piątek, 26 marca 2021 13:51

Szpital ma już 90% odbiorów za sobą

 

Nowy gmach lecznicy przy ul. 3 Maja jest w ostatniej fazie dokonywanych odbiorów - niezbędne są jeszcze dodatkowe pozwolenia, ale trwa już wyposażanie pomieszczeń budynku oraz instalowanie urządzeń.

Budynek D Szpitala Pomnik Chrztu Polski w najbliższych tygodniach przyjmie pierwszych pacjentów. Wciąż jeszcze trwają odbiory, a już wkrótce zaczną się do niego przenosić pierwsze oddziały.

- Odbiory nowego budynku idą sprawnie, dobrze. Mamy już zgodę straży pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, składamy dokumenty do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie, rozpoczęliśmy montaż mebli. W każdej chwili będziemy mieli dostawę sprzętu, łóżek - poinformował Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Obecnie zakończono także montaż centralnej sterylizatorni, rozpoczęto instalację wyposażenia hemodynamiki, uzgodniono termin pojawienia się odbiorników telewizyjnych na salach chorych itp. 

- Dokonaliśmy już 90% odbioru budynku i nie odnotowujemy na szczęście poważnych usterek, tylko takie, które można szybko poprawić. Jesteśmy na takim dobrym, fajnym finiszu i w każdej chwili będziemy mogli przecinać wstęgi. To naprawdę dobra informacja - przyznał dyrektor. 

3 komentarzy

 • Link do komentarza tensam wtorek, 06 kwietnia 2021 02:12 napisane przez tensam

  Do:napisane przez Marek Z.
  Popieram Pana!
  Może najwyższy czas, by zapomnieć o wzajemnych animozjach, przynależnościach do partii - wspólnie możecie w bardzo szybko (10% to tak niewiele) otworzyć tak piękną placówkę szpitalną, która szczególnie teraz jest bardzo potrzebna nam wszystkim!!

 • Link do komentarza Marcel z Gniezna sobota, 27 marca 2021 03:15 napisane przez Marcel z Gniezna

  Rekord Guinnessa chyba blisko 20 lat minęło jak zaczęto budowę

 • Link do komentarza Marek Z. piątek, 26 marca 2021 16:00 napisane przez Marek Z.

  Jeżeli można stworzyć szpital Covid-owy na Stadionie Narodowych i na Targach Poznańskich to dlaczego nie można go stworzyć..... natychmiast w nowo wybudowanym już, nowoczesnym szpitalu , któremu brakuje tylko 10% odbiorów ??????????????? Ludzie kto blokuje te 10 % odbiorów ? Elektrycy? Bo jedna żarówka nie świeci się w piwnicy szpitala? A może hydraulicy bo jedna umywalka ma odwrotnie połączoną ciepłą i zimna wodę ! A może jakiś strażak bo jedne drzwi sa o 10 cm za wąskie, albo brakuje jednej gaśnicy ? Zlitujcie się inspektorzy odbierający ten szpital . Nie możecie pracować nawet w nocy, by ten szpital zaczął w końcu pomagać w ratowaniu ludzkich istot zakażonych Covid-em !! Przecież tu chodzi o ludzkie życie !! Inspektorzy czy nie można dla tego szczytnego celu poświęcić nawet kilku nocy , wolnych sobót czy nawet niedziel ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane