Jesteś tutaj:Gospodarka Deptak na ul. Rzeźnickiej na ukończeniu
piątek, 09 października 2020 11:43

Deptak na ul. Rzeźnickiej na ukończeniu

 

Powoli dobiegają końca prace prowadzone na deptaku powstającym na ul. Rzeźnickiej - budowlańcy dotarli już z nawierzchnią do ul. Warszawskiej.

Inwestycja, której realizacja zgodnie z założeniami przetargu powinna zostać zakończona jeszcze w tym miesiącu, weszła już w ostatnią fazę wykończeniową. W ostatnich dniach budowlańcy wykonali ostatni odcinek nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Warszawską, a na wcześniejszych odcinkach wykonywane są uzupełnienia masy podtrzymującej kostkę brukową. 

Jednocześnie też trwają prace instalacyjne przy "wyspach" zieleni, które dodatkowo są izolowane w celu umożliwienia wypełnienia ich ziemią i dokonania zaplanowanych nasadzeń. Do wykonania została także zaprojektowana mała architektura, w tym ławki, kosze na śmieci oraz latarnie uliczne.

 

18 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 14 października 2020 19:12 napisane przez Gnieźnianin

  Ze stylistyką lamp i koryt kwiatowych na Rzeźnickiej to podobnie jest jak ze stylistyką obecnej fontanny na Rynku, nie słuchano głosów opinii publicznej i szkaradztwo zbudowano, w imię czyjego interesu ?

 • Link do komentarza Marek środa, 14 października 2020 09:24 napisane przez Marek

  Szkoda, że dla tej zrewitalizowanej ulicy nie zaprojektowano nowych idyllicznych, żółto świecących latarni- kinkietów. O kształtach nawiązujących do lat trzydziestych. Te postawione proste rury świecące zimnym białym światłem zupełnie nie pasują do ...starówki. co to był za projektant ? Gdzie był konserwator zabytków z Urzędu Miejskiego ?

 • Link do komentarza ciekawy środa, 14 października 2020 09:11 napisane przez ciekawy

  do Pieszy. Jak wiele do życzenia pozostawia sprawa położenia tej kostki ? Jest Pan dekarzem ? Jest pan wstanie opisać szczegóły niedoróbek

 • Link do komentarza Kiniu wtorek, 13 października 2020 17:14 napisane przez Kiniu

  Ładnie to i może wygląda, tylko znowu więcej betonu jak zieleni. Czyli jeden projektant na całe miasto, który upodobał sobie betonowe ulice a zieleń wymazał gumką.

 • Link do komentarza babcia wtorek, 13 października 2020 07:10 napisane przez babcia

  TE "NOWOCZESNE " LAMPY - SŁUPY, PASUJĄ DO GNIEŹNIEŃSKIEJ STARÓWKI JAK ............. "PIĘŚĆ DO NOSA " !!! Który to projektant wpadł na tak absurdalny pomysł ?? I kto ten pomysł zaakceptował ? Pan Grobelny ? Czy pan Budasz ?

 • Link do komentarza Pieszy poniedziałek, 12 października 2020 19:11 napisane przez Pieszy

  Ładny materiał, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

 • Link do komentarza Regi poniedziałek, 12 października 2020 14:56 napisane przez Regi

  Kto na tym zarabia? Czy miasto odnowi elewacje tych starych odrapanych kamienic?

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 12 października 2020 11:23 napisane przez senior

  Władze wszelkiego rodzaju bywają przekonane, że posiadają monopol na uszczęśliwianie społeczeństwa stosując nakazy, zakazy, w tym niestety mające za cel podporządkowania sobie to społeczeństwo zapominając, ze pełni wobec niego rolę służebną! Nie liczą się z prawami publicznymi,. Należy więc na każdym kroku przypominać, że władzę sprawuje się w imieniu zbiorowości tylko w tym sensie, że owa zbiorowość sama nie może pełnić tych powinności, a tylko do nich deleguje wybieranych przedstawicieli. Zatem, skoro społeczeństwo nie widzi potrzeby w tak prostej sprawie, jak wprowadzenie zakazu przejazdu przez gnieźnieński Rynek, to władza, która liczy się ze zdaniem swoich wyborców, przeanalizuje te postulaty ponownie i odważnie wycofa się z tych kontrowersyjnych projektów zamknięcia miasteczka, któremu ruch komunikacyjny w tym miejscu wcale nie przeszkadza. Demokracja polega m.in. na dialogu ze społeczeństwem i jeżeli argumenty wyborców nie są brane pod uwagę, to jest krótka droga do despotyzmu.

 • Link do komentarza geniusz niedziela, 11 października 2020 09:53 napisane przez geniusz

  Zamknąć całkowicie ruch przez Rynek. Na ulicy Farnej od strony Rynku wybudować jeszcze jedną kamienicę zabudowując tą "dziurę" i widok na Rynku będziemy mieli jeszcze jedna restaurację, A deweloper sprzeda najdroższe mieszkania w Gnieźnie. A w efekcie końcowy, Cały ruch pieszy ruszy przez "nową" ulice Rzeźnicką i obudzi tam handel.

 • Link do komentarza lolek niedziela, 11 października 2020 08:25 napisane przez lolek

  Hej Hej! X - dobra robota? :)

  Proszę się przejść i od ogółu do szczegółu oglądać "How it's made"

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 10 października 2020 21:17 napisane przez Gnieźnianin

  Widzę odprowadzenie wody z małych gulików do rabat zieleni w domyśle dla ich nawadniania bo nie widzę ich połączenia z kanalizacją burzową. A więc będzie nawilżać zarazem grunt w bliskości ścian domów tworząc ich zawilgocenie i destrukcję. Gdyby te rabaty były w dalszej odległości to myślę że problemu by nie było a w obecnej lokalizacji rabat i otoczonej ściśle brukiem obawy mam myślę uzasadnione, a zastosowanie pojemników ma zieleń podobnych jak na ul Dąbrówki byłoby mniej problematyczne w instalacji i tańsze. Czyż takie rozwiązanie nie czasem byłoby lepsze ?

 • Link do komentarza kimek sobota, 10 października 2020 19:17 napisane przez kimek

  mieszkańcy gniezna proszą o zakaz ogródków działkowych,poniważ niektóre są stawiane tak,że zasłaniają miejsce ewakuacyjne,pogotowia,które wiąże się z czasem reakcji [pocjentowi zagrażającemu zdrowie i życie art 172 i 173 kk .. kto stwarza zagrożenie życiu i zdrowiu. podlega karze od 8m-cy do 10 lat.5

 • Link do komentarza Janusz sobota, 10 października 2020 15:39 napisane przez Janusz

  Rozumiem, że po deptaku chodzi się po to, by odpocząć i nasycić oczy pięknymi fasadami budynków i eleganckimi witrynami sklepowymi. A jak jest w Gnieźnie, każdy widzi. Byle jak, odrapane, odpadające tynki, żadnych zachęcających witryn. Więc po co to i na co i komu???

 • Link do komentarza Avalon piątek, 09 października 2020 19:48 napisane przez Avalon

  Dziwaczne to wygląda. Apokaliptyczne slamsy jak na podmokłych przedmieściach Tirany i nowa ulica. Skrajności jak w brazylijskim serialu.

 • Link do komentarza esteta piątek, 09 października 2020 19:00 napisane przez esteta

  Przez duża ilość bram wyjazdowych z terenów posesji, bardzo mało miejsca zostanie na ulicy na ewentualne rozstawienie stolików kawiarek. Przed np cukiernią "Sowa" zmieszczą się najwyżej dwa stoliczki. Poza tym przestrzenie pokryte czerwoną kostką są ułożone mało precyzyjnie, gdyż duża ilość kostek, zamiast czerwona jest .... szara. Szkoda, że firma układająca tą kostkę nie posegregowała jej wcześniej wg. kolorów. I jeszcze jedno. Czy mogę prosić o wypolerowanie tego królika z brązu, by zniknęła ta zieleń, powstała z powodu obsikiwania go przez psy.

 • Link do komentarza X piątek, 09 października 2020 15:21 napisane przez X

  Dobra robota. Oby tylko jak najszybciej klomby się zazieleniły - inaczej będzie to "betonowa pustynia"...

 • Link do komentarza Yemplariusz piątek, 09 października 2020 14:47 napisane przez Yemplariusz

  Super, teraz wziąść się za budynki znajdujące się przy ulicy, żeby nie wyglądała jak ulica Brzeska w Warszawie, a prezentowała jak ulica dochodząca do starówki. W wielu miastach stare niczemu niepodobne budynki zostały wyburzone, a pobudowane piękne kamieniczne budowle.

 • Link do komentarza miejscowy piątek, 09 października 2020 13:17 napisane przez miejscowy

  Deptak jest od deptania czyli od spacerowania. I całkiem nie rozumiem, po co tam spacerowac, skoro nie ma eleganckich sklepów, kamienice odrapane, a jedną małą kafejka czy sklepik z herbatami wiosny nie czyni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane