Jesteś tutaj:Gospodarka Ulica Okulickiego po przebudowie
czwartek, 24 września 2020 13:12

Ulica Okulickiego po przebudowie

 

W ostatnim czasie zakończyły się prace budowlane przy przebudowie ul. Okulickiego, która zyskała nową nawierzchnię i chodniki.

180-metrowy odcinek ul. Okulickiego (dawniej ul. Pstrowskiego), obecnie stanowi jedynie drogę dojazdową do domów mieszkalnych, prywatnej uczelni oraz magazynów hurtowni. W przyszłości jednak ma być jedną z ulic łączących z terenami po dawnej cukrowni, które planuje się przeznaczyć pod zabudowę wielorodzinną oraz usługi. 

W ostatnich miesiącach trwała przebudowa całego tego odcinka, który należy do Miasta. W ramach inwestycji wykonano odwodnienie do studni chłonnych, a także podbudowę pod nową nawierzchnię asfaltową, chodniki i zatoczki parkingowe po południowej stronie drogi. Ponadto poszerzono wyjazd z ulicy, wykonując dwa pasy skrętu, a także wykonano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ul. Wrzesińską. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Tadzio niedziela, 27 września 2020 22:23 napisane przez Tadzio

  Drogi rowerzysto po prawej stronie nie było parkingu. Za to był i jest zakaz zatrzymywania się. Dodam jeszcze, że to nie mieszkańcy ustawiają znaki. Widocznie ktoś uznał, że ma dosyć wysyłania w dane miejsce straży miejskiej bo tir zablokował przejazd. To nie wina mieszkańców, że kierowcy nie znają znaków i nie potrafią parkować.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 25 września 2020 09:24 napisane przez Mieszkaniec

  Czy jest gdzieś informacja w jakiej części właściciel hurtowni, partycypował w remoncie drogi? Hurtowni, do której i z której codziennie jeździ kilkadziesiąt, często przeładowanych, aut dostawczych i ciężarowych robiacych z asfaltowej nawierzchni masakrę. Czy raczej to mieszkańcy zafundowali prywatnemu przedsiębiorcy piękną drogę dojazdową?

 • Link do komentarza Pasażer piątek, 25 września 2020 07:29 napisane przez Pasażer

  Państwo projektanci. Przy stadionie żużlowym pobudowalicie piękne centrum przesiadkowe z parkingiem dla samochodów. Co za inżynier wymyślił aby autobusy zatrzymujące się przy stadionie z obu stron nie posiadały zatoczki autobusowej. Teraz pasażerowie wysiadają wprost na trawnik pomiędzy drzewami. Obserwowałem kierowców zatrzymujących się na przystankach muszą celować na przystanku pomiędzy drzewami aby drzwi autobusu znajdowały w wolnej przestrzeni między nimi. Konary drzew wychodzą na jezdnie czym nie pozwalają dojechać im do krawężników a gdzie są wiaty przystankowe dla oczekujących zapomnieliście o nich niech ludzie stoją na deszczu i mokna. Brawo za wasza inteligencje i pomysł projektu. Przypomnę że na ulicy Wrzesińskiej są trzy tego typu przystanki.

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 24 września 2020 23:19 napisane przez rowerzysta

  Jak powstanie osiedle na terenach po cukrowni to bedzie to główna droga dojazdowa. Dobrze, że pomyślano o tym za wczasu. Zniknął parking pod blokiem jakiś czas temu bo przeszkadzało to mieszkańcom, teraz będą mieli pod oknami ruchliwą drogę, której nie będzie można już hejtować ponieważ została wykonana w konretnym celu. Widać opłaciło się, każdy jest zadowolony.

 • Link do komentarza Z czwartek, 24 września 2020 18:05 napisane przez Z

  kiedy zostanie zrobiona porządnie ulica Sosnowa na całej długości

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 24 września 2020 16:55 napisane przez Mieszkaniec

  Miejmy nadzieje, że to nie będzie jedyna droga dojazdowa do terenów po cukrowni.

 • Link do komentarza Kuksu czwartek, 24 września 2020 15:26 napisane przez Kuksu

  Jezdnia ok ale wjazd i wyjazd do posesji 44 jest źle wykonane ponieważ krawężnik jest za wysoki i auta mają pobllem z wjazdem i wyjazdem ,gdzie inspektor urzędu miasta......

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane