Jesteś tutaj:Gospodarka Podniesiono przęsło wiaduktu
wtorek, 13 października 2020 12:50

Podniesiono przęsło wiaduktu

 

Kilka godzin trwała operacja podniesienia głównej konstrukcji przeprawy nad torami, która zostanie wkrótce poddana zabiegowi naprawy i konserwacji.

Wielotonowe przęsło o długości 31 metrów jest głównym powodem, dla którego zamknięty został wiadukt. Przekonać się można o tym obserwując stalową konstrukcję, która we wtorek 13 października została równomiernie podniesiona około 1,5 metra ponad dotychczasowe położenie. Cała operacja zajęła kilka godzin i to w trakcie utrzymywania regularnego ruchu pociągów. 

Po podniesieniu przęsła zobaczyć można mocno zardzewiałe elementy konstrukcji, która bezpośrednio styka się z przyczółkami przeprawy. To właśnie te wyraźnie zdegradowane fragmenty są główną przyczyną, dla której najpierw ograniczono tonaż na wiadukcie, a docelowo spowodowały konieczność wykonania remontu. 

Po podniesieniu przęsła wykonawca prac przystąpi do działań mających na celu przesunięcia go po zbudowanej specjalnie w tym celu konstrukcji na południowy najazd na wiadukt. Tam zostanie ona poddana gruntownemu remontowi i konserwacji. Jednocześnie trwać będą prace na przyczółkach wiaduktu, które również wymagają napraw. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Bartak czwartek, 15 października 2020 13:36 napisane przez Bartak

  Ja ze szwagrem nie takie rzeczy robiliśmy...

 • Link do komentarza Kolejarz środa, 14 października 2020 20:31 napisane przez Kolejarz

  8 sierpnia 2008 roku podczas podobnych prac w miejscowości Studenka doszło do katastrofy kolejowej.
  Podziwiam zatem, że pociągi kursują normalnie....

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 13 października 2020 23:30 napisane przez rowerzysta

  No proszę, taka trudna operacja i się udało bez większych problemów. Szacunek dla firmy, widać, że wie co robi, szczególnie podkreślam fakt, że operacja podniesienia wiaduktu odbyła się bez wyłączania napięcia trakcji kolejowej co należy uznać za ryzykowne posunięcie.

 • Link do komentarza błyskawica wtorek, 13 października 2020 17:35 napisane przez błyskawica

  Przecież te małe zardzewiałe plamki na nitach wystarczy pomalować farbą Hammerite. I będzie po remoncie !

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 13 października 2020 17:12 napisane przez Mieszkaniec

  No trzeba przyznać, że kiedyś to byli fachowcy. Nitowanie równiutkie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane