Jesteś tutaj:Gospodarka Przebudowa ul. Wolności - prace postępują
środa, 09 czerwca 2021 09:09

Przebudowa ul. Wolności - prace postępują

 

Prace na zamkniętym odcinku ul. Wolności cały czas postępują - spora część prac jest już wykonana zarówno w obrębie chodników, jak i jezdni.

Obecnie trwa realizacja najdłuższego odcinka ul. Wolności, która została poddana gruntownej przebudowie. Inwestycja realizowana na odcinku między ul. Grunwaldzką a ul. Armii Poznań przewidziana została na pierwszym etapie prac, które mają potrwać w sumie do wiosny 2022 roku. 

Na remontowanym aktualnie odcinku wykonano już znaczną część chodnika i przyszłej ścieżki rowerowej po północnej stronie drogi. Na podobnym etapie realizacji znajduje się chodnik w południowej części ulicy. Zakończone zostały również w większości prace podziemne, a na sporym odcinku wykonano już podbudowę pod nową jezdnię. Obecnie prace w głównej mierze koncentrują się na fragmencie bliżej ul. Grunwaldzkiej, gdzie jest jeszcze sporo do wykonania.

Aktualny, pierwszy etap prac przewidziano początkowo do zakończenia na przełomie czerwca i lipca. Kolejnym remontowanym odcinkiem ma być znacznie krótszy fragment między ul. Witkowską a ul. Armii Poznań. Ma on być przebudowany w okresie od lipca do sierpnia br.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza elf wtorek, 22 czerwca 2021 16:38 napisane przez elf

  a gdzie ta droga rowerowa bo na razie widac chodniki betonowe i ulicę? mam nadzieję, że ktoś nie nazwał chodnika z kostki betonowej drogą rowerową?

 • Link do komentarza BRH piątek, 11 czerwca 2021 11:03 napisane przez BRH

  Tiry niedługo będą jeździły nie przez wolności a przez las koło Cielimowa, także problem rozwiązany.

 • Link do komentarza MC Hammer piątek, 11 czerwca 2021 01:15 napisane przez MC Hammer

  Bolączką tej ulicy były dziesiątki studzienek kanalizacyjnych rozrzuconych na całej szerokości jezdni. Widzę , że niestety tego nie naprawiają. Niestety nasi drogowcy nie potrafią trwałe zabezpieczyć studzienek, więc po roku znów będzie tam slalom gigant.

 • Link do komentarza Obserwator czwartek, 10 czerwca 2021 20:00 napisane przez Obserwator

  Będzie znak 3.5 T tak samo jak zrobią wiadukt będzie znak ograniczenie 3.5T.

 • Link do komentarza Obiektywny czwartek, 10 czerwca 2021 09:54 napisane przez Obiektywny

  Jak czytam te komentarze samych "mądralińskich fachowców drogowych" , wiecznie niezadowolonych, krytykują wszystko co się dzieje w Gnieźnie ręce opadają!!! Odnoszę wrażenie, że z nadmiaru wolnego czasu wylewają swoje flustracje krytukujac innych! Żenada!!!

 • Link do komentarza ciekawy mieszkaniec czwartek, 10 czerwca 2021 07:24 napisane przez ciekawy mieszkaniec

  I po to remontuje się tę ulicę Wolności, by zrobić ją węższą dla tych TIR ów, które tamtędy będą jeździły? Genialnie ktoś to wymyślił ! Drogowcy z magistratu są geniuszami !! A może ta ulica ma zostać zamieniona na jednokierunkową ? Ktoś coś wie na ten temat ?

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 10 czerwca 2021 04:49 napisane przez rowerzysta

  mam wrażenie, że ta ulica jest znacznie węższa jak wcześniej

 • Link do komentarza były kierowca PKS-u czwartek, 10 czerwca 2021 03:41 napisane przez były kierowca PKS-u

  Chodniki szesze od drogi !

 • Link do komentarza Obserwator środa, 09 czerwca 2021 22:08 napisane przez Obserwator

  a na Orzeszkowej co tam jest?nic tam dupy nie urywa.

 • Link do komentarza Tomasz środa, 09 czerwca 2021 20:02 napisane przez Tomasz

  Chyba ktoś kto projektował pomylił chodniki z jezdnią.Ciekawe jak tam się zmieszczą koło siebie dwa auta ciężarowe?

 • Link do komentarza spacerowiczka środa, 09 czerwca 2021 19:35 napisane przez spacerowiczka

  co z ulica Sosnową ? tam jest jedna ruina do tych wodociągów , a pamiętam jak ktoś nawet obiecywał nasadzenia drzew w tym rejonie , a tam dziura na dziurze że na spacerze to nogi można połamać

 • Link do komentarza Danny środa, 09 czerwca 2021 16:30 napisane przez Danny

  Beton, Beton i Beton. Nie szło zrobić takich chodników jak na Orzeszkowej? . Masakra

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane