czwartek, 25 czerwca 2020 10:15

Teren inwestycyjny za ponad 3 mln złotych trafił na sprzedaż

 

Kolejna nieruchomość, przeznaczona pod przemysł i usługi, została wystawiona na sprzedaż przez Miasto Gniezno. Przetarg odbędzie się pod koniec wakacji.

Mowa nieruchomości położonej w rejonie ul. Cegielskiego i Osiniec w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Składają się na nią dwie styczne ze sobą działki o powierzchni kolejno 1 ha oraz 2,45 ha, w całości na planie nieregularnego trapezu, niemal dochodzące do granicy miasta.

Nieruchomość jest nieuzbrojona, ale posiada możliwość przyłączenia do wszystkich niezbędnych mediów zlokalizowanych w pobliżu. Obie działki ponadto są przeznaczone pod zabudowę przemysłowo usługową, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Dodatkowo na obszarze tym występuje podwyższony poziom wód gruntowych. 

Przetarg na nieruchomość odbędzie się 31 sierpnia br. - działka nr 3/11 (1 ha) wystawiona została na sprzedaż za 979 tys. złotych, a działka 3/12 (2,45 ha) za 2 mln 266 tys. złotych.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Marek środa, 08 lipca 2020 08:51 napisane przez Marek

  Jak ma istnieć w naszym Gnieźnie rozwinięta turystyka, gdy zamiast np: na wyspie jeziora Jelonek zbudować w skali 1:2 małą drewniana warownię piastowską, to planuje się tam zrobić jakiś betonowy amfiteatr . I zamiast zrobić szlak turystyczny z drewnianymi atrakcjami ( rzeźbami i machinami oblężniczymi) od Muzeum Początków Państwa Polskiego, przez wyspę na jeziorze Jelonek , przez most drewniany z wyspy na stały ląd do miejsca okolicy pizzerni, to robi się szlaki betonowe od zająca do zająca po miejscach nie mających żadnego związku z historią pierwszych Piastów.

 • Link do komentarza Zeus środa, 08 lipca 2020 00:05 napisane przez Zeus

  Do Seniora popatrz na Wrzesnie nie ma może takich zabytków jak GNIEZNO ale ma fabrykę Vw .zobacz jak się rozwija pracowników ma także z Gniezna i nie tylko a pamiętam czasy gdy do Gniezna autobusami i pociągami zjechało tysiące pracowników z okolicy do pracy w Gnieźnie

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 07 lipca 2020 23:36 napisane przez urzędas

  patriota14 - jak widać coś myślisz, ale nie do końca. Turystyka jest najbardziej dynamiczną dziedziną rozwoju miast na świecie. Jednak Ty tak, jak te władze, które rządzą w Gnieźnie od 30 lat nie widzisz niczego innego, jak katedrę. Obudź się człowieku i wezwij te władze do tego samego, bo obecny prezydent obiecywał, ze obudzi miasto, a on je coraz bardziej usypia. Sam przyznajesz, że Gniezno staje się sypialnią dla okolicznych miast. Nie wiem i nie rozumiem, dlaczego tak się wszyscy upieracie, ze tylko przemysł daje zatrudnienie. Pojęcia nie macie o turystyce, powtarzacie w kółko o katedrze i muzeum, a przecież turystyka to znacznie szersze pojęcie, tylko trzeba na serio się za to zabrać. Natomiast jeżeli jeden z drugim wirtuoz zasiadający na tronie w ratuszu posługuje się pomysłami swoich urzędników, a nie sięga po fachowców z prawdziwego zdarzenia, to mamy, jak mamy. Pozycji Gniezna nie odbudujemy dzięki nim przez kolejne dziesięciolecia!

 • Link do komentarza patriota14 wtorek, 07 lipca 2020 22:14 napisane przez patriota14

  Do wszystkich płaczących nad turystyką w Gnieźnie!
  Obudźcie się!
  W naszym mieście przespano rozwój lekko 30 lat! Zamknięto dobrze prosperujące zakłady nie dając w zamian nic! Chcecie dalej dojeżdżać do pracy do Poznania, Bydgoszczy? Może jesteście emerytami, ale ludzie w sile wieku chcą tu żyć, ale do tego potrzebne są pieniądze, a one biorą się z czynnej pracy. Turystyka? Katedra, parę innych kościołów i muzeum. To ma większość miast w Polsce. z czego ma żyć przeciętny gnieźnianin? Blisko 30 lat fatalnego zarządzania w mieście doprowadziło do tego, że jesteśmy sypialnią Poznania. Jestem daleki od poglądów PO i SLD które mają się dobrze w naszym grodzie ale czas się obudzić i budować miejsca pracy, a co za tym idzie pieniądze z podatków oraz obrót nimi przez mieszkańców w naszym regionie. Szkoda tylko, że nie ma ku temu od lat po dziś dzień mądrych, patriotycznych lokalnych zarządców.
  Na turystykę można stawiać jeśli się ma co zaoferować, inaczej młodzi będą wypływać stąd rzeką wizji przyszłości,
  a tu zostanie zlepek ostańców.

 • Link do komentarza senior wtorek, 07 lipca 2020 10:48 napisane przez senior

  Lovelas, zgoda, Twoja kuzynka, szwagierka czy pociotek szukają pracy i są tak naiwni, jak Ty i wierzą ze kolejny zakładzik pracy zatrudni na komfortowych warunkach co najmniej tysiąc pracowników, to ja gratuluję wam wszystkim razem łatwowierności! A Gniezno straci przez te władze możliwość inwestowania w turystykę, która jest dla naszego miasta jedynym kołem zapędowym w jego rozwoju. Liczne miasta w Europie, ale także w Polsce już dawno to zrozumiały i rozwijają się niezwykle dynamicznie bez fabryk i byle jakich biznesow, które w obrębie zabudowy miejskiej zaburzają w znaczny sposób spokój mieszkańców. Niestety, przy tej władzy Gniezno cofa się w stopniu ekspresowym i odrobić te straty będzie bardzo trudno.

 • Link do komentarza patriota14 poniedziałek, 06 lipca 2020 22:21 napisane przez patriota14

  W cywilizowanym kraju tereny pod działalność gospodarczą, jeśli chodzi o duże firmy, wyznacza się na obrzeżach miasta, w pobliżu obwodnic i tras szybkiego ruchu. W Gnieźnie duch poprzedniej epoki wciąż żywy. Gdzie tu logika? Pozostaje cieszyć się każdym potencjalnym, nowym miejscem pracy. Ech...

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 27 czerwca 2020 23:19 napisane przez Gnieźnianin

  Jest robione wielkie larum o zakładanie zbiorników retencyjnych bo kraj wysycha i nawet z dotacją a tutaj teren z podwyższonym poziomem wód gruntowych będący naturalnym rezerwuarem wilgoci biotopowej i się go zadusza inwestycjami dla których jakby nie było innych miejsc o mniejszej wartości biotopu.

 • Link do komentarza avalon piątek, 26 czerwca 2020 20:37 napisane przez avalon

  Pszekazać zimie parafji! Wincyj kościołuf, wincyj!

 • Link do komentarza lovelas piątek, 26 czerwca 2020 12:36 napisane przez lovelas

  Ehhhh, teren inwestycyjny, okolica wiadomo jaka, a ktoś pisze o wizji i ukierunkowaniu turystycznym....halo tu ziemia !!!!

  Sorry, nie zgadzam się generalnie co to zasady z P(anem) P(rezydentem) .Budaszem, ale nie można wszystkiego kwestionować dla zasady ....

  Zresztą, w skali globalnej niech sobie podgryzają gardła, ale mnie interesuje tu i teraz .. i jeśli ta działka pójdzie i moja znajoma, syn, kuzynka znajdzie pracę to jest to sukces lokalny.... Jestem naiwny, ale interes lokalny winien być ponad podziałem partyjnym ...

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 25 czerwca 2020 13:37 napisane przez rowerzysta

  Taką ofertę akurat rozumiem. Być może teren przyciągnie inwestora, który postawi halę (pewnie na tym gruncie nic innego się nie uda), zatrudni wiele osób oraz odprowadzi podatki, pewnie nie do naszego miasta ale zawsze.

 • Link do komentarza miejscowy czwartek, 25 czerwca 2020 12:14 napisane przez miejscowy

  Panie prezydencie, proszę pamiętać, ze wszystko sprzedaje się tylko raz! Nie kwestionując racjonalnej gospodarki terenami, proszę jednak pamiętać, ze gdy Pan wszystko wyprzeda, to Pańscy następcy nie będą mieli możliwości ukierunkowania rozwoju Gniezna., gdyż niestety Pan sprzedaje bez wizji dla tego miasta, jako miasta turystycznego, o jakie od lat mieszkańcy zabiegają.

 • Link do komentarza zadowolony czwartek, 25 czerwca 2020 11:53 napisane przez zadowolony

  O takie działki pod zakłady przemysłowe to bardzo dobrze , ze prezydent chce sprzedać . Brawo !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane