poniedziałek, 22 lutego 2021 13:19

Wyłoniono wykonawcę rewitalizacji Parku Piastowskiego

 
Wyłoniono wykonawcę rewitalizacji Parku Piastowskiego źródło: dokumentacja projektowa

Za kwotę 7 mln 367 tys. złotych wykonane zostaną prace w pierwszym etapie, związanym z rewitalizacją terenów zielonych, położonych wokół Jeziora Jelonek. 

Sześć firm lub konsorcjów złożyło swoje oferty w przetargu, który został rozstrzygnięty dla zadania pn. "Rewitalizacja Parku Piastowskiego wraz z zagospodarowaniem całego brzegu Jeziora Jelonek oraz Skweru im. Miasta Speyer. – ETAP 1". Oferty na to zadanie były zróżnicowane cenowo i wszystkie przekroczyły kwotę zakładaną przez zamawiającego - 7 064 864 złote brutto.

W zestawieniu opublikowanym przez Zakład Zieleni Miejskiej w Gnieźnie, przedstawiono oferty od 7 376 257 złotych do nawet 11 352 000 złotych. Ostatecznie wybrano najtańszą z przedłożonych, należącą do firmy GARTE Sp. z o.o. Sp. k. na wspomnianą kwotę 7 376 257 złotych. Pierwsza część etapu I prac ma zostać zakończona do 6 września 2021 roku, a druga do 11 kwietnia 2022 roku. 

W tym roku spodziewać się należy prac w dwóch fragmentach Parku Piastowskiego:

 •  od wjazdu w rejonie istniejącego placu zabaw i Królika Strażaka w kierunku Skweru im. Miasta Speyer (rejon skrzyżowania ul. Poznańskiej i Łaskiego), gdzie przeprowadzona zostanie wycinka drzew oraz pielęgnacja istniejących. Ponadto zrealizowana zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna wraz z montażem nowego oświetlenia, a także niezbędne prace ziemne i podbudowę pod nowe alejki (mineralno-żywiczne, betonowa kostka brukowa oraz asfaltowe ścieżki). Ponadto wykonane zostanie umocnienie brzegu jeziora, dokonane zostaną nowe nasadzenia drzew, krzewów, bylin i trawników oraz pojawi się mała architektura, a także toaleta automatyczna.
 •  zachodni brzeg jeziora, od Skweru im. Miasta Speyer aż do schodów prowadzących na plac Muzeum (wraz z zejściami od strony ul. Poznańskiej), który obejmie również wycinkę niektórych drzew oraz pielęgnację istniejących, a także instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną wraz z nowym oświetleniem. Ponadto zrealizowane zostaną prace ziemne i podbudowa pod nowe alejki, ścieżki i schody. Ponadto zrealizowany zostanie skatepark, zjeżdżalnie, napis "Gniezno" oraz nowe nasadzenia (j.w.), a także ścianka wspinaczkowa na nieukończonym amfiteatrze.

W kolejnym etapie prace przeniosą się w okolice Stadionu Mieszko, także obejmując wyspę i budowę nowego mostku nad strugą, aż do okolicy ul. Łąkowej i Jeziornej.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Zeus wtorek, 23 lutego 2021 13:51 napisane przez Zeus

  Nie ma 7 milionów na wyposażenie szpitala trzeba wynajmować na 10lat prywatnej firmie ale są pieniądze na rzeczy które spokojnie moga chwilę zaczekać skoro tyle czasu czekały i jakoś nikt z tego powodu nie umarł

 • Link do komentarza szofer wtorek, 23 lutego 2021 12:54 napisane przez szofer

  @ Mieszkaniec - nareszcie ktoś napisał o tej ulicy Żabiej. Tam należy wycieczki prowadzić, by pokazać, jak władze nie potrafią zadbać o miasto, którym zarządzają. Ta ulica jest bardzo ruchliwa, odbywa się tam ruch z Winiar na Kłecko, Zdziechowę a także na osiedla np. Piekary dla tych. co chcą ominąć korki na obwodnicy Poznańskiej. Czy są urzędnicy w tym mieście, którzy maja wizję już nie tylko rozwoju miasta, ale porządkowanie bieżącej infrastruktury? Należy wątpić.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 23 lutego 2021 10:57 napisane przez Mieszkaniec

  Faktycznie mega niezbędna inwestycja, a 100 metrów dalej zaczyna się ulica Żabia. Zapraszam władze miasta aby przejechali się swoimi prywatnymi samochodami, a zwłaszcza przez te progi które nie zwalniają tylko zatrzymują ruch. Kolejny kwiatuszek to przy samej Katedrze ul. Św. WOJCIECHA. ja wiem... Może boczna, uczęszczana przez księży i dużo by tu pisać ale wstyd to mało powiedziane. Już dawno nikt tak nie zbudził tego miasta. Myślę że umarły w trumnie się ocknie po takiej przejażdżce..... Gratuluję urzędnikom

 • Link do komentarza ewcia poniedziałek, 22 lutego 2021 20:41 napisane przez ewcia

  ciągle ten sam wykonawca???? hahahaha....

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski poniedziałek, 22 lutego 2021 19:17 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Wszystko najtańsze, a później 150 % ceny wyłonionej. A gdzie rzetelne porównanie ofert do publicznego wglądu i po 2 czy 3 tygodniach wyłoniony zwycięzca przetargu?

 • Link do komentarza Basia poniedziałek, 22 lutego 2021 16:07 napisane przez Basia

  Garte ma monopol na pracę w Gnieźnie...ciekawe

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane