Jesteś tutaj:Gospodarka Duży inwestor w gminie Gniezno. Mają być nowe miejsca pracy
czwartek, 15 lipca 2021 11:23

Duży inwestor w gminie Gniezno. Mają być nowe miejsca pracy

 

Gmina Gniezno pozyska dużego inwestora w strefie ekonomicznej w Lulkowie. Docelowo zatrudnienie ma znaleźć nawet 300 osób.

W czwartek 15 lipca 2021r. wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym terenem inwestycyjnym w Lulkowie. Mowa o terenach położonych między terenami działek na Kalinie, a granicą z gminą Trzemeszno.

- Rozmowy z inwestorem były prowadzone od blisko dwóch lat. W tym czasie gmina podejmowała działania związane z uzbrojeniem terenu. Potencjalny inwestor rozważał trzy lokalizacje i szczęśliwie wybór padł na tereny położone w gminie Gniezno. Niewątpliwie głównym atutem strefy ekonomicznej jest bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 15, która jest skomunikowana z S5 - przekazała Maria Suplicka.

Podpisany list intencyjny wyraża wolę zakupu 16 ha terenu pod budowę dużego centrum logistyczno-dystrybucyjnego o orientacyjnej powierzchni użytkowej 45 000 metrów kwadratowych, z możliwością zatrudnienia powyżej 300 osób. Na tę chwilę nie padła jeszcze informacja o nazwie firmy, która będzie chciała zrealizować taką inwestycję w tym miejscu. Nie jest jeszcze znany koszt całego przedsięwzięcia oraz ewentualna wycena ww. gruntów, które mają zostać zakupione przez podmiot.

Aby jednak inwestycja została zrealizowana, konieczne będzie spełnienie pewnych warunków m.in. zmiany obowiązującego na tym obszarze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dokonanie wydzielenia nieruchomości o powierzchni 16 hektarów, przygotowanie dokumentacji projektowej uzbrojenia terenu. Wszystko to musi nastąpić w terminie do końca sierpnia 2022 r. Na obecnym etapie gmina przygotowała projekt budowy sieci wodociągowej, którego realizacja nastąpi jeszcze w tym roku. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza realista poniedziałek, 19 lipca 2021 09:30 napisane przez realista

  A może postanie tylko nowa hala i będzie świeciła pustkami tak jak hala firmy Toshiba przy ulicy Gdańskiej . Albo będzie zarastała zielskiem tak jak hipermarket po dawnej przetwórni mięsa przy ulicy Roosevelta albo hipermarket pana Hoffmana przy ulicy Gdańskiej. Tak tak nie cieszmy się za wcześnie !!

 • Link do komentarza emeryt niedziela, 18 lipca 2021 09:09 napisane przez emeryt

  Jak zawsze są niezadowoleni, byle przyłożyć. Nie wiecie kto, nie wielkie za ile i nie wiecie, jaka działalność, ale już wiecie o głodowych zarobkach! Pokażcie, że jesteście lespi i jako patrioci zorganizujcie jakąś firmę i zaczynajcie konkurencję! Naprawdę, Polacy o dziwny naród, a w ogóle to zazdrosny.

 • Link do komentarza Rafi piątek, 16 lipca 2021 19:43 napisane przez Rafi

  @Marek tak, na pewno ktoś się zwolni z VW czy Bridgestone żeby pójść za minimalną pensję w zakładzie obok domu, zejdź na ziemię

 • Link do komentarza Rafi piątek, 16 lipca 2021 19:43 napisane przez Rafi

  @Marek tak, na pewno ktoś się zwolni z VW czy Bridgestone żeby pójść za minimalną pensję w zakładzie obok domu, zejdź na ziemię

 • Link do komentarza avalon czwartek, 15 lipca 2021 22:36 napisane przez avalon

  Obcy deweloper zbuduje magazyn dla dystrybucji obcych towarów w obcych sklepach. Zatrudnią 300 najniżej klasyfikowanych robotników magazynowych, być może nawet połowa z nich nie będzie znała języka polskiego. 300 najniżej zarabiających robotników będzie się cieszyć, że będą mogli dorobić do najniższej krajowej pracując dodatkowo w soboty i niedziele. Reżim PO-PiS+P50 wspiera każdego dnia ekspansję obcych firm w Polsce.

 • Link do komentarza Marek czwartek, 15 lipca 2021 13:20 napisane przez Marek

  Brawo dla Gminy. Autobusy z Trzemeszna przestaną już jeździć z pracownikami do Poznania. Pracownicy z Trzemeszna będą mieć teraz dużo bliżej do pracy !!

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 15 lipca 2021 12:16 napisane przez wyborca

  Brawo Gmina Gniezno i pani Wójt. Działa spokojnie, cicho, bez awantur, które są czasem prowokowane przez nieprzyjazne jej osoby i robi swoje. A gmina się rozwija, jak nigdy dotąd. I coraz więcej mieszkańców Gniezna przenosi się z zamieszkaniem do tej gminy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane