piątek, 21 lutego 2020 10:47

Powiatowe nieruchomości bez zainteresowania

 
Powiatowe nieruchomości bez zainteresowania źródło: Google Street View

Po raz kolejny działki pod domy jednorodzinne, zlokalizowane na boisku szkolnym przy ul. Kasprowicza, nie znalazły swoich kupców. 

Kilka dni temu odbyły się przetargi na sprzedaż czterech nieruchomości, położonych przy ul. Kasprowicza. Po raz trzeci działki te, których zbycie wzbudziło kontrowersje w środowisku szkolnym dawnego ZSP nr 2 (obecnie Zespół Szkół Technicznych), nie znalazły zainteresowania. Każda z nich o powierzchni 653 metrów kwadratowych wystawiona została na sprzedaż za kwotę 137 130 złotych. Mimo to nie znalazł się nikt chętny na ich kupno. Po raz czwarty wystawiono je na przetarg, który odbędzie się 26 marca br. - cena nie uległa zmianie.

Podobnie sytuacja miała miejsce przy ul. Kościuszki 7A, gdzie Starostwo Powiatowe dysponuje nieruchomością zabudowaną budynkiem dwukondygnacyjnym o powierzchni 297 metrów kwadratowych. Siedziba Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który docelowo ma zostać przeniesiony do innej lokalizacji, wyceniona została na kwotę 547 tys. złotych. W pierwszym przetargu nie znalazł się jednak żaden zainteresowany, wobec czego ogłoszono kolejny - z taką samą ceną. Odbędzie się on 2 kwietnia br.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 22 lutego 2020 10:08 napisane przez mieszkaniec

    Spuście z ceny, to się chętni na pewno znajdą.

  • Link do komentarza tutejszy piątek, 21 lutego 2020 11:59 napisane przez tutejszy

    Ceny z sufitu. Przecież Gniezno umiera, to kto będzie tu inwestował? Niech Powiat dziękuje Miastu za postępującą degradację Gniezna.

  • Link do komentarza Edi piątek, 21 lutego 2020 11:16 napisane przez Edi

    Takiego nieudacznika starostwo jeszcze nie miało.Ten starosta potrafi jedynie jęczeć i urządzać konferencje prasowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane