Jesteś tutaj:Gospodarka 4 mln złotych z rządowego programu na rozbudowę SP nr 3
środa, 31 marca 2021 10:21

4 mln złotych z rządowego programu na rozbudowę SP nr 3

 
4 mln złotych z rządowego programu na rozbudowę SP nr 3 źródło: Google Street View

Miasto Gniezno ma otrzymać 4 mln złotych, które planuje się przeznaczyć na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Czarnieckiego.

Dzisiaj poinformowano o rozstrzygnięciu drugiego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na opublikowanej liście znajduje się szereg inwestycji z całej Polski, które mogą liczyć na wsparcie w określonej kwocie - do Wielkopolski trafi 123 mln złotych.

Wśród beneficjentów, jako jedyny z naszego powiatu, jest projekt zgłoszony przez Miasto Gniezno projekt rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Czarnieckiego. Jak zawarto w informacji, szacowany koszt inwestycji opiewa na kwotę 15,5 mln złotych i na taką też złożony został wniosek. Z dostępnej puli przyznane zostanie 4 mln złotych. Jest to wsparcie bezzwrotne.

W ramach inwestycji planuje się realizację nowego, trzykondygnacyjnego skrzydła szkoły, który będzie posiadać 15 sal lekcyjnych, węzły sanitarne oraz pełnowymiarową halę sportową dla kilku dyscyplin sportowych oraz widownię. Realizacja zadania (o czym informowaliśmy w styczniu br.) podyktowana jest rosnącą liczbą mieszkańców, którzy osiedlają się w zachodniej części Gniezna.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Tomasz środa, 12 maja 2021 19:53 napisane przez Tomasz

  A szkoła podstawowa w Zdziechowice pusta.

 • Link do komentarza Nowozasiedlona poniedziałek, 05 kwietnia 2021 18:55 napisane przez Nowozasiedlona

  Czy orientuje się ktoś czy projekt rozbudowy szkoły jest już lub będzie udostępniony ?

 • Link do komentarza nerwy środa, 31 marca 2021 16:32 napisane przez nerwy

  Pytam tylko po co inne szkołyna terenie Gniezna są wygaszane podobno rejonizacja która jest bzdura bo decyzja powinna należeć do rodziców do której szkoły chcą posłać dziecko .Likwiduje się etaty w tych szkołach Sp10: Sp12 Sp8 itd a wybuduje się za ciężkie pieniądze skrzydło szkoły która i tak będzie stała pusta Może należy zapełnić puste duże szkoły i pozwolić rodzicom wybrać

 • Link do komentarza Eryk środa, 31 marca 2021 14:26 napisane przez Eryk

  Pieniądze na zamknięte szkoły

 • Link do komentarza Kawa środa, 31 marca 2021 12:55 napisane przez Kawa

  No to dyrektorze szkoły nr 3 trzeba zacząć napieprzać na rząd i PIS!!! Bo ta opcja tak ma - jak dostanie pieniądze od razu bluzgi, że faszystowski, niedemokratyczny, autorytarny rząd...

 • Link do komentarza seniorka nauczycielka środa, 31 marca 2021 12:51 napisane przez seniorka nauczycielka

  A szatnie dla poszczególnych klas na czas zimowy, czy większa stołówka , to już nie będą potrzebne tej szkole?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane