Jesteś tutaj:Gospodarka Dofinansowanie 800 tys. złotych na inwestycje trzech gmin
czwartek, 17 czerwca 2021 08:02

Dofinansowanie 800 tys. złotych na inwestycje trzech gmin

 
Dofinansowanie 800 tys. złotych na inwestycje trzech gmin źródło: Google Street View

W ramach kolejnego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y, do trzech samorządów trafi w sumie kilkaset tysięcy złotych.

To pierwszy taki program wprost skierowany do terenów popegeerowskich i ich mieszkańców. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wydzielona została kwota 340 mln zł przeznaczona dla gmin, w których niegdyś funkcjonowały PGR-y.

We wschodniej Wielkopolsce zrealizowanych zostanie 17 zadań, z których trzy z powiatu gnieźnieńskiego uzyskały wsparcie:

  • gmina Mieleszyn - 500 tys. złotych - przebudowa drogi gminnej między Dziadkowem a Dziadkówkiem o długości 2 km.
  • gmina Gniezno - 200 tys. złotych - przebudowa drogi prowadzącej przez Łabiszynek na długości 300 metrów wraz z chodnikami. 
  • gmina Łubowo - 100 tys. złotych - rozbudowa remizy strażackiej w Łubowie o jedno stanowisko postojowe.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane