poniedziałek, 30 marca 2020 08:50

Powojskowa działka na sprzedaż za milion złotych

 
Powojskowa działka na sprzedaż za milion złotych fot. Rafał Wichniewicz

Starostwo Powiatowe wystawiło na sprzedaż dość atrakcyjnie położoną nieruchomość, ulokowaną na terenie dawnych koszar wojskowych przy ul. Sobieskiego. 

Mowa o nieruchomości o powierzchni 4195 metrów kwadratowych, położonej na terenie dawnego kompleksu koszarowego w centrum Gniezna. Jest ona zlokalizowana po wschodniej stronie terenu, pomiędzy drogą wewnętrzną prowadzącą do hali sportowej a działką dawnego gimnazjum - nieruchomość ma nieregularny kształt. Obecnie jest ona zabudowana parterowymi budynkami warsztatowymi, magazynowymi i garażowymi, postawionymi jeszcze w czasie, kiedy funkcjonowała tu jednostka wojskowa.

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość w znacznej części jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Dawniej w jej miejscu stał wschodni blok koszarowy, zbombardowany we wrześniu 1939 roku (taki sam jak od ul. Sobieskiego), dlatego zgodnie z MPZP planowane w tym miejscu inwestycje budowlane zakładać powinny odtworzenie bryły zabudowy po obrysie i w określonej wysokości. 

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1 018 000 złotych - przetarg odbędzie się na początku czerwca. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza miejscowy środa, 01 kwietnia 2020 15:12 napisane przez miejscowy

  A ja uważam, ze dobrze, iż zginą te obrzydliwe garaże. Tylko jedno mam zastrzeżenie. otóż brak jest w Gnieźnie perspektywicznego planu, co ma być z tym miastem za kilka, a nawet kilkanaście lat. działki sprzedaje się trochę bez ładu i składu, bo potrzebna kasa, a nie myśli się o innych potrzebach mieszkańców pierwszej stolicy Polski,a także przyszłości miasta jako miejscowości turystycznej.

 • Link do komentarza do mieszkaniec środa, 01 kwietnia 2020 15:01 napisane przez do mieszkaniec

  Doradź w takim razie jak powinno szukać. Mądrych zawsze warto posłuchać...

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 01 kwietnia 2020 11:13 napisane przez mieszkaniec

  Tak starostwo szuka pieniędzy na swoje długi. Takich mamy rządzących u władzy. najpierw pożyczka na szpital potem ogromne długi.

 • Link do komentarza Bartek poniedziałek, 30 marca 2020 22:10 napisane przez Bartek

  Ciekawe kiedy starostwo wystawi na sprzedaż budynek starostwa :)

 • Link do komentarza kresowiak poniedziałek, 30 marca 2020 21:39 napisane przez kresowiak

  kasa misiu kasa

 • Link do komentarza Igrek poniedziałek, 30 marca 2020 14:18 napisane przez Igrek

  Dalekozwroczny chyba nie tak do końca wzroczny. Po co przedszkolakom hala sportowa?

 • Link do komentarza dalekowzroczny poniedziałek, 30 marca 2020 11:36 napisane przez dalekowzroczny

  Podsumowując. Patrząc na załączoną mapę widzimy, że po zabudowaniu tej działki, dawna (a może też znowu .. przyszła) szkoła podstawowa nr 4 straci na stałe prosty dostęp do hali gimnastycznej powstałej obok. Czy wobec tego sprzedaż tej działki, możemy traktować jako "przyszłościowe myślenie"? Ja myślę , że nie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane