Jesteś tutaj:Gospodarka Nowy skatepark na os. Pustachowa
czwartek, 17 czerwca 2021 12:32

Nowy skatepark na os. Pustachowa

  UM

Amatorzy rolek, deskorolek i BMX mogą już korzystać z nowego skateparku, który powstał przy ul. Czeremchowej w Gnieźnie. Inwestycja kosztowała około 600 tys. zł i była zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna. Na ten projekt głosowało 1453 osób.

Na realizację tego projektu czekała rzesza skaterów, jeżdżących wyczynowo i amatorsko na rolkach czy deskorolkach. Skatepark przy ul. Czeremchowej od pierwszych chwil od otwarcia cieszy się dużym powodzeniem. Powstał na terenie zlokalizowanym przy ul. Czeremchowej, gdzie wcześniej również w ramach Budżetu Obywatelskiego zagospodarowano oczko wodne, wybudowano strefę dla seniora, plac zabaw i boisko.

Skatepark powstał na powierzchni ok. 700 m2. Zamontowano 7 przeszkód ze sklejki:

 •  minirampę z Bankiem i Quarterem
 •  funbox z girndboxem czyli serce każdego skateparku - urządzenie może też pełnić funkcję sceny plenerowej, która z pewnością przyda się do organizacji małych koncertów czy osiedlowych imprez
 •  quarter z mini Quarterem + Bank Ramp
 •   grindbox 2
 •   poręcz łamana
 •   poręcze proste

Na terenie skateparku utwardzono także dojście wraz ze schodami terenowymi, zamontowano elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, stojaki rowerowe, tablica z regulaminem). Teren zagospodarowano zielenią (trawniki, nasadzenia drzew i krzewów) na obszarze ok. 4900 m2. Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł: 602 tys. zł.

2 komentarzy

 • Link do komentarza Marek Z. piątek, 18 czerwca 2021 07:25 napisane przez Marek Z.

  Spółdzielnia Mieszkaniowa takie urządzenia już miała 25 lat temu na terenie obecnego boiska ze sztuczną trawą do hokeja. Mimo starań spółdzielczych stolarzy i ślusarzy urządzenia te udało się naprawiać skutecznie przez około 5 lat . Po tym czasie dewastacja urządzeń z tej specjalnej sklejki pokrytej ciemną powłoką antypoślizgową następowała już w takim tempie, że urządzenia stały się dla dzieci niebezpieczne. W efekcie trzeba je było zdemontować. Ciekawe kto będzie konserwował urządzenia skateparku w tym miejscu ?????????? A proszę mi wierzyć jest przy tym trochę pracy. Tam trzeba sprawdzać co tydzień około 300 śrub i wkrętów czy się nie poluzowały od tych podskoków naszych jurnych chłopców.

 • Link do komentarza Szymon czwartek, 17 czerwca 2021 16:59 napisane przez Szymon

  Świetna sprawa, więcej takich miejsc to więcej aktywnych młodych ludzi, którzy robią COŚ a nie siedzą w domu przed komputerami/spartfonami.

  Warto by było pomyśleć o monitoringu takiego obiektu. Jako osoba korzystająca z różnego typu skateparków i skateplaz, z ponad 10letnim doświadczeniem wiem, że znajdą się osoby, które mogą zaszkodzić takiemu miejscu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane