Jesteś tutaj:Gospodarka Trwa budowa nowego domu dziecka
środa, 30 grudnia 2020 08:00

Trwa budowa nowego domu dziecka

 
Trwa budowa nowego domu dziecka zdjęcia: Powiat Gniezno

Cały czas trwa realizacja inwestycji, która docelowo ma zastąpić dotychczas funkcjonujące dwa obiekty znajdujące się w Gnieźnie i Trzemesznie.

Od kilku miesięcy przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie, na terenie należącym do Domu Pomocy Społecznej, powstaje nowy dom dziecka, a właściwie dwa domy - zgodnie z założeniami i przepisami, nowe tego typu instytucje muszą być przygotowane dla maksymalnie 14 dzieci. Stąd konieczność realizacji osobnych obiektów dostosowanych dla takiej grupy podopiecznych - w sumie 28 wychowanków.

Koszt inwestycji, realizowanej przez Powiat Gnieźnieński, to blisko 2 mln złotych. W nowych budynkach do dyspozycji wychowanków będą między innymi pokoje 2-osobowe, aby w ten sposób stać się w istocie bardziej domami rodzinnymi, aniżeli instytucjami. Nowe rozwiązanie przyniesie również korzyść w postaci zwiększenia kadry wychowawczej, co bezpośrednio przełoży się na jakość pracy z dziećmi.

Powstające obiekty mają być gotowe w pierwszych miesiącach 2021 roku i po ich odbiorze podopieczni przeprowadzą się do nowej lokalizacji. 

zdjęcia: Powiat Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane