Jesteś tutaj:Gospodarka Rewitalizacja linii kolejowej nr 281 z poparciem Gniezna
piątek, 12 listopada 2021 12:09

Rewitalizacja linii kolejowej nr 281 z poparciem Gniezna

 
Linia kolejowa nr 281 Linia kolejowa nr 281 archiwum redakcji

Pismo z prośbą o wsparcie działań w zakresie rewitalizacji linii kolejowej nr 281, zostało przyjęte i pozytywnie przegłosowane przez Radę Miasta.

W ubiegłym miesiącu do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie wpłynęło pismo, złożone przez Tomasza Brackę, działacza z Więcborka (woj. kujawsko-pomorskie). W swojej treści zwraca się on o wsparcie działań na rzecz rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na odcinku z Gniezna do Chojnic. Jak zaznaczył, pismo jest niezbędne w celu wskazania celowości poprawy parametrów tej trasy, umożliwiając w ten sposób przywrócenie połączeń pasażerskich z Gniezna w kierunku Nakła. Ostatni pociąg tego typu pojechał w tym kierunku w 2000 roku, a od tego czasu linia służy jedynie przewozom towarowym.

Temat ten wpisuje się w kwestię, o której pisaliśmy kilka miesięcy temu. W kwietniu informowaliśmy o działaniach podjętych w tym zakresie przez samorząd w Janowcu Wielkopolskim oraz spotkaniu, które odbyło się w tej miejscowości pod koniec maja. Na nim gościli przedstawiciele m.in. gminy Mieleszyn oraz Gniezno - położonych na trasie linii w kierunku północnym. W jego trakcie wskazywano na konieczność podjęcia działań lobbingowych, które pomogłyby zauważyć ten temat "wyżej".

W tym zakresie aktywnie działa także wspomniany Tomasz Bracka, który starania o rewitalizację tego odcinka podejmuje od dawna. Poparcie dla jego wniosku wyraziły już liczne samorządy połączone na przebiegu linii kolejowej nr 281. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Gniezna podobnie też zagłosowali radni uczestniczący w posiedzeniu - wszyscy byli jednogłośnie "za". Pismo potwierdzające ten fakt trafić ma do PKP PLK oraz Ministerstwa Infrastruktury.

2 komentarzy

  • Link do komentarza VonBeton piątek, 12 listopada 2021 19:34 napisane przez VonBeton

    Linia 377 zrewitalizowana. Być może warto by pomyśleć, aby tam uruchomić komunikację zbiorową po żelaznej drodze. PKS zdechło, ropa i benzyna coraz droższa....

  • Link do komentarza Gminny piątek, 12 listopada 2021 16:04 napisane przez Gminny

    Gmina Gniezno na sesji w dniu 28 października 2021 również poparła ten wniosek

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane