Jesteś tutaj:Gospodarka W Goślinowie powstanie lewoskręt z dawnej „piątki”
środa, 30 września 2020 08:42

W Goślinowie powstanie lewoskręt z dawnej „piątki”

 

Jeszcze w tym roku zarządca drogi wojewódzkiej planuje, żeby poprawić bezpieczeństwo kierowców chcących zjechać z dawnej "piątki" w kierunku Goślinowa.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich obecnie poszukuje wykonawcy prac, które zostaną przeprowadzone na szosie prowadzącej z węzła S5 Gniezno Północ w kierunku Gniezna, na wysokości Goślinowa. Projekt zakłada przebudowę odcinka o długości 250 metrów i zrealizowania przy tym lewoskrętu dla jadących od strony S5 w kierunku drogi powiatowej prowadzącej przez Goślinowo. 

W ramach przedsięwzięcia wspomniany odcinek drogi doczeka się wymiany nawierzchni, także w obrębie przystanku autobusowego. Ponadto pośrodku jezdni powstaną dwie przeciwległe wyspy z kostki brukowej, które będą rozdzielać pasy ruchu i umożliwią umieszczenie pasa lewoskrętu w kierunku Goślinowa.

WZDW przewiduje, że w przypadku znalezienia wykonawcy ww. prac, inwestycja zostanie zrealizowana do połowy listopada br. 

źródło: dokumentacja projektowa

3 komentarzy

  • Link do komentarza Oli środa, 07 października 2020 16:31 napisane przez Oli

    Na tym skrzyżowaniu jest przecież ograniczenie prędkości..malo kto O tym pamięta...to już byłby pierwszy krok do bezpieczeństwa,żal mi osób ,które muszą tam przechodzić NA PASACH na druga stronę drogi,niczym przejście samobójców

  • Link do komentarza szofer środa, 07 października 2020 12:08 napisane przez szofer

    Ad. oczekujący: tam się prosi o rondo. Miejsca dosyć, a umożliwi wyjazd od strony Galerii, od Pyszczyna, i bezkolizyjne wjazd w te same kierunki od strony wiaduktu.

  • Link do komentarza oczekujący piątek, 02 października 2020 23:08 napisane przez oczekujący

    Bardzo mądre i bardzo potrzebne rozwiązanie !!! Pozostaje teraz jeszcze problem zwiększenia bezpieczeństwa na wyjeździe z ulicy Gdańskiej przy stacji paliw - "Lotos". To niebezpieczne skrzyżowanie musi w końcu zastąpić jakieś inne rozwiązanie komunikacyjne ! I nie mogą to być światła. To musi być coś zupełnie innowacyjnego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane