Jesteś tutaj:Gospodarka Oferta dla ul. Roosevelta ponad trzy razy droższa
wtorek, 07 września 2021 10:00

Oferta dla ul. Roosevelta ponad trzy razy droższa

 

Unieważniony został pierwszy przetarg, który ogłoszono w celu wykonania zmian w układzie drogowym w ciągu ul. Roosevelta. 

Kilka tygodni temu informowaliśmy o ogłoszeniu postępowania, które ma na celu wyłonienie wykonawcę prac związanych z wprowadzeniem stałych zmian w układzie drogowym na ul. Roosevelta na odcinku od skrzyżowania z ul. Sobieskiego w kierunku przejazdu kolejowego. Założeniem było zawężenie istniejącej, szerokiej jezdni poprzez utworzenie pasów ruchu dla rowerów przy obu krawędziach drogi. Ponadto w założeniu znalazły się azyle dla pieszych, a także dwa tzw. przystanki wiedeńskie na wysokości przystanku MPK koło Parku Trzech Kultur (zobacz projekt całości).

Zadanie w znacznej mierze polegać ma jedynie na wymalowaniu oznakowania poziomego lub ustawieniu elementów mocowanych do jezdni, bez ingerencji w istniejącą strukturę. Większym zadaniem budowlanym były jedynie wspomniane przystanki wiedeńskie. Na całość, jak poinformował Urząd Miejski, zaplanowano przeznaczenie prawie 353 tys. złotych. 

Jedyną oferta, jaka wpłynęła na to zadanie, opiewa na kwotę aż 1 mln 260 tys. złotych i należy do konsorcjum FUH "Anna" z Gniezna (lider) oraz Zakładu Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Cielimowa. Wobec znacznego przekroczenia zakładanego na to zadanie budżetu, przetarg został unieważniony.

Ta sytuacja stawia to przedsięwzięcie pod znakiem zapytania, bowiem jak zawarto w dokumentacji przetargowej, "zamawiający nie może zwiększyć budżetu w celu zabezpieczenia środków finansowych" dla tego zadania. W sieci już pojawiły się opinie, które sugerują iż zakres niektórych proponowanych prac (m.in. wspomniany przystanek wiedeński) jest zadaniem podrażającym całe przedsięwzięcie, choć nikt nie spodziewał się aż tak drogiej oferty. 

 

13 komentarzy

 • Link do komentarza Miś Zdziś czwartek, 16 września 2021 07:47 napisane przez Miś Zdziś

  do mieszkaniec centrum . A zauważyłeś, że w całym naszym kochanym Gnieźnie brakuje pomarańczowych koszy na papierki i ogryzki? Takie kosze są wyłącznie w centrum miasta i na przystankach autobusowych. Na pozostałych ulicach miasta Gniezna pomarańczowych koszy nie ma w ogóle. Dlaczego ?????????

 • Link do komentarza cyklista niedziela, 12 września 2021 21:34 napisane przez cyklista

  Równolegle do ul. Roosevelta ciągnie się nowa i w zasadzie nieużywana ścieżka rowerowa na ul Matejki (od parku, potem ulica Parkową i dalej Matejki);
  niestety okazjonalni rowerzyści (a zwłaszcza rowerzystki jeżdżące parami) upodobali sobie chodniki Roosevelta: piesi muszą im z drogi schodzić, bo rower jak pociąg, nie może się zatrzymać i ustąpić miejsca...
  policja i Straż Miejska oczywiście nie reagują ;-)

 • Link do komentarza Anna czwartek, 09 września 2021 19:16 napisane przez Anna

  Całe szczęście że drogo bo pomysł słaby wręcz beznadziejny. Niech jadą sobie Konikowem chodnik szeroki wydzielić pas i ok. Lub zabrać część chodnika na Budulcu poszerzyć ulice i rowery śmigają!!!

 • Link do komentarza Kiki czwartek, 09 września 2021 18:28 napisane przez Kiki

  Mam nadzieję, że droga powstanie. Ludzie nie wierzyli, że powstaną drogi, a jest ich coraz więcej :) Brawo :)

 • Link do komentarza mieszkaniec centrum środa, 08 września 2021 18:54 napisane przez mieszkaniec centrum

  Robienie "ścieżek rowerowych" to jest nowa ideologia. Taką głupotę tylko w naszym kraju i w miastach rządzonych przez laików obserwujemy. Najpierw Panie Budasz zajmijcie się naprawą ulic i chodników dla dziesiątek tysięcy mieszkańców naszego miasta, a jak już wszystko wygładzicie, to posprzątajcie miasto, powyrywajcie chwasty na chodnikach i sprawcie. by to miasto nabrało pewnej estetyki, bo o blasku to już nawet nie marzymy. A jak już wszystko zrobicie, to bawcie się w ścieżki rowerowe dla niewielkiej liczby rowerzystów, którzy raczej w naszym mieście w większości jeżdżą spacerowo, a więc ulice nie są im w pierwszym rzędzie tak bardzo potrzebne.

 • Link do komentarza Obserwator środa, 08 września 2021 17:42 napisane przez Obserwator

  Tu inwestycja twierdzą za aż 1 mln 260 tys. złotych,a droga os strony Pustachowy na Witkowską która jest w planach i rozpisano przetarg to tylko 23 miliony? Kto liczy te Wasze finanse Ze tylko i aż? może ten sam co wyceniał Forda Mondeo Starosty do sprzedaży za cenę 75% więcej od giełdowej i właśnie Fordzik sprzedany czy jak sprawa z nim wygląda bo ani słychu już w tym temacie.

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 08 września 2021 14:41 napisane przez rowerzysta

  Dlaczego nasi włodarze na siłę próbują uprzykrzyć życie mieszkańcom miasta. Kto wpadł na pomysł aby z dwóch stron ulicy Roosevelta stworzyć drogę rowerową kosztem zwężenia ulicy. Nie mam nic przeciw budowaniu ścieżek rowerowych, ale nie kosztem ulic, tym bardziej na tak ruchliwej ulicy jaką jest Roosevelta. Czy nie łatwiej i taniej byłoby pobudowanie ścieżki rowerowej po stronie lewej tzn, na całej długości po stronie parku od ulicy Sobieskiego do torów. Jest tam szeroki chodnik który (chyba 2m) na całej długości można zwęzić do połowy i pobudować ścieżkę rowerową(asfaltową) tym bardziej że na ulicy Laubitza istnieje już ciąg rowerowy, który można by połączyć w jedną drogę bez wielomilionowych nakładów.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 07 września 2021 15:39 napisane przez wilk

  Ja pier....... jak widzę na siłę wciskanie drogi rowerowej na taką wąską ulicę i przede wszystkim ruchliwą ulicę to nóż w kieszeni się otwiera !! PYTAM się KTO na siłę chce POPSUĆ życie kierowcom i pieszym ??? Takie wciskanie drogi dla kilku rowerzystów zakrawa na PROKURATURĘ!!!! Czy nie lepiej zrobić,gdzieś drogę okrężna niż przez sam środek Roosevelta,dajcie już spokój,ilu tam rowerzystów pojedzie miedzy spalinami od aut,a gdzie BEZPIECZEŃSTWO,a jeszcze zwężyć ulicę,aby utrudnić komunikację,KTO takie rzeczy wymyśla do cholery ???Cała ta pseudo drużyna budzika na czele z nim samym czyżby brała przykład z Warszafki ,gdzie robią to samo ??? Być może ,antyspołeczna i antypolska partyjka rządzi tu i tu !!

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT wtorek, 07 września 2021 12:07 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Może i dobrze, że tak się stało. Może w miedzy czasie władze powiatu gnieźnieńskiego znajdą w swoim budżecie na 2022 rok jakieś pieniądze i uda się zbudować Rondo "biszkoptowe" łączące bezkolizyjnie ulicę Słowackiego i ulicę Staszica z ulicą Roosevelta ? Ulica Roosevelta już obecnie jest bardzo zatłoczona. A miasto Gniezno rozwija się w kierunku Trzemeszna w zastraszającym tempie. Coraz trudniej więc, jest włączyć się do ruchu tą ulicą. Korki na Słowackiego i Staszica, w niektórych godzinach są już bardzo duże. Wydaje się wszystkim , że miejska ulica Roosevelta jest tu tą "ważniejszą " ulicą. Jednak w rzeczywistości to ulica Słowackiego jako powiatowa jest ulicą "ważniejszą" i to władze powiatu muszą podjąć się kierowania modernizacją komunikacji kołowej na tej części ulicy Roosevelta . Ale czy się podejmą ? Czy zechcą pomóc Miastu Gnieznu w upłynnieniu ruchu kołowego w tym miejscu ?

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 07 września 2021 11:20 napisane przez Obserwator

  Zawężenie istniejącej, szerokiej jezdni??drogę chcecie zwężać a ruch samochodowy coraz większy!coś ktoś ma z głową nie tak?!aha jeszcze większe korki marzą wam się????

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 07 września 2021 10:56 napisane przez kierowca

  Cena z kosmosu. Lepiej wydać te pieniądze np. na nowy wiadukt przez tory w kierunku os. Kawiary.

 • Link do komentarza marek wtorek, 07 września 2021 10:47 napisane przez marek

  inflacja a dla niekumatych 500+, 13tk, 14tki i inne rozdawnictwa

 • Link do komentarza mieszkaniec Konikowa wtorek, 07 września 2021 10:24 napisane przez mieszkaniec Konikowa

  Ta ulica jest niebezpieczna nie dla rowerzystów, których jest przecież niewielu, a dla kierowców samochodów, którzy dokonują często iście ekwilibrystycznych czynności, żeby wyjechać z ulicy Libelta w lewo do miasta. a wszystko przez zablokowanie wybudowania niedrogiego i od lat zaplanowanego kawałka ulicy między Al. Marcinkowskiego a Roosevelta, gdzie wyjazd jest znacznie ułatwiony poprzez sygnalizację świetlną. Decyzja jednego człowieka powoduje, ze mieszkańcy Konikowa czują się oszukani i narażeni na ewentualne kolizje, bowiem rzadko którzy kierowcy sa tak uprzejmi, ze wpuszczają tych z podporządkowanej na główną szczególnie w kierunku centrum. Oddzielnym problemem tej ulicy Roosevelta jest coraz większy ruch TIRów często z obcymi rejestracjami, którzy nie wiedzieć dlaczego jeżdżą tą ulicą. prawdopodobnie skracają sobie drogę na Toruń, jednak nie powinno to mieć miejsca w tej zatłoczonej części zaludnionego osiedla.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane