Jesteś tutaj:Gospodarka Wyłoniono wykonawcę nowej drogi łączącej ul. Wrzesińską z ul. Witkowską
środa, 22 września 2021 10:00

Wyłoniono wykonawcę nowej drogi łączącej ul. Wrzesińską z ul. Witkowską

 

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował o wyłonieniu wykonawcy, który zrealizuje przeszło 2 kilometry nowej drogi, łączącej DK15 z DW260.

Na początku września przedstawiliśmy zestawienie ofert siedmiu firm, które zgłosiły swoje zainteresowanie realizacją nowej drogi, która połączy ul. Wrzesińską z ul. Witkowską (zobacz więcej). Zadanie to, którego realizacja odkładała się w czasie z różnych przyczyn, jest inwestycją prowadzoną przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ze wsparciem po stronie Miasta Gniezna. 

Jak poinformował WZDW, spośród złożonych ofert, których cena oscylowała od niemal 22 mln złotych do ponad 25 mln złotych, wyłoniono ostatecznie wykonawcę zadania. Została nim firma COLAS Polska z Palędzia, która przedstawiła najtańszą propozycję za kwotę 21 mln 870 tys. złotych. Jest to tylko niewiele więcej od budżetu zakładanego przez WZDW, wynoszącego 21 mln 596 tys. złotych.

Oznacza to, że już w najbliższym czasie można spodziewać się podpisania umowy na realizację zadania, a wkrótce po tym mogą już ruszyć pierwsze prace - związane m.in. z wycinką drzew w Lesie Miejskim oraz przygotowaniem terenu pod budowę.

Inwestycja, której początek będzie w pobliżu skrzyżowania z ul. Graniczną, a koniec w Lesie Jelonek, ma zostać wykonana w przeciągu ponad roku od momentu podpisania umowy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane