wtorek, 07 lipca 2020 10:44

Rusza przebudowa parkingu przy stadionie żużlowym

 
Rusza przebudowa parkingu przy stadionie żużlowym źródło: dokumentacja projektowa

Od przyszłego tygodnia rozpoczynają się prace przy budowie parkingu obok stadionu żużlowego. Kierujący powinni się nastawić na utrudnienia w tym rejonie.

W związku z rozpoczynającą się od 13 lipca budową parkingu buforowego Park&Ride, przy ul. Wrzesińskiej będą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Związane są one z zajęciem całego placu pod budowę, ale także prowadzonymi pracami przy samej drodze. Przewidywany czas zakończenia prac to koniec października 2020 r. Oznacza to też, że zmotoryzowani będą musieli korzystać z innych miejsc na pozostawienie swojego samochodu podczas meczu lub zajęć w pobliskiej szkole wyższej.

W ramach tego zadania powstanie utwardzony plac parkingowy z setką miejsc postojowych, a także stojaki rowerowe. Cały teren ma zyskać odwodnienie za pomocą studni chłonnych, oświetlenie, a nawierzchnia, ułożona z kostki brukowej, ma przepuszczać wody opadowe. Wjazd i wyjazd znajdować się będzie od ul. Wrzesińskiej, bliżej przejazdu kolejowego. 

Inwestycja jest częścią projektu pn. „Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego”. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Zeus czwartek, 09 lipca 2020 17:06 napisane przez Zeus

  Kto wymyślił budowe parkingu i remont ulicy Okulickiego w tym samym czasie ktos mysli !!! Do tego zamkniecie przyjazdu kolejowego na Dalkacg i remont mostu Dworcowego i miasto zakorkowane

 • Link do komentarza dalekowzroczny środa, 08 lipca 2020 21:33 napisane przez dalekowzroczny

  UWAGA PROJEKTANCI. Za chwilę deweloperzy zaczną zabudowywać blokami teren dawnej cukrowni. Powstanie tam nawet 30 bloków. Kierowcy z tamtego osiedla do miasta pojada głównie ulica Okulickiego - Pstrowskiego. Tych samochodów będzie bardzo dużo. Czy w takim wypadku nie powinno się wybudować na skrzyżowaniu ulicy Wrzesińskiej z ulicą Okulickiego dużego ronda? Czy ten plan nowego parkingu nie powinien obejmować również planu budowy tego koniecznego za chwilę ronda ?

 • Link do komentarza kiniu środa, 08 lipca 2020 11:04 napisane przez kiniu

  To może przy okazji rozbudowy parkingu czas na nowe zatoczki autobusowe. Te co istnieją przy ulicy Okulickiego (obie strony ulicy)stwarzają tylko niebezpieczeństwo dla pieszych. Często samochody wymijają stojące autobusy z tam jest przejście dla pieszych, skrzyżowanie i podwójna linia ciągła. Warto wyłożyć trochę więcej kasy a poprawić bezpieczeństwo.

 • Link do komentarza fan zużla wtorek, 07 lipca 2020 17:46 napisane przez fan zużla

  Będzie parking, bo żaden developer nie kupi przecież działki przy ryczącym torze żużlowym. Wielka łaska!

 • Link do komentarza kibic wtorek, 07 lipca 2020 16:42 napisane przez kibic

  A przystanku "START GNIEZNO" kolejki wąskotorowej w tym miejscu nie będzie ? Szkoda !!

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 07 lipca 2020 15:31 napisane przez kierowca

  To może teraz powiat wybuduje zatoczki autobusowe na ul. Wrzesińskiej.

 • Link do komentarza micio wtorek, 07 lipca 2020 10:47 napisane przez micio

  Zalać to betonem... wpisze się w estetykę miasta

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane