Jesteś tutaj:Gospodarka Wyłoniono wykonawcę ul. Wolności
piątek, 11 grudnia 2020 12:27

Wyłoniono wykonawcę ul. Wolności

 

Za kwotę przeszło 5 mln złotych wykonane mają zostać prace związane z przebudową drogi łączącej ul. Witkowską z ul. Wrzesińską. Mają się one rozpocząć wiosną przyszłego roku.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zestawieniu ofert, które zostały złożone w przetargu na przebudowę ul. Wolności. W sumie do rozstrzygnięcia wystartowało sześć firm lub konsorcjów, które złożyły oferty od 5 mln 88 tys. złotych do 7 mln 717 tys. złotych. Z uwagi na konieczność podjęcia działań w zakresie przekazania placu budowy jeszcze w tym roku (z powodu otrzymanego dofinansowania), dokonano już wyboru wykonawcy.

Jak poinformowano, przebudową ul. Wolności zajmie się konsorcjum: lider Firma Drogowa ANDAR s.c. A.D. Białobrzyccy, partner PPHU STAWOJ PLUS Sp. z o.o., które przedstawiło ofertę przebudowy na 5 mln 88 tys. złotych.

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska przekazano, że prace przy realizacji inwestycji rozpoczną się najpewniej w okolicach marca lub kwietnia 2021 roku. Cała droga o długości 1,3 km będzie realizowana etapami tak, by ułatwić dojazd mieszkańcom tej części osiedla do swoich posesji. Objazdy poprowadzone zostaną w obie strony najprawdopodobniej przez ul. Wrzesińską, Rondo Gnieźnieńskich Olimpijczyków i ul. Witkowską.

8 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 15 grudnia 2020 13:28 napisane przez kierowca

  Ciekawy. Z tym jest problem... Kto ? Po ul. Dąbrówki również poruszają się tiry. Chyba te samochody są niewidzialne.

 • Link do komentarza Kilo wtorek, 15 grudnia 2020 10:31 napisane przez Kilo

  Droga pod lasem i tak kiedyś powstanie, takiej posady nie piastuje się całe życie. Ja wolałbym doprowadzić do wykonania takiej inwestycji mając na nią wpływ i wykonać ją z poszanowaniem własności prywatnych przyległych do drogi. Czym kończy się bezmyślny upór i brak myślenia perspektywicznego widzimy najlepiej na przykładzie ulicy Artyleryjskiej.

 • Link do komentarza Radek wtorek, 15 grudnia 2020 10:17 napisane przez Radek

  Weź się i zrób szybciej...

 • Link do komentarza ciekawy poniedziałek, 14 grudnia 2020 17:46 napisane przez ciekawy

  A kto będzie pilnował żeby tiry nie jeździły Słoneczną? Znak stoi a kierowcy go nie widzą

 • Link do komentarza znawca poniedziałek, 14 grudnia 2020 12:48 napisane przez znawca

  Droga przez Pławnik NIE PÓJDZIE bo tam przy samym lesie ma swoją willę vice prezydent ........ i dyrektor ......... !

 • Link do komentarza sami sobie zgotowali ten los poniedziałek, 14 grudnia 2020 09:16 napisane przez sami sobie zgotowali ten los

  Jakby Pławnik się nie stawiał kilka lat temu, to dziś by istniała już droga łącząca Witkowską z Wrzesińską zgodnie z tym, co jest w planach od wielu lat. Za to będzie droga przeżynająca las miejski. A tymczasem droga, przeciwko której protestowali i tak prędzej czy później powstanie.

 • Link do komentarza eh sobota, 12 grudnia 2020 12:48 napisane przez eh

  Taką drogę można byłoby wykonać w 4 miesiące z zachowaniem etapów, a nie będzie jej przez rok. Z zapewnieniem prowadzenia prac w każdy dzień, także soboty, nawet na dwie zmiany. Ale to jest Polska, tu się nie myśli o tym, żeby utrudniać życie jak najkrócej, choć przecież to za nasze pieniądze i nikt by nie skamlał o to, że taki wykonawca będzie droższy. Warunki można byłoby postawić w przetargu.

 • Link do komentarza kiniu piątek, 11 grudnia 2020 20:01 napisane przez kiniu

  i znowu najtańszy wykonawca, zobaczymy efekty pracy...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane