Jesteś tutaj:Gospodarka CK eSTeDe w nowej odsłonie już otwarty
piątek, 22 stycznia 2021 12:56

CK eSTeDe w nowej odsłonie już otwarty

 

Po blisko trzech latach od ogłoszenia planowanej inwestycji i ponad dwóch latach od terminu, kiedy miała zostać faktycznie ukończona, dokonano otwarcia przebudowanej siedziby Centrum Kultury "Scena To Dziwna".

Przebudowane wnętrza, nowe instalacje (w tym wentylacja), udogodnienia dla osób planujących w przyszłości korzystać z oferty kulturalnej, a także wyjątkowe wykończenie elewacji i zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Tak właśnie prezentuje się nowa-stara siedziba CK eSTeDe, stojąca u zbiegu ul. Roosevelta i Sobieskiego. W piątkowe południe dokonano oficjalnego otwarcia odnowionego gmachu.

Przebudowa, choć przerwana w pewnym momencie, po przerwie spowodowanej koniecznością odstąpienia od umowy, stwierdzenia źle wykonanych prac i poszukaniu nowego wykonawcy (oraz dodatkowych środków), po trzech latach od ogłoszenia zamysłu tej inwestycji dobiegła końca. 

- W 2018 roku we wrześniu miał być oddany ten budynek, który jest związany z kulturą powiatową. Moi poprzednicy pozyskali duże środki z Urzędu Marszałkowskiego na rzecz tej inwestycji - 4,5 miliona złotych. 1 milion złotych był z zasobów budżetu powiatu. Inwestycja 5,5-milionowa zakończyła się katastrofą - doszło do takich wypaczeń i błędów, które w efekcie kosztowały nas 4 mln złotych. Inwestycja, która powinna kosztować 5,5 miliona kosztowała zdecydowanie powyżej 9 mln złotych. Sprawa jest w prokuraturze - mówił o przebiegu tej inwestycji starosta Piotr Gruszczyński i jak dodał: - Po dwóch latach udało się to wyprowadzić na prostą. Miasto i Powiat odzyskuje z powrotem budynek, który - mam nadzieję - będzie kreował kulturę na bardzo dobrym poziomie. Mimo iż mamy pandemię, ale w końcu kiedyś się ona skończy, z tego miejsca zapraszamy do tego ciekawego obiektu.

Przebudowany gmach mieści w sobie salę koncertową na 180 osób, która doczekała się oczekiwanej wentylacji, a także sale do tańca ludowego, baletu, ćwiczeń dla orkiestry, sala prób, studio nagrań, sala multimedialna i działania kreatywnego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 komentarzy

 • Link do komentarza Matka kurki czwartek, 28 stycznia 2021 01:28 napisane przez Matka kurki

  Przejrzałem galerię, ale tylko zwróciłem uwagę na tę babeczkę w czerwonym. Jakoś oko na nic innego się nie zawiesiło.

 • Link do komentarza juhas środa, 27 stycznia 2021 18:23 napisane przez juhas

  Co wy macie z ta zmiana nazwy? Ona mi się podoba, jest niebanalna i naprawdę ciekawa. Stare pryki chcieliby, by się nazywało, jak za Gierka. A może Młodzieżowy Dom Kultury, jak za Gomułki?

 • Link do komentarza Ludzie wtorek, 26 stycznia 2021 21:58 napisane przez Ludzie

  A grzesiu znów nową posadkę dostanie z tinker...będą udawać owsi!!!
  zmienić nazwę bo będzie przypominać poprzedników,
  ławki z tyłu do ćpania...tyle melonów poszło,
  trzeba było te beimy wydać na biednych,żeby im na gazowe wymienić i zero
  Smogu w Gnieżnie ,byśmy zdobywali medale za czyste powietrze a tak będziemy spłacać długi za niegospodarność.. a smog cały czas bedzie...
  bezmózgowcy

 • Link do komentarza JNEK 1941 poniedziałek, 25 stycznia 2021 10:27 napisane przez JNEK 1941

  Zmiana nazwy - KONIECZNA!!!

 • Link do komentarza MaX poniedziałek, 25 stycznia 2021 09:31 napisane przez MaX

  A co z miejscami do parkowania? Zwiększyła się ich ilość ? Nie ! A przecież za widownią amfiteatru jest tyle miejsca !!!

 • Link do komentarza ciekawy niedziela, 24 stycznia 2021 08:16 napisane przez ciekawy

  zdjęcie nr 14. Ciekawe jak Pani sprzątaczka będzie sobie radziła z myciem szyby podłogowej, jeżeli nie ma do niej dojścia poprzez uchylne barierki boczne ! ?

 • Link do komentarza gelejza sobota, 23 stycznia 2021 18:36 napisane przez gelejza

  Nie chronione dodatkowo kątownikami narożniki ścian, w ciągu pierwszego roku eksploatowania tego obiektu będą już poobijanie i brudne ! Nikt nie pomyślał, że przydałoby się te narożniki jakoś dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi ? Można to jeszcze szybko poprawić . Szkoda by było, by ktoś przewożąc jakąś aparaturę czy głośniki niechcący uderzył w jakiś narożnik i go uszkodził

 • Link do komentarza słuchacz sobota, 23 stycznia 2021 18:26 napisane przez słuchacz

  Niby nowoczesna sala widowiskowa a nagłośnienie prowizoryczne na statywach! ??? Jak za króla świeczka !. Nie starczyło już pieniędzy na zamontowanie porządnych głośników bezpiecznie na ścianach ? A może nie było stać Starostwa na wynajęcie specjalistycznej firmy , która by tą sale profesjonalnie nagłośniła ? A przydało by się, bo dobre nagłośnienie to połowa sukcesu każdego koncertu czy przedstawienia !

 • Link do komentarza MaX piątek, 22 stycznia 2021 20:29 napisane przez MaX

  Szału ni ma. Nowe okna ok. Wentylacja dodatkowa ok. Ale poza tym, to był tylko taki sobie mały remoncik.

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 22 stycznia 2021 19:24 napisane przez Obserwator

  Za co napakowaliście tyle milionów?już teraz wiadomo skąd w Gnieźnie bierze się dużo milionerów...Rozkradanie w biały dzień ...brak w ogóle słów na to wszystko...

 • Link do komentarza janciovodnik piątek, 22 stycznia 2021 15:34 napisane przez janciovodnik

  Nareszcie :)

 • Link do komentarza Rowerzysta piątek, 22 stycznia 2021 14:22 napisane przez Rowerzysta

  Jedzcze przydaloby sie zmienic nazwe.

 • Link do komentarza senior piątek, 22 stycznia 2021 13:38 napisane przez senior

  Co too za dziwna nowomodna z tymi ławkami do leżenia w miejscach publicznych. Ani to ładne ani wygodne, no a panie raczej powinny siadać na nich tylko w spodniach :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane