lub z powodu zbyt wysokich kosztów, to może da się chociaż zrobić kładkę stalową nad torami, aż do peronu trzeciego. Jedno czy drugie bardzo by ułatwiło życie mieszkańcom południowej części Gniezna . Kładka ta mogła by swoim wyglądem przypominać stary kolejowy most. Wtedy swoją konstrukcją idealnie wpasowałaby się w historyczny charakter parowozowni. A jeżeli przy ulicy Składowej powstałyby jeszcze przystanki komunikacji miejskiej , to w ogóle było by genialnie posunięcie inwestycyjne naszego Prezydenta Gniezna.

 • Link do komentarza rajmund piątek, 07 stycznia 2022 12:10 napisane przez rajmund

  @senior53 - to rondo powinno być atrakcją turystyczną dla odwiedzających Gniezno.

 • Link do komentarza qter piątek, 07 stycznia 2022 12:02 napisane przez qter

  Carrefour, Kaufland, Biedronki, Lidle, Dino, Galeria Gniezno, Galeria Piastowa, Castorama, Brico, ponad 20 aptek, tuzin banków - oto obraz "rozwoju" Gniezna. To jednak nie wszystko, bo przy ul. Warzywnej czeka plac, gdzie ma powstać kolejny supermarket. W kolejce jest "złote runo" przy ul. Kozala, tam także ma być galeria. Czy to wszystko? Ratuszowe wróble ćwierkają, że chyba nie. Ten błogosławiony "rozwój" skutkuje wyludnianiem się miasta, w którym wkrótce będą mieszkać tylko emeryci, a jeśli Covid dalej będzie zbierał takie żniwo, to i ich zabraknie. Gniezno skurczy się do wielkości Kłecka, ale co to dla rządzących, oni dalej śpiewają " Niech żyje Gniezno nasz gród...." Nasz, czyli ich, a dla reszty, jak na Titanicu szalup zabraknie. Wkrótce Gniezno stanie się osadą lub przedmieściem Łubowa.

 • Link do komentarza koneser piątek, 07 stycznia 2022 11:27 napisane przez koneser

  Na co to komu?

 • Link do komentarza senior53 czwartek, 06 stycznia 2022 21:07 napisane przez senior53

  Powstają nowe obiekty handlowe, powstał prawie nowy most nad torami kolejowymi a prowizoryczne brudne dziurawe rondo przy dużym nasileniu ruchu pozostało. Dla wjeżdżających od strony Wrześni i Witkowa ładna wizytówka.

 • Link do komentarza Tomasz Pawłowski czwartek, 06 stycznia 2022 13:51 napisane przez Tomasz Pawłowski

  Nie jestem fanem Prezydenta Budasza ale od czego są nasi ,,radni"? Gdzie ich pomysły z kampanii wyborczej?Mam nadzieję, że Gniezno będzie pamiętać przy kolejnych wyborach do rady miejskiej i wybierzemy ludzi, którzy zaproponują i zrealizują coś co faktycznie obudzi to miasto.

 • Link do komentarza Kilo czwartek, 06 stycznia 2022 07:26 napisane przez Kilo

  Mówcie co chcecie, .lecz to mi się podoba. Jako mieszkaniec południowej części miasta dość mam polowania na miejsca parkingowe i robienia kilometrów uliczkami jednokierunkowymi.

 • Link do komentarza Majomir czwartek, 06 stycznia 2022 01:20 napisane przez Majomir

  Na tym placu rodziły się gobliny i wiało pustką a tak nowe miejsca pracy a to już lepsze niż wylęgarnia plugastwo

 • Link do komentarza darek środa, 05 stycznia 2022 22:47 napisane przez darek

  Marek -jakby to zrobili to wszyscy z Gniezna z peronu nr 3 pouciekaliby

 • Link do komentarza Bolo środa, 05 stycznia 2022 22:28 napisane przez Bolo

  I tylko parowozowni żal...

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane