Jesteś tutaj:Gospodarka Rusza rewitalizacja Parku Piastowskiego. Będą utrudnienia
wtorek, 09 marca 2021 13:01

Rusza rewitalizacja Parku Piastowskiego. Będą utrudnienia

 

W najbliższych dniach mają rozpocząć się pierwsze prace, związane z przebudową otoczenia Jeziora Jelonek. Spacerowicze oraz biegacze muszą wykazać się cierpliwością.

Przez co najmniej rok trwać mają prace w dwóch etapach, obejmujących fragment otoczenia popularnej "Wenecji". Jak już informowaliśmy, wykonawcą prac została firma GARTE Sp. z o.o. Sp. k. na kwotę 7 376 257 złotych. Prace prowadzone od marca 2021 roku do kwietnia 2022 roku obejmą w pierwszym etapie teren od Alei ks. Ziętarskiego do Skweru im. Miasta Speyer, a następnie w drugim etapie do schodów prowadzących do Szkoły Pomnik.

- Myślę, że tak jak wiele osób pamięta świetność "Wenecji", tak za 2-3 lata będziemy mówili, że przywróciliśmy kolejny wspaniały teren dla naszych mieszkańców - mówił prezydent Tomasz Budasz, wskazując iż swojego czasu już część tego obszaru przywrócono do świetności w ramach budżetu obywatelskiego - w rejonie ul. Cierpięgi i Jeziornej.

- Idąc od Alei ks. Ziętarskiego już pojawią się nowe drogi rowerowe, ciągi piesze, mała architektura i nasadzenia drzew i krzewów oraz roślinności bylinowej. Na Skwerze im. Miasta Speyer powstaną nowe rabaty bylinowe, kolorowe. Będzie to generalna metamorfoza tego miejsca - przyznała Małgorzata Kania, kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej. W drugim etapie obszar obejmie powstanie skateparku, ścianki wspinaczkowej w dawnym amfiteatrze, przebudowę alejek aż do schodów prowadzących do na plac I Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto w rejonie placu zabaw od strony ul. Jeziornej powstanie toaleta. 

Prace mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu i w związku z tym oczekiwać należy utrudnień dla wszystkich korzystających z promenady - biegaczy, rolkarzy, rowerzystów czy po prostu spacerowiczów: - Postaramy się, aby były przejścia, ponieważ wiemy, że mieszkańcy będą chcieli komunikować się i przechodzić - mówiła. 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Gaweł czwartek, 11 marca 2021 08:07 napisane przez Gaweł

  Przecież były konsultacje, każdy mógł się wypowiadać w sprawie rewitalizacji,przedstawić pomysły. Park znajduje się na szlaku Traktu Królewskiego, są trzy elementy na nim, a do tego może powstać ścieżka historyczna opowiadająca o tym co było nad Wenecją lata temu. Teraz budzisz się z pretensjami Paweł????

 • Link do komentarza Paweł środa, 10 marca 2021 22:31 napisane przez Paweł

  Czy park piastowski będzie "piastowski"? Niestety nie. Szkoda że zabrakło wizji w UM. Można było stworzyć coś wyjątkowego, oryginalnego, piastowskiego, co zaciekawiłoby turystów idących z muzeum PPP do katedry gnieźnienskiej, byłoby może celem podróży, wizytówką miasta.
  Widząc projekt i wcześniejsze pracę firmy Garte pod nadzorem pani Kani z ZZM powstanie kolejny zrewitalizowany park jakich się robi obecnie setki w Polsce. Szkoda.

 • Link do komentarza realista środa, 10 marca 2021 19:13 napisane przez realista

  Miki monitoring był też rok temu w Dolinie Pojednania . A jak dwaj młodzi ludzie pomalowali tam pisakami nowe ławki po 900 złotych każda to policja mimo tych kamer nikogo nie złapała. Utyskiwanie więc nie ma sensu. Wyrzucania naszych pieniędzy i tak nie powstrzymasz ! Prezydent musi zabłysnąć jak największa ilością nowo oddanych rzeczy by wygrać w najbliższych wyborach. A że po wyborach połowa z nich się rozleci to już inna bajka.

 • Link do komentarza s środa, 10 marca 2021 15:48 napisane przez s

  Ciekawe jak będzie z wytrzymałością. Co 10-15 lat jest coś robione na Wenecji. Asfaltowe alejki wykonano 10 lat temu i co, jakoś źle wyglądają? Tylko miejscami popękały.

 • Link do komentarza Miki wtorek, 09 marca 2021 15:24 napisane przez Miki

  Bardzo fajnie wszystko ale moim szkoda pieniędzy na to bo wszystko za dwa lata znów będzie zniszczone przez typowych hamó... tam powinien znajdować się też monitoring i wszystkie uszkodzenia powinni kryć Ci co to uszkodzą póki nie zmieni się mentalność ludzka i wychowanie młodzieży to wszystko na marne

 • Link do komentarza Osa wtorek, 09 marca 2021 13:38 napisane przez Osa

  Drzewa tam sadzcie, a nie rabaty bylinowe i jakieś nędzne krzaczki. I przede wszystkim - zostawcie w spokoju te, co tam są!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane