Jesteś tutaj:Gospodarka Pierwszy etap prac na „Wenecji” na ukończeniu
czwartek, 23 września 2021 13:05

Pierwszy etap prac na „Wenecji” na ukończeniu

 

Pierwszy fragment otoczenia Jeziora Jelonek został już praktycznie przebudowany, a wkrótce prace przeniosą się na kolejne odcinki Parku Piastowskiego.

Przejeżdżający ul. Poznańską i Łaskiego mogą już oglądać pierwsze efekty prac rewitalizacji terenów zielonych nad popularną "Wenecją". Zmiany, jakie zaszły w otoczeniu Skweru im. Miasta Speyer odzwierciedlają dalszy plan realizacji inwestycji, która wkrótce przeniesie się na kolejne zaplanowane odcinki. 

Pierwszy etap prac objął otoczenie od okolicy wspomnianego skweru do zjazdu z ul. Jeziornej przy "Króliku Strażaku". Na całym obszarze powstały wydzielone ścieżki rowerowe oraz chodniki, a także pojawiła się mała architektura jak stojaki dla rowerów, ławki, śmietniki, latarnie oraz oznakowanie poziome i pionowe. Ponadto dokonano nasadzeń nowych krzewów oraz posiania nowej trawy. Dodatkowo, od strony placu zabaw przy ul. Jeziornej, powstała automatyczna toaleta.

 

23 komentarzy

 • Link do komentarza praktyk sobota, 02 października 2021 20:23 napisane przez praktyk

  Szkoda, że na zdjęciach nie widać rowerów ustawionych przy tych stojakach do rowerów. Bo tak mi się wydaje, że tereny utwardzone przy tych stojakach są ciut za krótkie. W efekcie nasze rowery przy tych stojakach będą przednim kołem wchodziły na trawnik a tylnym, wystającym kołem będą przeszkadzały osobom - rodzinom spacerującym duktem pieszym.

 • Link do komentarza Pelacha czwartek, 30 września 2021 13:56 napisane przez Pelacha

  Tej, to nie ta Weneja, gdzie łazilim w bestrych lompach na żakinade, na pokazy najnowszych lompów, na wystympy Hali Frąckowioczki, takiygo istnygo parodysty Andrzeja Bychowskiygo, gdzie słuchało sie fest szlagierów, jak Dziecioki zez Pireusu i wew wogle już nie te czasy! Drzewa i kieretyny same se rosły jak chciały, a my mielim i przyrode i kulture!

 • Link do komentarza Stefan12 poniedziałek, 27 września 2021 10:48 napisane przez Stefan12

  Cudowne miejsce na relaks, 50m od dwupasmowej trasy przelotowej. Wdychajcie pełną piersią spaliny i rozkoszujcie się dziękiem silników!

  A wszystko za wasze ciężkie pieniądze. Lemingi pieją już z zachwytu.

 • Link do komentarza qter poniedziałek, 27 września 2021 09:48 napisane przez qter

  ad. do niezadowolonych
  "Kto się złym czuje, tego zarzut wzruszy;
  Cienia się swego boi hipokryta,
  Gdy go wewnętrzne przeświadczenie głuszy;
  Ubezpieczona w niewinności swojej,
  Prawdziwa cnota krytyk się nie boi."
  (I. Krasicki " Monachomachia i Antymonachomachia")
  Może należysz do rządzących Gnieznem, bo tak uwiera Ciebie wszelka krytyka.

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 27 września 2021 07:42 napisane przez Marek

  Za chwilę zaczną oczyszczać i pogłębiać jezioro Jelonek. Bo to jest konieczne !!! Przyjadą ciężkie koparki i ciężkie wywrotki po to, co wybiorą z jeziora. I cała ta droga robota zostanie zniszczona !!! I okaże się , że nasze - gnieźnian pieniądze pójdą po raz wtóry w błoto ! Czy taka powinna być kolejność prac w tym parku ?

 • Link do komentarza Spacerowicz poniedziałek, 27 września 2021 07:15 napisane przez Spacerowicz

  Fajnie że wycięto drzewa przy poznańskiej, bo bedzie można z ławek oglądać jezdzące samochody. Będzie cieplutko i głośno na tych ławkach i z zapachami bynajmniej nie drzew.

 • Link do komentarza ł niedziela, 26 września 2021 21:11 napisane przez ł

  Bardzo ładnie:)

 • Link do komentarza do niezadowolonych niedziela, 26 września 2021 12:09 napisane przez do niezadowolonych

  Krytyk i eunuch z jednej są parafii.Obaj wiedzą jak,lecz żaden nie potrafi.

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 26 września 2021 10:22 napisane przez mieszkaniec

  kolejne fantastyczne miejsce w naszym mieście zachęcające do spacerów :)

 • Link do komentarza wuja niedziela, 26 września 2021 10:20 napisane przez wuja

  Jest przepięknie!

 • Link do komentarza Stefanek sobota, 25 września 2021 20:56 napisane przez Stefanek

  Ciekawe czy ci "włodarze" pamiętali o pakietach dla psa!!! Bo owszem KILKA w mieście jest i tyle... nikt o nie nie dba ...
  Na Orcholskiej przy zejściu nad jezioro NIGDY nie było torebek Przy zejściu nad jeziorem - pakiet znikł !!! No i efekt, dużo "min"
  To żądzenie to nie do końca jest rządzeniem...SLD i PO!!!
  Przypadkowe osoby na przypadkowych stanowiskach i to tak wygląda...

 • Link do komentarza VonBeton sobota, 25 września 2021 18:38 napisane przez VonBeton

  Tak się zastanawiam, gdzie w pobliżu niebawem zacznie się budować deweloperka. Mam nadzieję, że większość już widzi, co po takie rzeczy się robi z publicznych pieniędzy. Ot dla przykładu niedawna afera z PZP w okolicach "Łazienek". Zrobiono "rewitalizację" terenów przy jeziorze, zbudowano plac zabaw, "wychodek" dla piesków, salę gimnastyczną, baseny... no i dziwnym trafem, w okolicy tereny miała przejąć deweloperka. Takich sytuacji widać wiele. Ścieżki rowerowe za Winiarami, nowa droga asfaltowa w kierunku Przyszczynka... a ludzie na garażach na Łokietka od 50-ciu lat nie mogą się doprosić uregulowania kanalizacji deszczowej o drogach utwardzonych nie wspomnę.

 • Link do komentarza Zielen sobota, 25 września 2021 14:55 napisane przez Zielen

  Przypomina trasy S...po co tyle wywijasów...No i bardziej teraz wygląda na skwer niż miejski park. Idea rewitalizacji piękna ale zagospodarowanie słabiutkie bo brak dużej ilości zieleni i zbytnia fantazja przy asfalcie i betonie.

 • Link do komentarza kornik sobota, 25 września 2021 14:44 napisane przez kornik

  Mieszkańcy chcieli ścieżki? No to mają ścieżki - zgodnie z przepisami i obowiązującymi normami, wydzielone ze ścieżek dla pieszych.
  Mieszkańcy chcieli mieć park? No to mają park - zgodnie z oczekiwaniami, nie las, ale właśnie urządzony park.
  Mieszkańcy chcieli atrakcje? No to powstają atrakcje.

  Każdy miał prawo się wypowiedzieć w trakcie konsultacji. Naprawdę aż słabo się robi kiedy czyta się takie wypociny maruderów.

 • Link do komentarza Jagoda sobota, 25 września 2021 10:45 napisane przez Jagoda

  A Gnieźnianom oczywiście nic się nie podoba... Żenada! Jak nic nie robili to gadali, jak coś robią tez gadają, DRAMAT

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 24 września 2021 19:37 napisane przez Mieszkaniec

  Jedyne co mogę pochwalić to pomniki królewskie . Reszta to g. Warte wymysły . Taka nowomoda , mam nadzieję że ten człowiek zakończy swoją chorą fantazję i w następnych wyborach przejdzie ktoś nowy . Wtedy trupy z szaf wypadną

 • Link do komentarza wędkarz piątek, 24 września 2021 14:05 napisane przez wędkarz

  Mirku nie panikuj. Trzcinę zobaczysz na wiosnę.

 • Link do komentarza Miras piątek, 24 września 2021 12:57 napisane przez Miras

  W końcu jakoś to wygląda i z chęcią będę korzystał . Wcześniej takie nędza że aż szkoda czasu by tam chodzić.

 • Link do komentarza mirek piątek, 24 września 2021 09:47 napisane przez mirek

  gdzie się podziały zarośla, trzciny w tym jeziorze, teraz już widać że zmajstrowano, basen, staw, kamień, beton dominuje z przyrodą naturalną niema to nic wspólnego .ptaki które zostały opuszczą to miejsce a ryby usną na zawsze ,przykro ja tak to widzę

 • Link do komentarza wilk czwartek, 23 września 2021 17:18 napisane przez wilk

  Bez sensu tyle wybrukowanych ścieżek,do tego linia brzegowa zniszczona kamlotami,,czy rzeczywiście z tego jeziora komuna chce zrobić stawek jak parku ???? Nie podoba mi się to kto to wymyślił ??? Może się zdarzyć jakiś nie daj Boże wypadek,że ktoś np. dzieciak przewróci się ,spadnie do wody i będzie mu ciężko wyjść,może dojść do tragedii.......myślał ktoś o tym???? Wątpię !! A samo jezioro śmierdzące,najpierw powinno się je oczyścić czyli wybrać z dna cały syf ,bez względu na konsekwencje i tak ryby zdychają i tak !!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane