Jesteś tutaj:Gospodarka Dolina Pojednania ze strefami rekreacji
czwartek, 15 kwietnia 2021 10:55

Dolina Pojednania ze strefami rekreacji

 
Dolina Pojednania ze strefami rekreacji archiwum redakcji

Jeszcze w tym roku mają zostać wykonane prace związane z realizacją w Dolinie Pojednania kilku stref rekreacji. Na to zadanie planuje się przeznaczyć 1,8 mln złotych.

W najbliższym czasie Miasto Gniezno ogłosi przetarg na realizację zadania, związanego z zagospodarowaniem terenu w Dolinie Pojednania. W ramach tych prac mają zostać wykonane m.in. roboty drogowe związane z przebudową układu ścieżek, remontu schodów od strony kościoła św. Jana oraz podestu.

Ponadto powstaną strefy rekreacji, takie jak wielofunkcyjny plac zabaw, dostosowany także do dzieci z niepełnosprawnością ruchową, a bliżej ul. św. Wojciecha siłownia zewnętrzna, także dla osób starszych. Ponadto przewiduje się realizację nowej infrastruktury parkowej - ławek, leżaków, hamaków, koszy na śmieci, psich pakietów, stolików z siedziskami oraz stojaki rowerowe. 

Roślinność w Dolinie nie ma zostać zmieniona - planowana jest wycinka czterech drzew o obwodzie poniżej 40 cm, a jedno zostanie przesadzone. Do rosnących od strony ul. św. Wojciecha śliw wiśniowych dołączonych zostanie kolejnych 9 sztuk. Przewidziano także nowe krzewy, pnącza, byliny i rośliny cebulowe. Całość zadania ma zostać zrealizowana do jesieni br.

5 komentarzy

 • Link do komentarza ELA P środa, 28 lipca 2021 20:35 napisane przez ELA P

  Miło oglądać po latach zmiany jakie dokonały się w moim kochanym Gnieźnie. Dolina Pojednania na miejscu boiska, które kiedyś należało do SP nr 1 i 3 ? Z przyjemnością odwiedzę to miejsce podczas kolejnego pobytu w Gnieźnie. Brawo dla prezydenta Gniezna

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 15 kwietnia 2021 23:29 napisane przez urzędas

  Do prezydenta Gniezna: proszę o zestawienie kosztów, jakie Miasto poniosło na Dolinę Pojednania od początku lat dziewięćdziesiątych do teraz. Niech mieszkańcy poznają te koszty i niech sami ocenia gospodarność swoich władz.

 • Link do komentarza Marek Z. czwartek, 15 kwietnia 2021 17:51 napisane przez Marek Z.

  Po co plac zabaw w tym miejscu? Lepiej rozbudować o nowe urządzenia park dla dzieci przy ulicy 3 Maja. Przecież tam jest jeszcze pełno miejsca na nowe urządzenia zabawowe. A prócz tego urządzenia zabawowe dla małych i dużych dzieci są też w parku Piastowskim nad jeziorem Jelonek. Przecież to tylko dwa kroki od Doliny. W tej dolinie zamiast placu zabaw powinna powstać scena w kształcie muszli koncertowej wraz z ławkami dla widowni na dnie doliny i ustawionych amfiteatralnie na zboczach doliny. I w ty miejscu wyciszonym miejscu przez całe lato powinny się odbywać koncerty plenerowe muzyki poważnej. Do doliny nie dochodzą żadne hałasy, bo nie ma w pobliżu dużego ruchu samochodowego. Dolina ta sąsiaduje z budowlami sakralnymi (franciszkanie i kościół św. Jana), których gospodarze zawsze byli przychylni koncertom muzyki poważnej . A grana czy śpiewana w tej dolinie muzyka poważna zapewne dochodziła by też do uszu pacjentów pobliskiego szpitala kojąc ich ból.

 • Link do komentarza kasia czwartek, 15 kwietnia 2021 13:27 napisane przez kasia

  Oooo, super!!!! Pięknieje nasze miasto :)))))) Już nie mogę się doczekać jak centrum miasta będzie gotowe...... Nie mogę się doczekać naszej Weneji :)))))

 • Link do komentarza gnieźnianin czwartek, 15 kwietnia 2021 13:19 napisane przez gnieźnianin

  A te strefy rekreacji przy jeziorze Jelonek, 300 metrów od Doliny Pojednania to dla kogo są ? Czy kogoś, ktoś za mocno uderzył w głowę i przez to zapomniał to, co i gdzie już stworzył w Gnieźnie? A może takie strefy prezydent ma w planie stworzyć już na każdej ulicy, bo Gniezno jest aż tak bogate !!! Centrum się wyludnia A prezydent z uporem buduje właśnie w centrum strefy rekreacji i place zabaw. Chore ! A co Piekarami, co z Osiedlem Piastowskim, co z Arkuszewem, co z Pławnikiem, co Kawiarami?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane