piątek, 13 grudnia 2019 09:59

Ul. Składowa z nową nawierzchnią

 
Ul. Składowa z nową nawierzchnią fot. Rafał Wichniewicz

Zakończyły się główne prace budowlane przy remoncie drogi łączącej ul. Surowieckiego z Rondem Gnieźnieńskich Olimpijczyków.

Trwają jeszcze ostatnie prace kosmetyczne, ale sama ulica jest już przejezdna dla kierowców. Na ponad 400 metrach długości ul. Składowa zyskała przebudowaną nawierzchnię. W ramach prowadzonych prac dokonano fragmentarycznej wymiany podbudowy oraz skorygowano studzienki kanalizacyjne. Dodatkowo zlikwidowano nieczynny przejazd kolejowy dawnej bocznicy do nieistniejącej już fabryki stolarki okiennej. 

Po ułożeniu nowej nawierzchni wykonano także nowe znakowanie poziome, wytyczając w ten sposób miejsca postojowe po północnej stronie ulicy (przy parowozowni), a także oddzielono pasy ruchu. Zlikwidowano także ograniczenie prędkości (20 km/h) obowiązujące od kilku miesięcy.

Inwestycja została wykonana dzięki współfinansowaniu Miasta Gniezna i prywatnego przedsiębiorstwa, które pobudowało pobliską galerię handlową.

21 komentarzy

 • Link do komentarza Kibic wtorek, 17 grudnia 2019 22:20 napisane przez Kibic

  Koryfeusz -od dawna zastanawiam się ile czasu stoją by skręcić w lewo? W tym czasie rondo juz by objechali, ale to chyba zbyt skomplikowane by wpaść na taki pomysł. Lepiej zablokować pół wiaduktu niż trochę ruszyć głową.

 • Link do komentarza Dawi wtorek, 17 grudnia 2019 20:08 napisane przez Dawi

  Koryfeusz - niby ok, ale można skręcać w lewo z wiaduktu, nie przypominam sobie żeby tam była linia ciągła; a na rondzie ustępujemy pierwszeństwa jadącym z lewej strony więc gdzie będzie szybciej no choćby w godzinach szczytu? bo kogo to interesuje, że robi się korek :)

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 17 grudnia 2019 14:45 napisane przez Koryfeusz

  Ludzie niech nauczą się tam skręcać, by nie powodować korków przed rondem. Zamiast skręcać zaraz przy opuszczaniu wiaduktu to trzeba podjechać na rondo, zawrócić na nim i stamtąd dopiero wjechać w Składową, a nie blokować ruch przed samym rondem.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 17 grudnia 2019 14:22 napisane przez mieszkaniec

  Gnieznianin, po bułki i mleko nie chodzi się do galerii, tylko do sklepiku za rogiem. A Galerie są dla zmotoryzowanych klientów, którzy robią zaopatrzenie raz na tydzień. Więc podjeżdżaja samochodami, a szanująca klientów galeria dodatkowo uruchamia dojazd autobusami. W krajach, które nas wyprzedził z tymi mega handlowymi obiektami już dawno wiedzą, że nie mogą się one znajdować w centrach miast, bo przede wszystkim logistycznie jest to nie do objęcia. No, chyba, że mają kilkupoziomowe podziemne parkingi i bezkolizyjne drogi dojazdowo wyjazdoowe.

 • Link do komentarza klaszczący ubek wtorek, 17 grudnia 2019 13:00 napisane przez klaszczący ubek

  Idąc po chodniku na ul. Składowej pomyślcie: pomysłowy ten nasz wiceprezydent Grobelny - dogadał się. Jakiż wybitny prezydent Budasz - dobrze zarządza miastem. A kiedy wdepniecie w kałużę albo potkniecie się, plujcie sobie w brodę, że w ogóle wam przyszło do głowy tamtędy iść tylko dlatego, że ktoś wam powiedział iż ulica Składowa została wyremontowana. Pamiętajcie, że w tym mieście ulice są dla samochodów, a nie dla pieszych!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 17 grudnia 2019 00:15 napisane przez Gnieźnianin

  Do Pela Za miastem, aby utrudniać zakupy śródmiejskim klientom ?

 • Link do komentarza Pela poniedziałek, 16 grudnia 2019 00:18 napisane przez Pela

  Ta "galeria" ledwo dyszy. Chińszczyzna i parę sklepików, w których w ogóle nie widać klientów. Nie to miejsce i nie ta jakość. Galerie powinny być za miastem, a nie w takim miejscu,

 • Link do komentarza Kierowca niedziela, 15 grudnia 2019 14:06 napisane przez Kierowca

  Polityk gdzie i kiedy dostałeś mandat za nic?

 • Link do komentarza tomek sobota, 14 grudnia 2019 23:55 napisane przez tomek

  Skoro po przetargu wyszło taniej, to można było rzutem na taśmę przed końcem roku zrobić choć kawałek chodnika.

 • Link do komentarza rosomak sobota, 14 grudnia 2019 22:51 napisane przez rosomak

  to jakiś nowy standard, że remontuje się jezdnię, a zostawia zdewastowany chodnik?

 • Link do komentarza micio sobota, 14 grudnia 2019 22:49 napisane przez micio

  Dzięki Bogusiowi ruszyło się na tej ulicy. Wszyscy siedzieli cicho- głowa w piasek- zapomnieli o obiecankach jak powstawała "śmieszna" galeria. Dzięki Bogusiowi sprawa się nagłośniła i coś ruszyło. Świetna akcja- na drugi raz może warto zrobić dla niego zbiórkę na mandaty itp. Takich ludzi jak Boguś potrzeba! a nie siedzieć cicho i jakoś to będzie....
  Ciekawe kiedy zrobią porządne rondo przy zbiegu Witkowskiej i Wrzesińskiej... Tez były plany...

 • Link do komentarza Leon sobota, 14 grudnia 2019 10:53 napisane przez Leon

  @ Polityk - podaj konkretne przykłady, jakie to mandaty wciskają ludziom "za nic"?

 • Link do komentarza Polityk piątek, 13 grudnia 2019 21:50 napisane przez Polityk

  To się popisali po kilkunastu latach zrobili nowa nawierzchnię pozazdrościć.! A ludziom za nic mandaty wciskają polska polityka, absurd ml

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 13 grudnia 2019 18:39 napisane przez mieszkaniec

  Czy tej zebry nie można było pomalować 2 metry w kierunku ul. Składowej? Pamiętam, jak swego czasu w Gnieźnie zrobiono przejście z wymalowanymi znakami prosto w pole. Wracamy do korzeni?

 • Link do komentarza LLL piątek, 13 grudnia 2019 16:20 napisane przez LLL

  A to nie wiedziałem, że to Bogdan wyremontował. A tak na serio, to trzeba tego gościa zamknąć, bo teraz naprawdę szkoda by było, jakby odwalił jakiś numer z młotem.

 • Link do komentarza Lolek piątek, 13 grudnia 2019 16:04 napisane przez Lolek

  Ulica im. Pana Bogusia !

 • Link do komentarza a1rh- piątek, 13 grudnia 2019 15:58 napisane przez a1rh-

  Jurku, o jakim Ty chodniku napisałeś? Chyba nie masz na myśli tych koślawych fragmentów oraz miejsc, gdzie go po prostu nie ma. Można by, parafrazując pewną panią, rzec sorry ale takie mamy władze. Wspominam tych naszych geniuszy jadąc Orzeszkowej, gdzie niedawno olbrzymim nakładem zrobiono przyzwoitą ulicę, po to by po niespełna 2 latach pruć nawierzchnię i wstawiać czerwony polbruk, który zapewne, przy takiej ilości pojazdów, za kolejne 2 lata zacznie się zapadać i kruszyć. To jest "gospodarność" po gnieźnieńsku i tutaj kolejne nawiązanie, tym razem do wieszcza: nową przypowieść Gnieźniak sobie kupi, że przed wyborami i po wyborach - głupi.

 • Link do komentarza halo piątek, 13 grudnia 2019 13:20 napisane przez halo

  to "dzieło" w postaci tego układu " przejście dla pieszych - chodnik - słup z oświetleniem" gdzie przejście mija się z chodnikiem a słup stoi na środku chodnika to kto wymyślił i się na to wykosztował , czy to domena miasta czy prywatnego , czy może razem wspólnie tak "uczcili" to porozumienie ?

 • Link do komentarza anna piątek, 13 grudnia 2019 12:50 napisane przez anna

  Dało się? Dało.... a miało być tak ciężko!!!

 • Link do komentarza Jurek piątek, 13 grudnia 2019 10:38 napisane przez Jurek

  Lampa na środku chodnika i chodnik prowadzący obok przejścia dla pieszych !!! Kto wymyślił takie "dzieło" ???

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane