Jesteś tutaj:Gospodarka Przestój w remoncie na ul. Wolności
wtorek, 16 listopada 2021 15:23

Przestój w remoncie na ul. Wolności

 

Od dłuższego czasu na remontowanym odcinku ul. Wolności nic się nie dzieje - informują nas mieszkańcy południowej części miasta. 

Remont ul. Wolności wydaje się coraz bardziej wydłużać - obecnie prace obejmują odcinek od ul. Armii Krajowej do ul. Witkowskiej, ale ich postęp wydaje się być znikomy. Od jakiegoś czasu. Tak twierdzą mieszkańcy, którzy przekazali iż na omawianym odcinku po prostu nic się nie dzieje.

W tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego, który jednak wydał komunikat w całej sprawie. Jak przekazano, na drugim etapie zadania polegającego na remoncie ul. Wolności, stwierdzono kolizję z siecią elektroenergetyczną, telekomunikacyjną oraz kolejną już z siecią gazową.

- W tym ostatnim przypadku zasadniczej przebudowy wymaga sieć gazowa, która zlokalizowana jest w jezdni zbyt płytko na całej szerokości drogi. Z tej też przyczyny prowadzone tam roboty drogowe nie mogą być aktualnie kontynuowane. Obecnie Inwestor tego zadania oczekuje na podjęcie działań ze strony Polskiej Spółki Gazowej Sp. z o. o., czyli obniżenia sieci gazowej. O postępach prac w tym zakresie będziemy informowali na bieżąco - poinformował Urząd Miejski. 

Przypomnijmy iż obecnie (zgodnie z pierwotnym harmonogramem) powinien zaczynać się już trzeci etap remontu, ale przez przestoje mające miejsce przy pierwszym z nich, całość się wydłuża. Obecny odcinek miał być wykonywany latem br. Kiedy zostanie oddany do użytku zmotoryzowanym, a robotnicy przeniosą się ul. Wrzesińskiej - póki co nie wiadomo.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Kilo czwartek, 18 listopada 2021 21:22 napisane przez Kilo

  Fale Dunaju na pierwszym odcinku to jakieś nieporozumienie. Gdyby dla mnie ktoś wykonał tak zlecenie, byłaby reklamacja.

 • Link do komentarza widz środa, 17 listopada 2021 20:03 napisane przez widz

  A jak myślicie ? Istnieją w archiwach jakieś dokumentacje powykonawcze? Np kładzionych w Gnieźnie przewodów telewizji kablowych ? Nie ma . Istnieją tylko dokumentacje projektowe, na które już nikt nie nanosił żadnych uaktualnień po położeniu podziemnych linii telewizyjnych .

 • Link do komentarza ZD środa, 17 listopada 2021 07:48 napisane przez ZD

  To niech teraz już zaczną robić kolejny odcinek a ten dokończą później. I tak ulicę Wolności ciężko objeżdżać. Takie przestoje niepotrzebnie przedłużają utrudnienia

 • Link do komentarza Filip środa, 17 listopada 2021 05:32 napisane przez Filip

  W normalnie funkcjonującym kraju również w mieście, to służby miasta przy planowaniu takiej inwestycji powinny w przypadku braku dokumentacji zlecić badania w zakresie przebiegających sieci mediów właściwej w tym zakresie firmie. Przy dzisiejszej technice i wyposażeniu firm jest to możliwe do wykonania. Pamiętam jak trwały prace na ul. Konikowo i ul. Pod Trzema Mostami to też był z tym problem. Budasz potrafi tylko się promować zobaczycie tak jak wyglądają drogi w mieście ( ruina) tak za rok będzie FUNKCJONOWAŁA Platformą Obywatelską ( pozostanie ślad jak po PZPR).

 • Link do komentarza dd wtorek, 16 listopada 2021 21:22 napisane przez dd

  Remont ul. Wolności nie ma sensu dla społeczności. Pofalowana krzywa droga z brakiem dojazdu do sklepów. Pytam się dla kogo to ma być? Ten remont to tylko przykrywka do wyprowadzenia pieniędzy!

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 16 listopada 2021 19:25 napisane przez urzędas

  To jak to jest, urząd nie posiadał inwentaryzacji mediów w trasie tej drogi? Za jakiego prezydenta one były tam wbudowane i kto zawinił?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane