Jesteś tutaj:Gospodarka Nie będzie bloków, ale bliźniaki i szeregowce
wtorek, 13 kwietnia 2021 11:41

Nie będzie bloków, ale bliźniaki i szeregowce

 

Opublikowano projekt warunków zabudowy dla terenu zlokalizowanego w rejonie ul. Kłeckoskiej i Szafirowej, gdzie jeszcze do niedawna inwestor planował postawić bloki. Teraz planuje się budowę zespołu bliźniaków i szeregowców.

Rok temu w trakcie posiedzeń Rady Miasta rozpatrywana była kwestia planowanej inwestycji, która miała powstać na dużej działce o powierzchni 1 hektara przy ul. Kłeckoskiej. Grunt ten graniczy od północy z hipodromem, a z pozostałych stron z istniejącą zabudową jednorodzinną.

Od kilkunastu lat jego właściciel starał się otrzymać warunki zabudowy na budownictwo wielorodzinne. Inwestycja była jednak okresowo zawieszona w czasie - stąd tak długi czas wydawania decyzji, która ostatecznie, wiosną 2020 roku, była negatywna. Powodem było to, że zabudowa będzie znacząco odbiegać od istniejącego układu urbanistycznego w tej części osiedla. W sumie na tym obszarze planowano zrealizować cztery bloki, a pozostały teren przeznaczyć pod parkingi z niewielkim udziałem zieleni. 

Niedawno opublikowano projekt decyzji o warunkach zabudowy dla całej nieruchomości z nowymi założeniami inwestycji. Planuje się na tym terenie realizację zabudowy szeregowej i bliźniaczej tj. cztery segmenty po cztery domy, jeden segment z trzema domami oraz cztery segmenty z dwoma domami - w sumie powstanie 27 domów, przy czym łącznie w nich ma się znaleźć 54 lokali mieszkalnych. Przy nich mają być zlokalizowane miejsca postojowe dla samochodów. 

Całość ma być skomunikowana drogami wewnętrznymi z wjazdem i wyjazdem na ul. Szafirową, a z niej na ul. Kłeckoską. Działki mają być zabudowane w maksymalnie 40% powierzchni, a domy o wysokości dwóch kondygnacji naziemnych (parter i piętro) z dachami płaskimi. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Gilda środa, 14 kwietnia 2021 20:02 napisane przez Gilda

  Koryfeusz. A nie wolałbyś kolejnego placu zabaw w mieście lub siłowni pod chmurką dla seniorów albo jakiegoś przenośnego baseniku zamiast tej swojej kanalizacji? Czy ty aby nie przesadzasz ze swoimi wymaganiami względem prezydenta Budasza? Dzięki tej Twojej kanalizacji on co najwyżej zyska 50 głosów w kolejnych wyborach. A dzięki placom zabaw zdobędzie nawet dwa tysiące głosów w kolejnych wyborach. Rozumiesz? Czy jeszcze tego nie pojmujesz?

 • Link do komentarza Gnieźniok środa, 14 kwietnia 2021 08:43 napisane przez Gnieźniok

  Wyobraźcie sobie, że te nowe domu już stoją i mają mieszkańców. Wyobraźcie sobie, że funkcjonuje już nowy cmentarz przy ul. Powstańców Wlkp (i że ma "wzięcie").
  Wyobraźcie sobie kocioł komunikacyjny u zbiegu ulic Kłeckoskiej, Powstańców Wlkp i Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego, szczególnie w okolicach świąt wszelakich lub przy tzw. "dużych" pogrzebach.

 • Link do komentarza Mis uszatek środa, 14 kwietnia 2021 07:21 napisane przez Mis uszatek

  I można było znaleźć kompromis ?!! Można było. Tylko dlaczego nasi "planiści" gnieźnieńscy dają się tak "podprowadzać" zaborczym deweloperom?

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 13 kwietnia 2021 19:43 napisane przez Koryfeusz

  Pozostaje kwestia kanalizacji. Przyłączenie tych nowych budynków to fragmentu, który tam istnieje będzie w jakiś sposób obciążeniem dla sieci. To tylko pokazuje jak ważna jest kwestia kanalizacji na całej Kłeckoskiej, a władze miejskie czekają, aż Zarząd Dróg Wojewódzkich podejmie decyzję o remoncie tej ulicy, by wtedy wejść z kanalizacją. Tyle tylko, że remont miał być już w 2009 roku, ale przekładano, więc tak naprawdę nie wiadomo kiedy można się tego realnie spodziewać. Szybciej to by wybudowano tam właśnie kanalizację.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 13 kwietnia 2021 14:20 napisane przez Mieszkaniec

  Wszystko ładnie i pięknie prywatne domy i mieszkania, czy ktoś pomyślał by wybudować na dzielnicy Piekary przychodnie,bank, pocztę. Wszystkie sprawy związane z tymi instutcjami trzeba załatwiać w centrum miasta. Na tej dzielnicy poprostu nie ma nic, oprucz Biedronki, a tak lipa.Pozdrawiam z ulicy Promienistej.

 • Link do komentarza emigrant wtorek, 13 kwietnia 2021 12:47 napisane przez emigrant

  A jeden z ostatnich przepięknych gnieźnieńskich terenów w pradolinie na Powstańców Wielkopolskich Tomasz Budasz przeznacza na piąty z kolei cmentarz w naszym mieście! Niech zwoła spotkanie z mieszkańcami i niech uzasadni POTRZEBĘ tej kolejnej nekropolii! Kalisz, Leszno, Ostrów - te miasta maja po trzy porównywalne cmentarze, a mieszkańców więcej. Jaki więc ukryty cel jest stworzenia tego niepotrzebnego kolejnego cmentarza w Gnieźnie? Nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia na powołanie nowego cmentarza. Gdyby rządzący musieli odpowiadać prawnie i materialnie za tak niepotrzebne posunięcia, to pewnie ta gospodarka na samorządach wyglądałaby inaczej. I Budasz twierdzi, że Kościół wyraził aprobatę dla tej inwestycji? Nie wierzę, przecież Kościół nie strzelał by sobie w piętę, by pozwolić na powolne umieranie parafialnych cmentarzy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane