Jesteś tutaj:Gospodarka Poznaliśmy oferty na remont ul. Wolności
piątek, 04 grudnia 2020 08:34

Poznaliśmy oferty na remont ul. Wolności

 

Sześć firm lub konsorcjów zdecydowało się wystartować w przetargu na przebudowę ul. Wolności, która ma się rozpocząć wiosną przyszłego roku.

Wbrew początkowym obawom, że krótki termin od ogłoszenia przetargu i konieczności rozpoczęcia robót jeszcze w tym roku, może zniechęcać zainteresowanych, swoje oferty przedstawiło sześć firm lub konsorcjów:

  • IZBRUK Maciej Rybicki Zakład ogólnobudowlany - 7 mln 717 tys. złotych
  • STRABAG Sp. z o.o. - 7 mln 186 tys. złotych
  • konsorcjum: lider Firma Drogowa ANDAR s.c. A.D. Białobrzyccy, partner PPHU STAWOJ PLUS Sp. z o.o. - 5 mln 88 tys. złotych
  • COLAS Polska Sp. z o.o. - 6 mln 867 tys. złotych
  • Zakład Wielobranżowy TRANS-BRUK Marek Begier - 5 mln 395 tys. złotych
  • konsorcjum: lider REDON NAKŁO Sp. z o.o., partner PHU Rafał Szymczak - 5 mln 954 tys. złotych

Zamawiający tj. Miasto Gniezno poinformował, że na zadanie przeznaczyć planuje 9 mln złotych brutto. Pierwotne założenia zakładały realizację inwestycji za kwotę ok. 7 mln złotych, przy czym kilka tygodni temu poinformowano o otrzymaniu 50% dofinansowaniu tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych. Ta decyzja skłoniła władze o podjęciu się zadania mimo ryzyka trudności komunikacyjnych, jakie mogą oznaczać prowadzone prace na ul. Wolności. 

Wyłonienie wykonawcy inwestycji powinno nastąpić w najbliższym czasie - plac budowy powinien zostać przekazany jeszcze w tym roku, ale same prace i tym samym utrudnienia w ruchu zaczną się wiosną 2021 roku.

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 04 grudnia 2020 09:23 napisane przez Mieszkaniec

    Białobrzyccy chyba robili ulice Składową i Okulickiego. Porządnie zrobione i z Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane