poniedziałek, 07 października 2019 08:17

Działki z boiska szkolnego trafiły na przetarg

 
Działki z boiska szkolnego trafiły na przetarg źródło: Google Street View

Cztery nieruchomości, które wydzielono w miejscu boiska szkolnego przy ul. Kasprowicza, zostały już wystawione na sprzedaż. 

Mowa o działkach należących do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Cieszkowskiego i kontrowersyjnej decyzji Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Jak informowaliśmy jeszcze wiosną, Starostwo Powiatowe postanowiło sprzedać cztery działki, które już kilka lat temu zostały wydzielone na terenie boiska od strony ul. Kasprowicza. Decyzję tę motywowało brakiem środków w budżecie, a większość radnych powiatowych wyraziła zgodę na zbycie nieruchomości. Odbyło się to w atmosferze protestów, wysyłanych przez różne grupy osób związanych z placówką z ul. Cieszkowskiego - emerytowanych nauczycieli czy rodziców. W tej sprawie odbyło się nawet spotkanie w Starostwie Powiatowym. Ostatni taki apel o wstrzymanie sprzedaży pojawił się w poprzednim miesiącu - jak widać, bez skutku. Jednocześnie jednak Starostwo Powiatowe podpisało we wrześniu br. umowę z Miastem Gnieznem o możliwości wykorzystywania boiska sportowego przy ul. Konikowo przez najbliższe placówki podległe powiatowi - ZSP nr 2 oraz ZSE-O.

Przetarg na zbycie nieruchomości działek przy ul. Kasprowicza został już ogłoszony i jego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec października br. Na sprzedaż wystawiono cztery równe nieruchomości o powierzchni 653 metry kwadratowe każda. Wszystkie zostały wycenione na kwotę 137 130 złotych netto i przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną - zainteresowani muszą w określonym czasie wpłacić niezbędne wadium by wziąć udział w przetargu. 

24 komentarzy

 • Link do komentarza romi piątek, 25 października 2019 13:59 napisane przez romi

  i co? tyle szumu o nic! nie ma kasy to sie sprzedaje!

 • Link do komentarza pijak z Grunwaldu środa, 23 października 2019 07:24 napisane przez pijak z Grunwaldu

  A Kasyna przy ulicy Wrzesińskiej to nie sprzedadzą ! Oj nie ! Bo już obiecali ten budynek Rektorowi Wyższej szkoły Zawodowej. Za symboliczną złotówkę. No może za dwie złotówki. Więc biedny budynek stoi i niszczeje, zamiast służyć społeczeństwu tamtego rejonu miasta. A KLUB SENIORA to się buduje znowu na Ustroniu, przy nowej hali GOSiR u. Panie prezydencie Budasz czy Osiedle GRUNWALDZKIE to już nie jest pańskie Gniezno, tylko jakaś wiocha, 100 kilometrów za miastem ?

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 22 października 2019 15:24 napisane przez mieszkaniec

  Z tego co kojarzę to obecna władze ma buble budowlane takie jak: Estede, plac przy teatrze króle i króliki i bałagan w mieście. Kredyt na szpital zaciągnięty przez Starostę + odsetki o których nic nie wiadomo. Budowa szpitala jaka była to każdy wie ale się budował a teraz nikogo tam nie widać a odsetki rosną. W tej chwili Miasto wyprzedaje wszystko żeby ratować powiat lub swoją kasę, a planuje kolejne inwestycje.Drogi inżynier do rozbudowy MOK, Centrum Przesiadkowe na Dworcu no i wiadukt kolejowy obok dworca. Czy Miasto ma tyle pieniążków na to wszystko czy tyle długu w kasie.?

 • Link do komentarza Rita poniedziałek, 21 października 2019 23:10 napisane przez Rita

  Zostawcie Szkołę Podstawową nr 5 w spokoju, jest to szkoła z zasadami. Przetrwała wiele, wyszło z niej wiele wspaniałych ludzi. Problem sali można rozwiązać korzystając z sali w szkole nr2. Kiedyś 2 korzystała z sali w 5. Stoi ona na przeciwko poczty o której architekturze był reportaż. Mam wrażenie, że to podobne budowle.

 • Link do komentarza sąsiad poniedziałek, 21 października 2019 21:53 napisane przez sąsiad

  kibolko, tam się nic nie dzieje na tym boisku, od czasu do czasu na niewielkim skrawku chłopaki przez kilkadziesiąt minut kopią w piłkę, ale potrafią siedzieć na murku i prowadzić rozmowy z wulgarnymi wyrazami. Taka szkoła!

 • Link do komentarza Ooo poniedziałek, 21 października 2019 20:09 napisane przez Ooo

  Skandal!!!

 • Link do komentarza lech kolejorz poniedziałek, 21 października 2019 18:33 napisane przez lech kolejorz

  W życiu prywatnym, jak nie ma kasy, to sie sprzedaje coś.To lepsze niz pozyczanie. mądry - gospodarny - ruch starostwa.

 • Link do komentarza Krystyna niedziela, 20 października 2019 14:21 napisane przez Krystyna

  Wadza ma tv publiczną to pierdoły puszcza.

 • Link do komentarza kibolka niedziela, 20 października 2019 09:53 napisane przez kibolka

  Sprzedaż boiska to deklaracja, że sport dla młodzieży jest marginalny!

 • Link do komentarza eliasz sobota, 19 października 2019 14:51 napisane przez eliasz

  Jeśli PIS doprowadził finanse powiatu na skraj bankructwa, to czego się tu dziwicie?!Trzeba będzie sprzedawać i likwidować.

 • Link do komentarza emma piątek, 18 października 2019 11:22 napisane przez emma

  a co do telewizji, to każda promocja miasta jest istotna.

 • Link do komentarza emma piątek, 18 października 2019 11:18 napisane przez emma

  Proponuję sprzedać budynek starostwa, lub zamienić na szpital.

 • Link do komentarza telewidz środa, 16 października 2019 14:30 napisane przez telewidz

  Wczoraj wTeleekspresie nawet o tym mówili, ale jak widać przeciwnicy tej decyzji Powiatu nie dość dokładnie poinformowali te stację, bowiem redaktor powiedział, że tam mają powstać............ bloki. No to moja rada jest taka: zanim się udacie do kolejnych mediów, zapoznajcie się z normami szkolnymi obowiązujacym na boisko, przepedzcie z boiska ten parking, potem dowiedzcie się, na co przeznacza się te działki i wtedy może będzie z wami poważnie rozmawiać. Manipulowanie telewidzami jest naprawdę niegodne niby poważnych ludzi.

 • Link do komentarza koneser środa, 09 października 2019 09:22 napisane przez koneser

  Kilo. Co się martwisz, kto to kupi? Nie twój problem i nie twoja sprawa. Ja czekam jeszcze na likwidację w najbliższej przyszłości jednej ze szkół w centrum 5 albo 2, bo dwie są calkiem niepotrzebne, a niedługo też nie będzie tam uczniów. Utrzymywanie małej szkoły nr5 szczególnie niedostosowanej do obecnych wymogow, sala gimnastyczna do kompletnego remontu to powody na natychmiastowe zamknięcie tej placówki. Jeżeli ktoś chce to remontować i budować kolejną salę w sercu miasta, to chyba jest niekompetentny. Wydawanie milionów społecznych złotówek byłoby całkiem wyrzucaniem ich w błoto. A centrum miasta powinno być atrakcyjne i służyć innym celom a nie być zabudowane szkołami i salami gimnastycznymi. A jak zepsuto ulice Świętokrzyska poprzez wstawienie tam nie pasującej bryły sali gimnastycznej, niech każdy oceni.

 • Link do komentarza ze Słowackiego wtorek, 08 października 2019 23:35 napisane przez ze Słowackiego

  Tak rodzicu, masz rację. To jest skandal, że ci uczniowie mając boisko tak wielkie w ogóle na nim nie ćwiczą, czasem tylko pokopią w piłkę na tym widocznym kawałku wyciętej trawy. Jak widać absolutnie im ten plac nie jest potrzebny. A poza tym postawienie tam kilku domków na niewielkiej części tego ogromniastego placu będzie stanowiło doskonałą zaporę dla wszystkich, którzy niepowołani chcieliby się na teren szkoły przedostać. No i młodzież spędzająca czas bliżej budynku szkoły będzie bardziej na oku, co jest jej bardzo potrzebne! A Sergiuszowi polecam rozpoznanie demografii na najbliższe 20 lat, to może otrzeźwieje.

 • Link do komentarza Zyga wtorek, 08 października 2019 21:20 napisane przez Zyga

  Nareszcie będzie kultura. Idąc tamtędy spotykało się uczniów siedzących na podmurówce płotu od Kasprowicza po stronie szkoły klnących, jak szewc. Kiedy zwrócono im uwagę, to oni złośliwie i jeszcze głośniej powtarzali wyrazy, których wstyd tutaj przytoczyć. Ja też nigdy nie widziałem, żeby to boisko było w pełni wykorzystywane. A nawet raczej wcale.

 • Link do komentarza rodzic wtorek, 08 października 2019 17:26 napisane przez rodzic

  to jest po prostu skandal!!!!!

 • Link do komentarza sergiusz wtorek, 08 października 2019 16:08 napisane przez sergiusz

  ZSP na Cieszka akurat nie ma problemów z naborem. Prędzej odpadnie zsp nr 3

 • Link do komentarza emer.nauczyciel wtorek, 08 października 2019 10:22 napisane przez emer.nauczyciel

  Przecież ta szkoła w niedalekiej przyszłości nie będzie miała uczniów, więc o co ta walka? W międzyczasie powstała szkoła cechowa, która powoli przejmuje wszystkich chętnych do zawodu, jest jeszcze szkoła na Sienkiewicza i kilka innych i tam młodzież ( a może jej niewielka liczba, bo jest jej coraz mniej) będzie pobierała edukację zawodową.

 • Link do komentarza Greta wtorek, 08 października 2019 09:28 napisane przez Greta

  Tam jest stadion, a nie boisko. I prawie wcale nieużywane. Na kawałku, może wielkości 1/10 zrobiono trochę pseudo boiska i czasem tam grają w piłkę, a reszta leży nieużywana. Poza tym powinno się oddać część boiska tym właścicielom, którym bezprawnie zabrano. Jedni ludzie już wyskarzyli i dostali z powrotem! Tak wyglądało prawo w Polsce za komunizmu, wlasciciel nie miał nic do gadania.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane