Jesteś tutaj:Gospodarka Zakończono remont drogi Witkowo - Malenin
środa, 30 czerwca 2021 15:14

Zakończono remont drogi Witkowo - Malenin

  SP (opr)
Zakończono remont drogi Witkowo - Malenin źródło: Powiat Gniezno

Powiat Gnieźnieński zakończył istotną inwestycję drogową, obejmującą 1,5-kilometrowy odcinek drogi pomiędzy Witkowem a Maleninem.

Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych i objęła drogę nr 2162P na długości ponad 1,5 km. Sam remont był niezbędny z uwagi na znaczną degradację nawierzchni oraz rosnący ruch pojazdów na tym odcinku.

W ramach zadania zostały wykonane m.in. niezbędne roboty rozbiórkowe i wycinka drzew po lewej stronie drogi, ułożona została nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni, przebudowano skrzyżowanie i zatokę autobusową, zbudowano niezbędne zjazdy i ścieki uliczne, przepusty, studzienki zapewniające odwodnienie jezdni, wyprofilowano i oczyszczono rowy i skarpy przydrożne.

Wzdłuż jezdni został ułożony dwumetrowej szerokości chodnik z kostki betonowej, po którym dopuszczony został ruch rowerowy. Przejścia dla pieszych zostały doświetlone lampami LED z zasilaniem fotowoltaicznym.

W środę dokonano otwarcia wyremontowanego odcinka drogi z udziałem samorządowców Powiatu Gnieźnieńskiego, Gminy Witkowo, Malenina oraz przedstawicieli Powiatowego Zarządu Dróg.

1 komentarz

  • Link do komentarza gość środa, 30 czerwca 2021 16:44 napisane przez gość

    Wszystko ładnie pięknie ale zakręt jest zje..any.jak będzie ślisko to niejeden w tym rowie wyląduje a wystarczyło zrobić go łagodnie bo jest na to miejsce

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane