Jesteś tutaj:Gospodarka Miasto planuje rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3
piątek, 22 stycznia 2021 09:33

Miasto planuje rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3

 
Miasto planuje rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 źródło: Google Street View

Trwają starania o pozyskanie środków zewnętrznych, dzięki którym będzie można myśleć o powiększeniu SP nr 3 przy ul. Czarnieckiego. Do placówki w kolejnych latach może zacząć uczęszczać jeszcze więcej uczniów.

W ostatnich latach w rejonie os. Skiereszewo jak grzyby po deszczu, wyrastają kolejne budynki wielorodzinne, do których już teraz sprowadziło się kilkuset nowych mieszkańców. Szczególnie widać to w rejonie ul. Liliowej oraz ul. Orzeszkowej, gdzie nowe bloki cały czas powstają, a do tego wciąż przybywa domów jednorodzinnych. Żadna inna część Gniezna nie zwiększa w takim tempie ilości powierzchni mieszkalnej. Zaraz za tym idą potrzeby oświatowe, które Miasto będzie musiało wypełnić, by zapewnić pobyt w placówce publicznej najmłodszym mieszkańcom.

W związku z tym przygotowywane jest przedsięwzięcie, mające na celu rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Czarnieckiego, która swoim rejonem obejmuje os. Skiereszewo i os. Piekary. W trakcie środowego posiedzenia Komisji Oświaty przekazano, że Miasto Gniezno już stara się szukać pieniędzy na dofinansowanie tej inwestycji: - Musimy pozyskać środki, gdyż szacujemy, że ta rozbudowa będzie kosztowała w granicach 12-15 milionów złotych. Jest to dość znaczny wydatek - przekazał wiceprezydent Michał Powałowski. 

Jak przekazano w trakcie posiedzenia, planuje się iż w dobudowanej części SP nr 3 powstałoby 8 - 10 sal lekcyjnych oraz sala sportowa. Realizacja inwestycji mogłaby nastąpić w ciągu najbliższych trzech lat, ale z zapewnieniem dofinansowania zewnętrznego. 

17 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 25 stycznia 2021 11:59 napisane przez Gnieźnianin

  Proszę wybudować nową szkole dla uczniów osiedla Skiereszewo , Orzeszkowa , Dalki to jest sprawa bardzo ważna .... a nie rozbudowa SP nr 3 !!!! I to najlepiej gdzieś w rejonie tych osiedli .

 • Link do komentarza Biedronka sobota, 23 stycznia 2021 21:10 napisane przez Biedronka

  W myśl tej reżimowej władzy, im społeczeństwo głupsze, tym łatwiej sterowalne. Kształcenie młodych na oświeconych i postępowych to wbrew założeniom tej władzy. Wydawanie pieniędzy na nowe obiekty szkolne też nie jest po myśli tej władzy... Mrzonki i fanaberie.

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 23 stycznia 2021 08:48 napisane przez rezigiusz

  Po co to wszystko wszak agenda NWO mówi iż im głupsze społeczeństwo tym bardziej sterowalne .

  Pierwszym przejawem wprowadzania doktryny NWO jest obecna "plandemia" i tzw. zdalne nauczanie przez "jedyna i słuszna" aplikacje która niby jest "za darmo".

  To co się obecnie dzieje jest testem a później okaże się standardem.

  Jeżeli nikt tego nie widzi to niech wyłączy TV i zacznie sam myśleć. Do tego jak ktoś myśli iż będzie tak jak było też chyba nie widzi tego co obecnie jest grane i o co tu chodzi.

  Nie po to wymyślono COV ID (bo tak to należy czytać) aby teraz się z tego wycofywać. Zastraszanie ludzi obecną sytuacją będzie jeszcze trwać 4 lata

 • Link do komentarza Tomasz sobota, 23 stycznia 2021 08:15 napisane przez Tomasz

  Niech w szkole nr 3 powróci przyjmowanie dzieci z obwodu szkolnego a wtedy zobaczymy czy jest sens jej rozbudowy.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 23 stycznia 2021 00:23 napisane przez Mieszkaniec

  Przy obecnym tempie rozwoju ulicy Orzeszkowej i ilosci mieszkancow problem uczniow bedzie sie powiększal . Budowa nowej szkoły w tej dzielnicy to jest kwestia czasu. Może zamiast rozbudowy obecnej szkoły lepiej rozważyć możliwość .

 • Link do komentarza mieszkaniec Dalek piątek, 22 stycznia 2021 21:50 napisane przez mieszkaniec Dalek

  Kiedyś mówiło się o budowie nowej szkoły Pustachowa- przecież 8 przepełniona..

 • Link do komentarza avalon piątek, 22 stycznia 2021 17:38 napisane przez avalon

  Absurd.
  Gniezno to chyba jedyne miasto tej wielkości w Polsce, w którym więcej niż połowa osiedli nie ma własnej szkoły podstawowej a dzieci muszą dojeżdżać po kilka kilometrów do kilku kombinatów wzorowanych na najlepszych radzieckich wzorcach.

  W Gnieźnie na 12 osiedli samorządowych tylko 5 ma szkołę podstawową. (Stare Miasto 1, 2, 5; Tysiąclecie 6, 7, 9; Winiary 10, 12; Piekary 3 i Grunwaldzkie 8).
  Co śmieszy najbardziej, mimo że w Gnieźnie jest tylko 10 szkół podstawowych, żadna z nich nie ma basenu.

  Na moim osiedlu liczącym około 31 tysięcy mieszkańców (nie jest to oczywiście Gniezno), 2 z 5 szkół podstawowych mają własne baseny wykorzystywane przez szkoły ale także dostępne dla wszystkich. Na jednym osiedlu, które ma maksymalną rozpiętość skrajnych punktów 2,5 km a normalnie można je przejść pieszo główną ulicą w 15 minut (1,5 km).

  Nowe mniejsze szkoły w Gnieźnie są potrzebne na Skiereszewie, Dalkach, Pustachowie i Arkuszewie.

  Chcą rozbudować SP3 bo na Dalkach przy Orzeszkowej powstaje nowe osiedle i rozwija się także samo Skiereszewo. Dzieciaki będą wiec chodzić pieszo przez pole obok Dziekanki i przechodzić przez Poznańską, na której odległość miedzy przejściami dla pieszych wynosi prawie kilometr.
  Komunikacja miejska w Gnieźnie działa w minimalnym zakresie z nikła częstotliwością.

  Lepiej gdyby zbudowali nową, parterową szkołę z małą halą sportową w rejonie Orzeszkowej.
  Skiereszewo i Dalki to łącznie około 7 tysięcy mieszkańców i liczba ta rośnie. To więcej mieszkańców niż w przynajmniej połowie Polskich miast czy gmin.

 • Link do komentarza qm piątek, 22 stycznia 2021 17:35 napisane przez qm

  A w którym kierunku chcecie szkołę rozbudować? Tam już nie ma miejsca, ponieważ zezwoliliście na wybudowanie za płotem bloków, och przepraszam, apartamentowców. Ich mieszkańcy zaraz zaczną się skarżyć na hałas, jak w przypadku dzwonnicy na Ustroniu.

 • Link do komentarza Carroll piątek, 22 stycznia 2021 15:57 napisane przez Carroll

  Wszystko ładnie pięknie, a śmietników na Piekarach nadal brak. Nowe bloki powstają i zostają ogrodzone. Jeśli nie są ogrodzone to śmietniki są zakluczane. Skutek jaki jest każdy widzi. Psie kupy leżące solo lub w woreczku, butelki po napojach, paczki po wafelkach i chipsach. Co z tego że jest śmietnik koło szkoły lub na terenie pseudo placu zabaw. A reszta? Ciekawe czy na Liliowej przy nowobudowanych blokach bedzie?

 • Link do komentarza Czytelnik88 piątek, 22 stycznia 2021 14:56 napisane przez Czytelnik88

  Uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem byłoby postawienie zupełnie nowego budynku szkolnego własnie przy ul. Orzeszkowej. Tam na prawdę za chwilę będzie wielkie osiedle i nie wyobrażam sobie, że wszystkie dzieci będą uczęszczać do szkoły 3. W

 • Link do komentarza nauczyciel piątek, 22 stycznia 2021 14:42 napisane przez nauczyciel

  Szkoła jest potrzebna, ale po drugiej stronie poznańskiej szosy, bo tam rozrasta się potężne osiedle. Stamtąd dzieciaki mają chodzić do trójki przekraczając trasę Poznańską? Ktoś chyba nie myśli w tej oświacie.

 • Link do komentarza Czytelnik88 piątek, 22 stycznia 2021 13:03 napisane przez Czytelnik88

  Uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem byłoby postawienie zupełnie nowego budynku szkolnego własnie przy ul. Orzeszkowej. Tam na prawdę za chwilę będzie wielkie osiedle i nie wyobrażam sobie, że wszystkie dzieci będą uczęszczać do szkoły 3. W

 • Link do komentarza Halina piątek, 22 stycznia 2021 12:27 napisane przez Halina

  "cegiełki" zagospodarował chyba pan Kowalski , który wtedy prawdopodobnie był prezydentem Gniezna. Z jakiej to on był słusznej partii ?

 • Link do komentarza Daniel piątek, 22 stycznia 2021 10:45 napisane przez Daniel

  A co się stało z pieniędzmi z sprzedawanych cegiełek na rozbudowę szkoły.(lata 80) Pozdrawiam.

 • Link do komentarza Teresa piątek, 22 stycznia 2021 10:26 napisane przez Teresa

  No to w ramach tej inwestycji może warto pomyśleć o realizacji nadziemnego przejścia drogowego dla pieszych. Komunikacja ruchu nad ul. Poznańską jest w interesie mieszkańców obu stron tej ulicy. Miasto sprzedało działkę przy Dziekance przeznaczoną na cele handlowe, teraz planuje rozbudowę SP3. Po dodaniu tych kwestii wynik jest jednoznaczny - bezpieczeństwo. I myślę, że wśród rodzimych firm, znajdzie się wykonawca, który zrealizuje taki projekt. Ta część miasta zaczyna się fajnie rozwijać. Panowie Prezydenci: mieszkańcy doceniają mądre i ciekawe pomysły. Tak było do tej pory. Zostawcie upiększanie centrum miasta na następną kadencję. To, co po sobie zostawicie, wystawi Wam świadectwo na długie lata. A do tej pory idzie całkiem nieźle.

 • Link do komentarza Marek piątek, 22 stycznia 2021 10:23 napisane przez Marek

  Zaprojektujcie tez od razu basen przy szkole.!!! Najwyżej zostanie on zrealizowany dopiero w drugiej kolejności. np za 5 lat ! Ale będzie on służył potem wszystkim mieszkańcom z tej części miasta Gniezna a nawet studentom z UAM . przy Kostrzewskiego

 • Link do komentarza Bez sensu piątek, 22 stycznia 2021 10:03 napisane przez Bez sensu

  Rozbudowa tej szkoły jest totalnie bez sensu! Znacznie korzystniejsze byłoby wyhodować nową szkołę. Najlepiej pomiędzy Pustachową a Skiereszewem. Pozwoliłoby to stworzyć nowe miejsce do nauki dla obszaru południowego i zachodniego.
  Rozbudowa SP3 jest bezsensowna na jej lokalizację. Z ul. Orzeszkowej - gdzie powstaje najwięcej mieszkań do tej szkoły odległość samochodem to prawie 3km. Ponadto ul. Czarnieckiego nie jest przystosowana do tak dużego ruchu pojazdów. Wyjazd z niej na ul. Poznańską w godzinach dowozu/odbioru dzieci graniczy z cudem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane