Jesteś tutaj:Gospodarka Toshiba już z decyzją środowiskową
wtorek, 26 maja 2020 09:34

Toshiba już z decyzją środowiskową

 
Toshiba już z decyzją środowiskową źródło: Toshiba

Firma planująca realizację zakładu produkcyjno-dystrybucyjnego, zlokalizowanego przy ul. Pomowskiej, otrzymała już decyzję środowiskową. To pierwszy formalny krok, umożliwiający powstanie nowej inwestycji.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach jest niezbędna w celu umożliwienia dalszych działań podejmowanych przez inwestora. Bez niej nie jest możliwym realizacja przedsięwzięcia, którego działalność może mieć wpływ na środowisko lub zdrowie ludzi.

25 maja 2020 roku, na wniosek Toshiba Carrier Air-Conditioning Europe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, wydano wspomnianą decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Dotyczy to planowanej inwestycji, jaką jest przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania istniejącej hali magazynowo-produkcyjnej, rozbudowa części biurowo-socjalnej oraz budowa magazynów gazów technicznych wraz z niezbędną infrastrukturą zewnętrzną.

Inwestycja firmy Toshiba zostanie zrealizowana w istniejącym już obiekcie przy ul. Pomowskiej, pobudowanym kilka lat temu. Jest on objęty specjalną strefą ekonomiczną, ma powierzchnię 17 tys. metrów kwadratowych i kilka tygodni temu został zakupiony przez inwestora. W jego wnętrzach mają być produkowane urządzenia z branży stanitarnej, obejmujące swoim zakresem ogrzewanie, wentylację oraz klimatyzację. Jak informowała Toshiba jeszcze w styczniu br., nowy oddział produkcji planowano wówczas uruchomić pod koniec 2020 roku. Obecnie nie są znane żadne nowe decyzje w związku aktualną sytuacją panującą na świecie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane