czwartek, 21 maja 2020 09:14

Dawna szkoła trafiła na sprzedaż

 

Nieruchomość z liczącym ponad sto lat budynkiem po dawnej szkole podstawowej na Róży został wystawiony na sprzedaż. 

Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż nieruchomość, położoną przy ul. Zamiejskiej na os. Róża. Obiekt ulokowany jest na skraju dawnej wsi, przy Jeziorze Koszyk. Działka o powierzchni 549 metrów kwadratowych zabudowana jest pochodzącym z 1912 roku budynkiem szkolnym. Obiekt jest podpiwniczony, dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem. Obecnie jest on wykorzystywany w celach mieszkalnych, ale nierentowność jego dalszego utrzymania powoduje, że zdecydowano się o wystawieniu całej nieruchomości na sprzedaż. 

- Dojazd do nieruchomości prowadzi od strony centrum miasta poprzez ulice Orcholską i Wełnicką od północy lub Zamiejską od południa. Dostęp do nieruchomości następuje z drogi bocznej do ulicy Zamiejskiej, zasadnicza część znajduje się w pierwszej linii zabudowy - zawarto w opisie przetargowym. Sam budynek szkoły podlega ochronie konserwatorskiej.

Przetarg na zbycie nieruchomości odbędzie się w drugiej połowie lipca br. Całość została wystawiona na sprzedaż za cenę wywoławczą w wysokości 738 tys. złotych. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza zainteresowany czwartek, 21 maja 2020 10:52 napisane przez zainteresowany

    A co z najemcami? Wyprowadzą się? A co z pozostałą resztą działki? Tez na sprzedaż w oddzielnym przetargu?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane