Jesteś tutaj:Gospodarka Zagospodarują park w Szczytnikach Duchownych
środa, 23 czerwca 2021 11:00

Zagospodarują park w Szczytnikach Duchownych

  mnopr
Zagospodarują park w Szczytnikach Duchownych zdjęcie nadesłane

Gmina Gniezno otrzymała dotację na realizację projektu, którego celem będzie rewitalizacja terenu parku na terenie Szczytnik Duchownych.

W ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” gmina Gniezno otrzymała dofinansowanie w wysokości 37 500 zł z wkładem własnym 40 000 zł - w tym w ramach Funduszu Sołeckiego około 30 000,00 zł. Z tej kwoty zostanie sfinansowana zostanie budowa drewnianego domku gospodarczego. Obok strefy przeznaczonej dla najmłodszych, powstanie strefa aktywności dla młodzieży i osób starszych. W ramach dofinansowania na terenie parku planuje się montaż m.in. stołów do gry w piłkarzyki, ping-ponga, szachów i chińczyka, góry wspinaczkowej oraz innych sprzętów zabawowych.

Celem głównym projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej – terenu parku w miejscowości Szczytniki Duchowne. Realizacja zadania przyczyni się do poprawy estetyki miejscowości i funkcjonalności samego parku. Zaproponowane działania mają na celu nie tylko zintegrowanie społeczności lokalnej, poprawią one również w znaczący sposób wartość życia wiejskiego. Ponadto chodzi również o wspomaganie działalności wychowawczej i rozwojowej najmłodszych, a także aktywizację wszystkich grup wiekowych w budowaniu wspólnej przestrzeni do realizacji pasji i talentów. Zakończenie realizacji projektu planowane jest jesienią 2021 roku.

1 komentarz

  • Link do komentarza Osa piątek, 25 czerwca 2021 19:23 napisane przez Osa

    Zostawcie te piękne drzewa, sądźcie kolejne- to jest REWITALIZACJA

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane